Výsledok vyhľadávania obrázkov
Reklama zadarmo, zvýšenie návštěvnosti

KLIK podpor mňa klikni


banner-120x600.jpg
120-x-240-svetly-slevovy-portal-postovne-zdarma-vychytavky-slevy-nejlepsi-ceny-levne-zbozi.jpg
Rolclub Money Making Forum
120-x-90-tmavy-slevovy-portal-postovne-zdarma-vychytavky-slevy-nejlepsi-ceny-levne-zbozi.jpg
Save on your hotel - www.hotelscombined.com
160x600-nocnikosilky9-1429533436.jpg
160x600-4-1474093619.jpg
160x600-5-1474365393.jpg
Luxusní vibrátory Růžový slon
160x600-1-1474365393.jpg
Krasa.cz
Buďte neodolatelná! Nejširší sortiment výrobků pro vaši krásu.
www.krasa.cz
Hodinky.cz
Vybírejte z několika tisíců modelů značkových hodinek se slevou 40 – 60%!
www.hodinky.cz
Parfemy.cz
Největší parfumerie s nabídkou značkových parfémů za bezkonkurenční ceny.
www.parfemy.cz
Prozdravi.cz
Chraňte své zdraví! Široký sortiment přírodních produktů ihned k dodání.
www.prozdravi.cz
Sperky.cz
Vybírejte z tisíců originálních šperků od světoznámých značek!
www.sperky.cz
Modnidoplnky.cz
Kabelky, šály, rukavice, kravaty a další modní doplňky za skvělé ceny. Na detailech záleží!
www.modnidoplnky.cz

primulus-banner-a3-160x600px.jpg


Army shop
hodinky.cz
pr-i-uslus-enstvi-u-pro-apple-200x600px-.gif
Save on your hotel - www.hotelscombined.com


maly-rebel125x125.gif
160x600.gif
megaprsia-120x600jpg-1455710032.jpg

erexan-120x600-1455710153.jpg


120x600.jpg
120x600-1483366391.jpg
120x600-1432132208.gif

Výsledok vyhľadávania obrázkov

Cesty do Sveta - Vyberte si krásnu dovolenku-ponuky su skvelé - Čarovná Jar - Valentín 14.februar

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt png gif welcome
Súvisiaci obrázok
Súvisiaci obrázok
Relax a oddych-cesty okoli sveta
Relaxovať, oddýchnuť si, vypnúť. Tak tieto slovíčka počúvam okolo seba stále častejšie a priznám sa aj ja si ich hovorím stále častejšie. Žijeme v skvelej dobe. Máme nespočetné množstvo vymožeností, ktoré nám uľahčujú denné povinnosti (technické vybavenie domácností, autá, mobily, internet….) To všetko slúži k tomu, aby sme ušetrili čas…
KLIK - To sa oplatí
Zarezervujte si letnú dovolenku na sezónu 2017 už teraz. Vyberte si z First Minute zájazdov na Invia.sk a zložte Šikovnú zálohu od 20 euro. Zvyšok doplatíte pred odjazdom na dovolenku. Neváhajte teda s výberom svojej letnej dovolenky.
Dovolenka cez internet
  Ak sa neviete rozhodnúť, do akej krajiny by ste chceli cestovať, môžete si najprv prečítať zopár zaujímavostí v časti dovolenkové destinácie.
Ak sa rozhodujete na základe ponuky konkrétnych hotelov alebo máte presné kritériá, podľa ktorých si vyberáte dovolenku, kliknite v menu na dovolenka. 
Zvoľte si kritériá, ktoré najviac vystihujú Vaše predstavy o dovolenke.
Cesty do SVETA
Najlepšie HOTELY
Vyplníte : 
•    Kategória zájazdu : kliknutím na šípku si rozbalíte možnosti, o aký typ zájazdu máte záujem, napríklad pobytový, poznávací, lyžiarsky, golfový, a podobne.
•    Krajina : kliknutím na šípku sa Vám rozbalia krajiny, v ktorých môžete stráviť Vašu dovolenku. Kliknite na tú krajinu, ktorá Vás zaujíma. Ak si krajinu nevyberiete, systém Vám ponúkne na základe Vašich kritérií všetky krajiny. Ak máte presne vytipovanú oblasť alebo dokonca mesto, môžete to zvoliť v ďalších oknách, napríklad Krajina : Grécko, Oblasť : Rodos, Stredisko : Faliraki. Systém Vám následne ponúkne dovolenku len v mestečku Faliraki.
•    Odchod najskôr : kliknutím na malý kalendárik sa Vám zobrazí kalendár, v ktorom zadáte dátum, kedy môžete najskôr vycestovať na dovolenku.
•    Príchod najneskôr : vyplníte dátum, kedy sa môžete najneskôr vrátiť z dovolenky. V rozpätí dátumov, ktoré zadáte, Vám budú vyhľadané všetky termíny pobytov v príslušnej krajine.
Nezabudnite, že termíny odletov zo Slovenska sú obmedzené a nelieta sa do každej krajiny každý deň. Nechajte si dostatočný priestor medzi najskorším odchodom a najneskorším príchodom a systém Vám ponúkne, presne v ktorých jednotlivých termínoch odlietajú / odchádzajú cestovné kancelárie.
•    Dĺžka pobytu : môžete si vybrať klasický týždeň, teda 8 dní / 7 nocí alebo predĺžený 10 dní / 9 nocí až 13 dní / 12 nocí. Ak sa rozhodnete ísť na dovolenku na viac dní, môžete si vybrať 14 dní / 13 nocí a viac.
Krása -oddych
Ty si to zaslužíš
•    Doprava : môžete si vybrať typ dopravy, ktorý Vám vyhovuje najviac. Viete si vybrať autobusovú, kombinovanú ( zahŕňa cestu tam autobusom a späť letecky alebo opačne ), leteckú dopravu, cestu vlakom alebo vlastnú dopravu.
•    Letisko : ( ponúkne sa len pri zadaní leteckej dopravy )môžete si vybrať, z ktorého mesta chcete odletieť na Vašu dovolenku.
•    Typ ubytovania : záleží na Vás, aký typ ubytovania preferujete. Napríklad hotel, apartmán, štúdio, rezidenciu, chatu, penzión ...
•    Počet hviezdičiek : udáva kvalitu a úroveň hotela, jeho vybavenie, služby ..
KLIK - Amicajeans.cz - Džíny Amica Jeans
Výsledok vyhľadávania obrázkov
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Vintageindustries.sk - Oblečenie Vintage Industries
Vintage Industrieshttp://vintageindustries.sk/?tracking=582cdfb932c5c
•    Stravovanie : pokiaľ si vyberiete stravovanie all inclusive, štandardne zahŕňa raňajky, obedy, večere a konzumáciu miestnych alko aj nealko nápojov. Ponuka jednotlivých hotelov sa však pod nápisom All inclusive môže líšiť, a preto odporúčame prečítať si, čo všetko All inclusive zahŕňa priamo pri ponuke konkrétneho hotela.
Plná penzia zahŕňa raňajky, obedy a večere. 
Polpenzia znamená, že máte zabezpečené raňajky a večere. 
KLIK - Amicajeans.sk - Džínsy Amica Jeans
Výsledok vyhľadávania obrázkov
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Vacsievelkosti.sk - Internetovom obchode, ktorý vám konečne veľkostne sadne!
•    Iba zľavnené : ak hľadáte len akciové ponuky so zľavami last minute alebo first moment, tak si tu môžete zvoliť Vašu požiadavku. Ak necháte toto políčko prázdne, systém Vám ponúkne zájazdy zo všetkých voľných kapacít, nie len zľavnených. 
•    Názov : ak máte vytipovaný hotel, môžete zadať časť jeho názvu a systém Vám vyhľadá všetky hotely, ktoré majú v názve Vami zadaný text. Neodporúčame zadávať celý názov, lebo jeden hotel môžu mať viaceré cestovné kancelárie a môžu ho označovať rôzne. Napríklad Sandy beach a Sandy beach resort a podobne. 
  Nie je nutné vyplniť všetky kritériá. Okienko s kritériami, ktoré necháte prázdne, systém neberie do úvahy, napríklad ak nevyplníte dĺžku pobytu, systém Vám ponúkne dovolenky na 8 dní aj na 11, 12, 14 a viac dní. Zvlášť pri automatizovaných systémoch platí : Niekedy je menej viac. 
Pre telo a dušu
KLIK - Amicajeans.sk - Aj na české reklamné ponuky - Džínsy Amica Jeans
Výsledok vyhľadávania obrázkov
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Armik.sk -
  Po zadaní všetkých Vašich kritérií kliknite na vyhľadaj. Po kliknutí sa Vám zobrazia všetky ponuky hotelov, ktoré zodpovedajú Vašim požiadavkám. Výsledky sú radené podľa odhadovanej konečnej ceny vrátane poplatkov. 
Na našej stránke si môžete prezrieť všetky vyhľadané ponuky bez toho, aby ste museli klikať na detail hotela. U nás si môžete vybavenie hotela pozrieť jednoduchým priložením myšky na jednotlivé piktogramy. Po jej priložení sa Vám zobrazí popis vybavenia hotela. Priložením myšky na fotku sa Vám zobrazí popis polohy hotela. 
Výsledok vyhľadávania obrázkov
   Ak Vás hotel zaujal, môžete si pozrieť jeho podrobnejší opis kliknutím na tlačidlo zobraz zájazd. Po kliknutí na toto tlačidlo sa Vám okrem názvu hotela , či vzdialenosti od pláže alebo od centra, zobrazí aj detailný popis hotela ( Popis ubytovania ). Môžete si prečítať informácie o hoteli aj jeho vybavení. Takisto si môžete pozrieť fotogalériu hotela a informácie o krajine, či stredisku, kde cestujete ( tlačidlo Destinácie ).
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Bellacanvas.sk
Výsledok vyhľadávania obrázkov 
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Tokyolaundry.sk - Oblečenie Tokyo Laundry
Po prečítaní detailov hotela, či prezretí fotogalérie, si môžete prezrieť termíny, kedy by ste chceli odcestovať na dovolenku ( Výber termínu ). Zobrazí sa Vám tabuľka, v ktorej máte všetky termíny odchodov alebo odletov na dovolenku. Ak ste rozhodnutý pre konkrétny termín, môžete si urobiť predbežnú kalkuláciu. Stačí, ak kliknete na objednaj termín.
Po kliknutí sa Vám zobrazí výpočet kalkulácie. Kliknete na šípku s ponukou stravy, kde si zvolíte, aký typ stravovania chcete alebo akú stravu poskytuje ubytovacie zariadenie – platí len v prípade, ak ubytovacie zariadenie ponúka viacero typov stravovania za príplatok. 
Ďalej si vyberte ubytovanie rozbalením šípky. Vyberiete si, či chcete dvojlôžkovú izbu, či dvojlôžkovú s 1 alebo 2 prístelkami. Typ izby si vyberajte podľa toho, koľko osôb cestuje. Potom zadajte počet dospelých osôb, prípadne detí, kliknutím na šípku. Dospelé osoby na základnom lôžku môžu byť iba 2. Pokiaľ cestujú 3 dospelé osoby, sú 2 dospelé osoby na základnom lôžku a 1 dospelá osoba na prístelke. Pozor však na vek detí.
KLIK - Aj na české reklamné ponuky . Blackheartonline.sk - Oblečenie Black Heart
Výsledok vyhľadávania obrázkov
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Swisseye.sk - Okuliare Swiss Eye
Okuliare Swiss Eyehttp://swisseye.sk/?tracking=582cdfb932c5c
Podľa veku detí zadajte koľko ich s Vami cestuje. Je dôležité, aby ste dali pozor, aký je vek dieťaťa pri 1.dieťati na prístelke a aký je pri 2.dieťati na prístelke. Predídete tak nepresnostiam a rozdielom medzi Vašou kalkuláciu a kalkuláciou, ktorú Vám zašle pred objednávkou na odsúhlasenie náš dovolenkový poradca. 
Takýmto spôsobom si zadajte aj povinné a nepovinné príplatky. Ak si viete sami vybaviť komplexné cestovné poistenie ( KCP ), nemusíte ho kalkulovať. Poistenie proti insolventnosti je však povinné, preto toto poistenie musí byť kalkulované. KCP zahŕňa cestovné poistenie vrátane storno poplatkov, asistenčných služieb a poistenia proti insolventnosti CK. 
Po vyplnení všetkých položiek v kalkulácii sa Vám zobrazí celková cena. Pod kalkuláciou môžete vidieť aj čo základná cena zahŕňa a nezahŕňa. Ak ste vyplnili kalkuláciu správne ( všetky poplatky, rozdelenie osôb presne podľa veku detí a podobne ) zobrazená informatívna cena by mala byť konečná.
INVIA.hu
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Branditvintage.sk - Oblečenie Brandit
Brandit oblečeniehttp://branditvintage.sk/?tracking=582cdfb932c5c
Výsledok vyhľadávania obrázkov
   V období last minute zliav a first moment zliav sa môže konečná cena mierne líšiť v dôsledku zmeny ceny organizátorom zájazdu alebo technickou chybou. Náš dovolenkový poradca Vám zašle aktuálnu cenu na odsúhlasenie ešte pred uzatvorením záväznej objednávky. 

   Ak sa Vám kalkulovaná cena zdala vysoká alebo ste si kalkuláciu robili len informatívne môžete si vybrať iný termín a kalkulovať ten. Stačí, ak kliknete na tlačidlo "späť na výber termínu" ( nájdete ho v hornej časti pri termíne, ktorý ste si kalkulovali ).
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Cabaneli.sk - Oblečenie Cabaneli
Výsledok vyhľadávania obrázkov
V prípade, že máte záujem rezervovať si hotel, ktorý ste si vybrali, vyplňte časť, kde sú údaje o objednávateľovi a cestujúcich. Do prázdnych políčok vypíšte údaje o objednávateľovi a cestujúcich. Pokiaľ idú viac ako 2 osoby, urýchlite proces vybavovania objednávky pokiaľ vyplníte údaje všetkých cestujúcich. Políčka na vypĺňanie cestujúcich pridáte kliknutím na "ďalšia dospelá osoba", ak sa jedná o osoby nad 18 rokov
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Clang.sk - Oblečenie Clang
Výsledok vyhľadávania obrázkov
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Surplus-Shop.sk - Oblečenie Surplus
Surplus shophttp://surplus-shop.sk/?tracking=582cdfb932c5c
Ak chcete doplniť do objednávky dieťa, pridáte ho kliknutím na "ďalšie dieťa do 18 rokov". Po vyplnení údajov o objednávateľovi a spolucestujúcich, prosím, vyplňte svoje kontaktné údaje. Napíšte svoj e-mail a telefonický kontakt. Aj keď telefonický kontakt nie je povinný údaj, odporúčame ho vyplniť, aby sme Vás vedeli kontaktovať v prípade nedoručenia e-mailovej správy
Do "poznámky" viete bližšie špecifikovať Vaše požiadavky, napríklad : detská postieľka, izba na poschodí, izby vedľa seba alebo nám môžete napísať - v prípade, ak by bol obsadený hotel, ktorý sme si vybrali, môžete nám nájsť inú alternatívu. V časti "iné" iba vyplníte, kde ste sa o nás dozvedeli. Pomôže nám to v budúcnosti v skvalitňovaní našich služieb. Za Vaše názory vopred ďakujeme. Kliknutím na zaslať objednávku odošlete nezáväznú objednávku. 
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Oblečenie Claw Gear
Claw Gearhttp://clawgear.sk/?tracking=582cdfb932c5c
Výsledok vyhľadávania obrázkov

   Po odoslaní objednávky si kontrolujte Vašu e-mailovú schránku. Na Váš mail Vám bude odoslané potvrdenie o prevzatí objednávky na dovolenku a link s podrobným popisom objednaného ubytovacieho zariadenia. Po preverení ubytovacieho zariadenia vo Vami vybranom termíne Vám ho rezervujeme. V období last minute nie je možné rezervovať hotel na dlhšie než 1 – 3 hodiny, a preto v prípade záväzného potvrdenia Vašej objednávky bude nutné čo najskôr uskutočniť úhradu. Budeme Vás kontaktovať, či už telefonicky alebo mailom, a oznámime Vám presnú kalkuláciu a dobu, na akú máte rezervované Vaše ubytovacie zariadenie
INVIA.hu
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Vitajte v eshope s originálnymi darčekmi - Darcik.sk
Originálne darčekyhttp://darcik.sk/?tracking=582cdfb932c5c
Výsledok vyhľadávania obrázkov
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Vintageindustries.sk - Oblečenie Vintage Industries
Vintage Industrieshttp://vintageindustries.sk/?tracking=582cdfb932c5c
Následne skontrolujeme Vaše údaje a pošleme Vám záväznú objednávku. Spolu s objednávkou Vám pošleme aj všeobecné obchodné podmienky organizátora zájazdu a pokyny k platbe s číslom nášho účtu, na ktorý môžete previesť zálohu alebo uhradiť celú sumu pobytu.
Po úhrade bude vaša objednávka záväzná.

   Pokyny na cestu – čas odletu, ubytovací poukaz a podobne, obdržíte 5 – 7 dní pred odchodom. V prípade objednávky dovolenky na poslednú chvíľu však najskôr po zaplatení. 

Prajeme Vám šťastnú ruku pri výbere Vašej dovolenky.
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Oblečenie Erik and Sons - Erikandsons.sk
Výsledok vyhľadávania obrázkov

Vitajte - Pelicantravel.com
KLIK - Adruatic.hr - cestujte -relaxujte-vyberteKLIK - 762design.cz
7.62 Designhttp://762design.cz/?tracking=582cdfb932c5c
KLIK - 762design.sk
7.62 Designhttp://762design.sk/?tracking=582cdfb932c5c
KLIK - Adoptujte.cz
KLIK - Adoptujte.sk
Výsledok vyhľadávania obrázkov
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt png gif tavaszi tájak
Výsledok vyhľadávania obrázkov
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Tanaka.sk - Oblečenie Akito Tanaka
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Warriorengland.sk - Oblečenie Warrior
Matka príroda sa prebúdza
Každé ročné obdobie má svoje čaro, samozrejme aj zima. Určite nájdem stovky ľudí, ktorým sa páči čarokrásna príroda, ktorá ako keby iba spala pod mäkkou prikrývkou snehových vločiek.
Začiatkom jari sa však všetko mení. Matka príroda sa prebúdza zo svojho krásneho a dlhého sna. Aj slniečko sa snaží svojimi lúčmi dotknú každého kúsku spiacej zeme. Ľudia sa cítia slabí a zároveň očarení toľkou krásou, ako keby ich niekto zaklial čarovným prútikom. Aj potôčik, ktorí vyzeral ako sklenné zrkadlo bez života sa opäť mení na tečúcu silu nových možnosti. Každá rastlina, zviera aj človek by mal odznovu začať hľadať samého seba.
Všetko má svoj koniec, a tak aj meče, ukuté z tvrdého ľadu, sa pomaly menia na vodu. Ľadové kráľovstvo sa mení na uplakanú krajinu. Sneh sa roztápa a ubolené konáre stromov, ktoré statočne držali bielu prikrývku si pofúkajú a zocelia rany, aby mohli onedlho vyhnať nové púčiky. Zrkadlá z ľadu sa pomaly strácajú a rieky, ktoré boli štvrtinu roka uveznené v priehľadnej truhle, pomaly rozbiehajú tok. Tak ako sa strieda deň s nocou musí sa vystriedať zima s jarou.
Jar je nádherná, je priateľka lesov, lúk aj záhrad. Zoblieka staré ošarpané kosti stromov z bielych pláśťov a oblieka im čerstvé zelené šaty zdobené pestrofarebnými kvetmi. Odmyká ústa riekam, aby nás mohli tešiť pútavou melódiou žblnkotu svojích čarovných vĺn. Všade je hluk, počuť ten očarujúci spev lietajúcich muzikantov. Slniečko a vietor sa tešia a tancujú od radosti.
KLIK - Alkodarceky.sk - Darujte originálny darček
Alko darčekyhttp://alkodarceky.sk/?tracking=582cdfb932c5c
KLIK - Alkodarky.cz
Súvisiaci obrázok
Alkohol eshophttp://alkoholix.cz/?tracking=582cdfb932c5c
KLIK - Amazonasonline.cz - Houpací sítě Amazonas
KLIK - Amazonasonline.sk - Hojdacie siete Amazonas
Naša krásná ,Jarná príroda
Tuhá a chladná zima je už takmer za nami, príroda sa zobúdza zo zimného spánku a k slovu sa hlási jar. Tak ako sa strieda deň s nocou, tak sa strieda aj zima s jarou. Vždy je však iná. Netrvá dlho a celý svet sa ladí do zelena. Príjemne nás potešia rozkvitajúce prvé kvietky, holé stromy ktoré si obliekajú svoj zelený šat a mi pomaly odkladáme teplé kabáty naspäť do šatníkov.
 Slnečné lúče, ktoré sú teraz dlhšie než v zime, ohrejú pôdu a roztavia snehovú prikrývku. Všade je blato. Pochmúrnu atmosféru sprevádza doslova bláznivé sychravé počasie spojené s dažďom a vetrom.

Jarná príroda má však aj svoje čaro. Prináša do života radosť a smiech. Po čase odkrýva svoje bohatstvo a prináša so sebou sladučké teplo, ktoré nahrádza teplo domáceho krbu. Jar nám priniesla aj život plný farieb. Rozkvitá čerešňa v záhrade, vŕby sú ovešané žltými jahňadami, vedľa sa svojou krásou pýšia jarné snežienky, usmiate konvalinky sa tešia aj novým sedmokráskam.
Pri lesnej čistinke svieti rozkvitnutý gaštan. Snehom pocukrované vrcholy a štíty hôr vytvárajú nádhernú scenériu. Potôčik presýtený vodou z topiaceho sa ľadu sa valí svojím korytom nevedno kam. Vietor si veselo unáša peľ z borovíc ako žltý závoj. Aj usilovné včielky sa snažia priniesť prvé dúšky nektáru do svojich úľov.
 A keď večer zhasne posledné svetlo, kôň za sebou ťahá po oblohe Veľký voz na ktorom sedí Polárka, Zornička a mesiac im lichotivo svieti na Mliečnu cestu. Je zaujímavé pozorovať ako sa mení ľadové kráľovstvo na uplakanú krajinu.

Aj taká vie byť pani Jar. Všimnite si ju aj vy keď okolo vás prejde.
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Oblečenie Geographical Norway - Geonorway.sk
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Gerbergear.sk - Nože Gerber
Gerber Gearhttp://gerbergear.sk/?tracking=582cdfb932c5c
Výsledok vyhľadávania obrázkov
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt png gif tavaszi tájak
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Halloween maska - Halloweenmaska.sk
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Superjoy.sk
Jarná príroda má svoje čaro, prináša do života radosť, smiech a dobrú náladu. Zima je nenávratne za nami a po dlhých, chladných a tmavých nociach prináša so sebou jar sladučké teplo, ktoré nahrádza teplo domáceho krbu.
Maliar ešte nemá na palete dostatok farieb, ale začína maľovať... Svitá. Príroda sa prebúdza zo zimného spánku. Konečne prišla jar a spolu s ňou aj život plný farieb. Voda v potôčiku žblnkoce a prediera sa ľadom, unášajúc so sebou drobné kryhy. Zo strech kvapkajúci cencúľ kričí: „ Jar je už tu.“
Z dolín veje tichí vetrík, jemné šiantiaci s konármi stromov ktoré už vystriedali svoje oblečenie a obliekli sa do pestrých farieb. Prvé kvietočky rašia spod snehovej periny, ktorá už len kde-tu pokrýva prebúdzajúcu sa zem. Zelené chumáčiky trávičky na seba tiež nedajú dlho čakať. Spod suchej pokrývky starých listov sa predierajú mladé výhonky. Všetko sa prebúdza. Občas troch spŕchne dážď, ale potom na oblohu vystúpi pestrofarebná podkova. Spoza tmavých oblakov sa opäť usmieva slniečko a svojími teplými lúčmi odmyká stromom puky. 
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Havenonline.sk - Športová značka Haven
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Invadergear.sk - Oblečenie Invader Gear
Invader Gearhttp://invadergear.sk/?tracking=582cdfb932c5c
V záhrade rozkvitá čerešňa, ako kytica sviežich kvetov. Vŕby sú ovešané žltými jahňadami akoby ich slnko posypalo zlatým prachom. Vedľa sa už svojou krásou páši jarný kvietok, snežienka. Na lúke sa zlatým kvetom usmieva púpavočka a sedmokráskam narástli bielučké golieriky. Konvalinky zamyslene hľadia na vtáčiky v ovzduší.
Popri každej kvetinke tancujú usilovné včielky a snažia sa priniesť prvé dúśky naktáru do svojích úľov. Objavilo sa aj státisíce drobných sĺnc. Sú to kvietky – púpavy, ktoré svetu ukazujú svoju krásnu tvár. Lesy, presźtené farou zelene, zdobia okolité vrchy. Vánok si veselo šantí v korunách stromov. Unáša zrnká peľu borovíc, ako žltý závoj. Potôčik si pospevuje svoju známu pieseň. Presýtený vodou z topiaceho sa ľadu sa valí svojím korytom nevedno kam.
Pri lesnej čistinke svieti rozkvitnutý gaštan. Len śkoda, že každý večer zhasne spolu s ním aj posledné svetlo v jarnom dome. O chvíľu sa ozve tiché zahrkotanie kolies. To po Mliečnej ceste prichádza kôň. Tahá za sebou Veľký voz, v ktorom sedí polárka, Zornička, Saturn a Pluto. Konečne vystúpia z voza a tancujú. Mesiačik im pritom hrá na husliach. Všetci sú šťastný. Aj ja. Taká krásna je pani Jar. Od skorého rána do neskorej noci. Všimnite si ju aj vy keď okolo vás prejde.
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Hojdacie siete - Hojdat.sk
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Oblečenie Hyraw - Hyraw.sk
Výsledok vyhľadávania obrázkov
Súvisiaci obrázok
Výsledok vyhľadávania obrázkov
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Jeansnet.sk - Džínsy Jeansnet
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Nože Kershaw . Kershaw.sk
Krásná príroda
Vzduch nasýtený vôňou vlhkej zeme, ľúbozvučný spev vtákov, o ktorý boli naše uši ukrátené počas dlhých zimných mesiacov, prvé nesmelé výhonky snežienok a bledúľ...Všetky tieto dojímavé chvíle môže vytvoriť len čarovná jar.

Keď vyjdeme von, môžeme s úžasom sledovať, ako sa príroda po viacmesačnom oddychu pripravuje na znovuzrodenie. Všetko navôkol rozvoniava novým životom. Koruny stromov, také smutné, ošarpané a pusté, sa chystajú zaodieť do zeleného rúcha hustého lístia, aby po chvíli mohli plodiť šťavnaté plody sladkých jabĺk, hrušiek či červených čerešní
Taktiež sa stávajú útočišťom vtákom, ktorým sa šťastne podarilo prekonať strastiplnú cestu cez šíre more. Tie si teraz starostlivo opravujú hniezda, ktoré im zničilo nepriaznivé chladné počasie alebo neľútostná ľudská ruka, aby tam mohli v pokoji obohatiť svet novým spevavým potomstvom. Všetky sa náhlia so zobáčikmi plnými hliny, konárikov, aby ich nový domov bol čo najbezpečnejšou pevnosťou. Keď už majú všetko hotové, zaplnia drôty elektrických vedení a spríjemňujú večerný súmrak svojím jemným švitorením.
Slnko svojimi zubatými lúčmi pohládza celú zamrznutú krajinu, ktorá pridlho trpela pod nadvládou zimy. Posledné kryštáliky snehu sa menia na kvapôčky vody, ktoré v horách splynú s potokmi a valia sa pozdĺž dolinami nespútanou rýchlosťou. Vyplnia korytá riek až po samý okraj. Tie zúrivejšie so sebou odnesú všetko, čo im príde do cesty, neberúc ohľad na žiadne prekážky.
Zem- tá plodná matka, živiteľka celého národa, príliš dlho ležala úhorom. Zmizla z nej aj posledná prikrývka bielej ťažkej periny a znovu sa môže zhlboka nadýchnuť. Krôčik po krôčiku z nej začína vykúkať všetka zeleň. Prvé kvietky si úzkostlivo upravujú lupienky, aby nakoniec mohli vykvitnúť v plnej kráse.
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Moto oblečenie King - Kingkerosin.sk
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Leifnelson.sk - Oblečenie Leif Nelson
Výsledok vyhľadávania obrázkov
Súvisiaci obrázok
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Loaponline.sk - Športová značka Loap
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Mafiaandcrime.sk - Oblečenie Mafia and Crime
Snežienka a bleduľa večne súperia, ktorá z nich zažiari v belostnejšej kráse, zato fialky spokojne ležia učupené v tráve, čakajúc na detské rúčky, ktoré ich plné nadšenia odtrhnú, aby mohli potešiť svoje mami. Tulipány pyšne vystavujú na obdiv korunné lupienky všemožných farebných odtieňov a každého, kto sa k nim bližšie prikloní, omámia zmysluplnou vôňou. Sú také koketné! Ale netreba im to zazlievať. Právom sú hrdé na svoju krásu, lebo oživujú každú záhradku.
Polia zaplnia usilovné ľudské ruky, ktoré s láskou kladú do pôdy semená, aby sa im neskôr odvďačila hojnou úrodou. Všetci sa náhlia, aby si zabezpečili čo najviac zásob, skôr než príde ďalšia neľútostná a dlhá zima. No zem nie je len kus obyčajnej hliny.
 Prebúdza sa v nej život. Množstvo drobných živočíchov, cítiac príval prvých jarných lúčov, si prebíjajú cestu na povrch, aby aj oni boli svedkami tej neskutočnej nádhery. Dážďovky, chrobáky a všetok hmyz sa rozletí po celom okolí, krtkovia sa cez podzemné chodbičky prekopú na čerstvý vzduch, zanechajúc za sebou malé hlinené kôpky. Všetci túžia len po jednom – ohriať sa pod teplým slnkom.
To isté slnko vyháňa z tesných klietok svojich bytov aj ľudí. Parky sú plné milencov, ktorých mámi vôňa rozkvitnutých stromov a pohľad na ich koruny obsypané ružovo-bielym kvetom. Nad hlavami im lietajú lastovičky, ktorých jemné štebotanie je neodmysliteľnou melódiou jari. Ich srdcia sú zahriate láskou a teplom, len sem-tam im tváre pohladí jemný vlhký vánok.
Myslím si, že jar patrí medzi najúchvatnejšie ročné obdobia. Je to najideálnejší čas vybrať sa na prechádzku do prírody a obdivovať jej obnovu. V atmosfére preplnenej sladkastým pachom kvetov a vlhkej zemi, s doprovodom vtáčieho spevu, mäkkou trávou pod nohami a belasým nebom nad hlavou načerpáme nové sily. Čerstvý kyslík rozprúdi činnosť všetkých buniek v tele a dodá nám množstvo pozitívnej energie. Jar pre mňa vždy bude synonymom prebudenia sa k životu. Nielen zvierat a rastlín, ale aj ľudí.
Save on your hotel - www.hotelscombined.com
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Manto.sk - Bojové oblečenie Manto
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Napracu.sk - pracovné odevy aj oblečenie pre gastronómiu.
Pracovné odevyhttp://napracu.sk/?tracking=582cdfb932c5c
Súvisiaci obrázok
Výsledok vyhľadávania obrázkov
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Pgwear.sk - Oblečenie PGwear
PGwearhttp://pgwear.sk/?tracking=582cdfb932c5c
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Securityvystroj.sk - Vybavenie pre bezpečnostné služby
Security výstrojhttp://securityvystroj.sk/?tracking=582cdfb932c5c
Save on your hotel - www.hotelscombined.com
JAR - JAR
Tohoročná jar na seba nechala až príliš dlho čakať. Kvety spali ukryté pod ťažkou perinou snehu, hmyz bol zalezený v škárach a pod zemou. A keď sa aj nejaká muška, či chrobáčik pokúsil obzrieť sa, či ešte slnko dostatočne nehreje, mrazivý vietor mu rýchlo ukázal, kto je tu pánom. 
Ale s príchodom jarnej rovnodennosti sa situácia zmenila. Na zamrznutej pôde sa ukázali prvé zelené fliačiky budúceho trávnika, žlté hlávky podbeľu sa nesmelo vztýčili, a mráz už nemal silu ich zabiť. Slnečné lúče rozohrievajú prírodu aj ľudské duše.
Aj tie  pookrejú pri pohľade na rozvýjajúce sa púčiky stromov a kvetov, na veselý spev vtáčikov. V lese je hneď veselšie. Zver, ktorú v zime hlad zahnal až k ľudským príbytkom, osviežuje sa vodou z potôčika, ktorý veselo zurčí a zvoláva k sebe všetko živé tvorstvo.   
Aj na sídliskách, cez zimu takých jednotvárnych a smutných, sa deje premena.Deti s  veselým krikom objavujú krásy jari na bicykloch či kolieskových korčuliach. Tí usilovnejší priložia aj ruku k dielu, a keď vidia dospelých s lopatami a hrabľami, pridajú sa k nim.A pod ich rukami sa šedivosť sídliska mení na veselými farbami hýriace miesta, kde si môžu odpočinúť aj tí, ktorí už svoj produktívny vek prežili. 
Veselosť a dobrá nálada prenáša sa aj na ľudí. Aj duša človeka zacíti potrebu vnútornej premeny, prípravy na šťastne prežité sviatky jari.
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Slubanbricks.sk - Stavebnice Sluban
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Sogknives.sk - SOG Knives
Výsledok vyhľadávania obrázkov
Čaro Jari
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt png gif tavaszi tájak
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Oblečenie Soulcamp - Soulcamp.sk
KLIK - Aj na české reklamné ponuky - Steelobuv.sk - STEEL Boots
Steel obuvhttp://steelobuv.sk/?tracking=582cdfb932c5c
Súvisiaci obrázok
Výsledok vyhľadávania obrázkov
Valentín, Svätý Valentín.
Súvisiaci obrázok
 Každý z nás potrebuje k životu prejavy lásky a priateľstva v podobe bozkov či objatí alebo pohladení, ktoré v každom z nás prebúdzajú tie najkrajšie pocity. Prečo teda aspoň jeden deň v roku neprežívať lásku ešte intenzívnejšie? Nie, netvrdím, aby ste prejavovali svoje city jedenkrát v roku a kupovali preto kopec nezmyselných darčekov, ale aby ste ich prejavili 14. februára aspoň o niečo viac.
 Sv. Valentín – americký sviatok?
Výsledok vyhľadávania obrázkov


Všetky cesty vedú do Ríma
V posledných rokoch k nám zavítal s veľkou pompéznosťou a zároveň svojím kontroverzným charakterom sviatok sv. Valentína. O jeho pôvode vieme síce pomerne málo, ale určite by sme ho nemali hľadať v Amerike, ktorá síce predstavuje jeho dnešnú komerčnú tvár, no neviaže ju s ňou žiadne historické puto.
Valentinus bol rímsky kresťanský kňaz a lekár, žijúci v Ríme za vlády cisára Marka Aurélia Klaudia, ktorý býva zobrazovaný s kalichom v ľavej ruke a s mečom v pravej. Vidieť ho môžeme aj v oblečení biskupa, ktorý uzdravuje chlapca z padúcnice. Je tiež patrónom cestujúcich, včelárov a mládeže. Za vlády cisára Klaudia boli kresťania kruto prenasledovaní a dokonca zakázal ženiť sa vojakom, pretože mal dojem, že ženatí muži nepodávajú dobré výkony na bojisku.
Osoba vzdelaného Valentína je opradená viacerými legendami, jedna z nich hovorí, že ho uväznili preto, lebo liečil uväznených kresťanov, ďalšia zas, že dôvodom jeho odsúdenia bolo tajné sobášenie mladých kresťanských párov aj napriek zákazu cisára, za čo bol 14. februára 269 sťatý
Pred svojou popravou vraj Valentín stihol prinavrátiť zrak a sluch postihnutej dcére svojho žalárnika a podľa novšej legendy sa kňaz a dievča do seba zamilovali. Traduje sa, že Valentinus poslal deve pred smrťou lístok s nápisom „Od Tvojho Valentína“. Sviatok sv. Valentína sa začal oficiálne sláviť v katolíckej cirkvi oveľa neskôr, zaviedol ho pápež Gelasius I. až 14. februára roku 496.


Súvisiaci obrázok
Výsledok vyhľadávania obrázkov
Slávnosti luperkálií
Keď opustíme legendy, dozvieme sa, že pápež Gelasius I., ktorý zaviedol sviatok sv. Valentína, o jeho živote veľa nevedel. Zrejme len hľadal náhradu za pohanské sviatky luperkálií, ktoré sa oslavovali v Ríme každoročne 15. februára. Podľa legendy sviatkom Lupercalia, oslavovali Rimania vlčicu, ktorá odchovala bájnych zakladateľov mesta, Romula a Rema.
V tomto čase sa slávili v celej ríši aj dni bohyne plodnosti, zvanej Juno, ktoré boli spájané s rituálnymi očistami od zla a s oslavou ženskej plodnosti pred začiatkom nového roka, ktorý v starom Ríme začínal v marci.

Tieto oslavy často prerastali do neviazaných a vášnivých orgií, preto ich zakázal cisár Augustus a aj pápež Gelázius v roku 494.
Cirkev vraj zmenila tento pohanský sviatok tak, že sv. Valentínovi, ktorý mal sviatok deň predtým, zverila do ochrany snúbencov a zamilovaných. Mnoho legiend odkazuje na skutočnosť, že začiatkom februára si začínajú hľadať svoj párik vtáci, preto sa vraj začal 14. február sláviť ako sviatok zamilovaných.
Skutočnosťou ale zostáva, že sviatok sv. Valentína, ako deň, keď si každý vyberá svojho milého, spomína vo svojom diele Parliament of Fowls Geoffrey Chaucer. Valentínske pozdravy si začali ľudia posielať až neskôr, prvú „valentínku“ vraj poslal v 15. storočí z londýnskeho väzenia svojej manželke orleánsky vojvoda Charles a tradícia sa rozšírila najviac v 19. storočí, kedy sa svätovalentínske pozdravy začali vyrábať hromadne. Tohto sa chytili aj ďalší obchodníci a postupne začali ponúkať valentínske sladkosti, kytice a hračky.
KLIK Len nad +18


Súvisiaci obrázok
Valentín dnes
 Sv. Valentín – americký sviatok? Nie! Zdroj: ilustračné archív Najmama
Sviatok zamilovaných k nám začal prenikať v 90. rokoch nedávno minulého storočia vo svojej najkontroverznejšej podobe.

Trh na nás všetkých tlačí s bohatou ponukou valentínskeho „všeličoho“, no a nie každý dokáže v pokoji zvládnuť pulty plné plyšových hračiek červenej farby, srdiečok a sladkostí vo valentínskych baleniach.
Preto sa u ľudí prejavujú aj rôzne extrémy a buď sa zo sviatku idú nadšením zblázniť alebo ho úplne ignorujú. Myslím, že tak ako pri oslavách iných sviatkov, napríklad Vianoc či Veľkej noci alebo narodenín, by sme si mali všetci zachovať určitý nadhľad. Láska by predsa mala byť naším chlebom každodenným.
Viete, odkiaľ prišiel sviatok Svätého Valentína?
Celý svet si dnes opäť po roku pripomína sviatok zaľúbených, sviatok Svätého Valentína. Jeho slávenie siaha do antického Ríma, kde bol tento deň zasvätený bohyni Juno, Jupiterovej manželke, kráľovnej všetkých bohov, ochrankyni žien a svadieb
Nasledujúci deň, 15. februára, oslavovali Rimania festival pod názvom Lupercalie, počas ktorého behali okolo rímskeho pahorku Palatina dvaja ochrancovia stáda pred vlkmi a švihali okolo seba bičom. Ak zasiahli ženu, verili, že sa stala čistou a plodnou. Festival zároveň patril k jednej z mála výnimiek, keď prísne mravy dovoľovali stretnutia chlapcov a dievčat. Dievčatá písali svoje mená na lístočky, ktoré z krčahu vyťahovali chlapci, a potom ich počas celého festivalu sprevádzali. Takéto známosti často viedli k manželstvu.
Výsledok vyhľadávania obrázkov
Výsledok vyhľadávania obrázkov
KLIK len nad +18
V počiatkoch kresťanstva nahradila pohanský rozmer sviatku spomienka na svätého Valentína, ktorý bol mučeníkom lásky. Kňaz, umučený 14. februára 269 na príkaz cisára Claudia II., nezomrel totiž len pre vieru. Jeho hlavným zločinom bolo sobášenie mladých párov napriek cisárovmu zákazu. Claudius Gótsky nariadením sledoval posilnenie rímskej armády, čoraz viac oslabovanej vpádmi polobarbarských germánskych kmeňov. Všimol si, že slobodní regrúti bojujú statočnejšie a tak povolil len sobáše mužov nevhodných na vojenské remeslo alebo vojenských vyslúžilcov.
Tradíciu zaľúbených valentínskych lístočkov však založil francúzsky vojvoda Karol Orleánsky. Po prehratej bitke pri Azincourte sa v roku 1415 dostal do britského zajatia a z londýnskeho Toweru poslal svojej žene do Francúzska prvú tzv. valentínku. Komerčným sa sviatok Sv. Valentína stal až v 19. storočí, a to práve vďaka masovokomunikačným prostriedkom.
Zaľúbení podpisujú svoje listy "od Tvojho Valentína" aj v krajoch, kde kresťanstvo nestihlo zapustiť hlbšie korene. Zisky z predaja pohľadníc, kvetov či plyšových srdiečok prevyšuje v západných krajinách iba predvianočná nákupná horúčka. Cirkev však aj dnes bojuje proti splošťovaniu posolstva svätého Valentína o vernosti a vzájomnom poznávaní sa a proti redukovaniu partnerských vzťahov na telesnú rovinu a pripomína, že aj pre sviatosť manželstva hodno položiť život. 
Na Valentína: Manželský sľub zložilo 550 párov
MANAGUA - Verejné námestie v Nikarague sa vo štvrtok stalo improvizovanou svadobnou kaplnkou pre 550 párov, ktoré hromadne na deň sv. Valentína zložili manželský sľub.
Masové svadby sa stali v hlavnom meste Managua už tradíciou. Začali sa organizovať pred desiatimi rokmi.Hromadný sobáš na námestí Plaza Maya podporuje vláda, rozhlas aj televízia. Na akcii sa zúčastnili nevesty v bielych šatách a ženísi v oblekoch.
Jedna z neviest, Lilieth Obandová, povedala, že hromadný obrad bol veľkou pomocou pre páry, ako je ona so svojím snúbencom. Žijú spolu dva roky, ale nemohli si dovoliť súkromnú svadbu. Rovnaké, ale menšie podujatie, sa konalo v Peru, kde sa dalo oddať 24 párov na pláži severne od mesta Lima. Peruánske páry, odeté v bielom a s kvetinami okolo krku, sa potom vybrali loďami po pobreží.
 
Miestny starosta John Barrera prečítal sľuby jednotlivých párov, kým boli na loďkách, a novomanželia jednohlasne odpovedali "áno". Tri páry to oslávili aj tým, že sa hodili do vody, dodala agentúra AP.


Súvisiaci obrázok  Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt 14 februar valentinstag gif png
KLIK len nad +18
Zaujímavosti o sv. Valentínovi
Sviatok sv. Valentína je sviatkom všetkých zamilovaných a slávi sa 14. februára už niekoľko desaťročí v rôznych kútoch sveta. To je už všeobecne známe. Viete však, prečo sa tento rokmi uznávaný  sviatok vôbec slávi a aký darček je v tento deň medzi zamilovanými najuznávanejší a najpopulárnejší?
Meno Valentín alebo Valentinus pochádza z latinčiny a v preklade znamená mocný, silný, zdravý. Za patróna všetkých zamilovaných bol vyhlásený v Anglicku a Spojených štátoch. Jedna z legiend vraví, že sv. Valentín bol kňaz žijúci v Ríme v 3. storočí. V tom čase vládol cisár Claudius II, ktorý bol známy svojimi megalománskymi túžbami a krutými vojnovými výpravami.
 Napadlo ho, že ženatí muži sú slabšími vojakmi, pretože sa musia starať o svoje rodiny a tak zakázal v krajine manželstvo. Sv. Valentín však aj napriek zákazu ďalej zasnuboval a oddával zamilované páry. Keď sa to cisár dozvedel, za jeho snahu spájať životy zamilovaných sviatosťou celoživotnej lásky ho dal popraviť
Sviatok svätého Valentína sa v katolíckej cirkvi oficiálne slávil 14. februára od roku 496, keď ho zaviedol pápež Gelasius I. Až na základe rozhodnutia Druhého vatikánskeho koncilu, ktorý sa skončil v roku 1965, že by cirkev mala prestať oficiálne si pripomínať svätých, o ktorých nie sú dostatočné historické údaje, bol tento sviatok zrušený. V cirkevnom kalendári od roku 1969 figuruje 14. februára namiesto Valentína svätec slovanskej duši bezpochyby bližší, a to svätý Cyril. 
Výsledok vyhľadávania obrázkov
Súvisiaci obrázok
  Historický Valentín - pramene o sviatku sv. Valentína
Ak opustíme neistú pôdu legiend a zakotvíme v bezpečných vodách histórie, dozvieme sa o ďalšom svätom Valentínovi. Filozof a kňaz Valentinus Alexandrijský žil približne v rokoch 100 až 153. V roku 143 neúspešne kandidoval na funkciu rímskeho biskupa. Nekráčal s vtedajším hlavným prúdom kresťanstva, ktoré zdôrazňovalo utrpenie a asketizmus. Naopak, hlásal, že sexuálna láska 
(samozrejme, ukotvená v oficiálnej manželskej posteli) je jedným z hlavných prejavov lásky Bože.
Najpopulárnejším darčekom na Valentína je ruža
V dnešnej dobe sa v deň sv. Valentína zamilovaní obdarúvajú valentínkami a ďalšími romantickými darčekmi, aby vyjadrili  hĺbku svojich ľúbostných citov. Jedným z najpopulárnejších  darčekov na Valentína je červená ruža. Je všeobecne známe, že červené ruže sú posolstvom lásky a hovoria za nás. Práve tie sú na Valentína o mnoho viac predávanejšie, ako ktorýkoľvek iný deň v roku.
Podľa slov skúsenej kvetinárky v jednej z vranovských predajní je predaj červených ruží v súvislosti s prichádzajúcim sviatkom svätého Valentína vyšší až o 100, 200 aj 300%, oproti bežným dňom v priebehu roka. Kupcami sú podľa jej slov väčšinou 20-30 roční mládenci, ktorí namiesto kytice svoju polovičku oveľa radšej obdarujú jednou symbolickou ružou.
Aj keď červená farba je u ruží tradičná, verili by ste tomu, že väčšina symboliky viažúcej sa k tejto farbe je negatívna? V kresťanstve je červená farba ruží symbolom Kristovho utrpenia a bolestnej smrti na kríži. Grécke báje považujú červenú farbu rovnakého kvetu za znamenie vášnivej túžby vďaka príbehu o Afrodite, ktorá prvá vlastnou krvou zafarbila biely kvet na červeno, aby tým pomohla umierajúcemu milencovi Adonisovi. V Perzii i v Anglicku je odpadnutie lupeňa zo zrezanej ruže považované za zlé znamenie. 


Súvisiaci obrázok
Výsledok vyhľadávania obrázkov
Valentín, patrón zaľúbených
Ruže sú na Valentína tradičným darom a vo všeobecnosti sú jedným z najsladších darov z lásky, ale farba ruží môže niesť úplne iný význam, ako by ste si želali vyjadriť. Je preto veľmi dôležité, akú farbu ruže si zvolíte. Tak, ako červená ruža hovorí „Ľúbim Ťa“, svetlo-ružové ruže sú znakom radosti a šťastia.
Biele ruže symbolizujú pravdu a nevinnosť, hovoria tiež: "Chýbaš mi!" a "Si fantastický!". Tmavo ružové ruže hovoria "ďakujem Ti", žlté ruže symbolizujú priateľstvo a slobodu – nemali by ste ich posielať tomu,  s kým máte dlhodobé a romantické zámery. Oranžové ruže predstavujú vášnivú túžbu a sušené ruže bez ohľadu na farbu nahlas a jasne vyjadrujú "je koniec"
Slávenie sviatku zaľúbených siaha do antického Ríma, kde bol 14. február zasvätený bohyni Juno, Jupiterovej manželke, kráľovnej všetkých bohov, ochrankyni žien a svadieb. 

Nasledujúci deň slávili starí Rimania festival Lupercalie. Počas neho behali okolo rímskeho pahorku Palatina dvaja luperkovia, čiže ochrancovia stáda pred vlkmi a švihali okolo seba bičom. Ak zasiahli ženu, verilo sa, že sa stala čistou a plodnou. 
Festival zároveň patril k jednej z mála výnimiek, keď prísne mravy dovoľovali stretnutia chlapcov a dievčat. Dievčatá písali svoje mená na lístočky, ktoré z krčahu vyťahovali chlapci. Svoje družky potom sprevádzali počas celého festivalu a festivalové známosti často viedli k manželstvu.


Súvisiaci obrázok
Výsledok vyhľadávania obrázkov
V počiatkoch kresťanstva nahradila pohanský rozmer sviatku spomienka na svätého Valentína, "mučeníka lásky". Kňaz umučený 14. februára 269 na príkaz cisára Claudia II. nezomrel totiž len pre vieru. Jeho hlavným "zločinom" bolo sobášenie mladých párov napriek cisárovmu zákazu. Claudius Gótsky nariadením sledoval posilnenie rímskej armády, čoraz viac oslabovanej vpádmi polobarbarských germánskych kmeňov. Všimol si, že slobodní regrúti bojujú statočnejšie a tak povolil len sobáše mužov nevhodných na vojenské remeslo alebo vojenských vyslúžilcov. 
Prvá valentínka
Tradíciu zaľúbených valentínskych lístočkov založil francúzsky vojvoda Karol Orleánsky. 

Po prehratej bitke pri Azincourte v roku 1415 sa dostal do britského zajatia a z londýnskeho Toweru poslal svojej žene do Francúzska prvú "valentínku". 

Komercionalizácia zasiahla sviatok svätého Valentína až v 19. storoč
Zaľúbení podpisujú svoje listy "od Tvojho Valentína" aj v krajoch, kde kresťanstvo nestihlo zapustiť hlbšie korene. Zisky z predaja pohľadníc, kvetov, plyšových srdiečok či plastových cupidov prevyšuje v západných krajinách iba predvianočná nákupná horúčka. 

Cirkev však aj dnes bojuje proti splošťovaniu posolstva svätého Valentína o vernosti a vzájomnom poznávaní na redukovanie partnerských vzťahov na telesnú rovinu a pripomína, že aj pre sviatosť manželstva hodno položiť život


Výsledok vyhľadávania obrázkov


Pusa na líčko

Pusa na líčko Valentín je sviatok krásny,
posielam ti lásku v básni,
posielam ti srdiečko,
k tomu pusu na líčko.

Sviatok Valentína

Sviatok Valentína Dnes je sviatok Valentína,
milujem Ťa ako pohár vína.
Štyri pusinky

Štyri pusinky Na Valentína, môj malinký,
dostaneš až štyri pusinky.
Jednu ráno, ďalšiu na obed pri polievke,
a zvyšné dve až večer v postieľke
Valentínka

Viem, že tu nie som sám,
valentínku posielam.
Som len tvoj a ty zas moja,
raz sa naše srdcia spoja


Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt 14 februar valentinstag gif png


Najzaľúbenejší pár

Najzaľúbenejší pár Valentín dnes naše srdcia spojí,
a aj bez svadby budeme láskou svoji.
Ruka v ruke, s úsmevom na tvári,
budeme najzaľúbenejší pár v chotári.
Nebuď magor, nebuď špina,
osláv sviatok Valentína.
S niekým hravým lásku preži,
na pohlaví nezáleží.

Valentínsky plamienok lásky 
Valentínsky plamienok lásky Plamienok lásky v srdci mám,
sladučký božtek ti posielam.
Pošepkať dnes do uška ti chcem,
Valentínka moja, veľmi ťa milujem.
Nech Valentín každý deň    býva,
nech cítiš lásku, čo moje srdce skrýva,
nech z očí Tvojich šťastie žiari,
ako lúka v skorej jari.
Chcem byť kvetom tejto lúky,
čo nežne hladia Tvoje ruky.


Súvisiaci obrázok


Blahoželanie k sviatku Valentína    Tvojím očiam posielam pozdrav kratučký,
Tvojim ústam božtek sladučký.
K horúcemu môjmu telu tvoje priviniem
a v krásnom sne sa rozplyniem.

Blahoželanie k sviatku Valentína    

Blahoželanie k sviatku Valentína    Miláčik, na Valentína chcem Ti povedať,
že až do konca života budem Ťa milovat.

Blahoželanie k sviatku Valentína    

Blahoželanie k sviatku Valentína    Ľúbim ťa, o tom pochýb niet,
ľúbim ťa, si pre mňa celý svet,
ľúbim ťa a nikto na svete to nezmení,
vedz, že moje vyznanie zo srdca pramení.

Blahoželanie k sviatku Valentína    

Blahoželanie k sviatku Valentína    Dnes je sviatok Valentína,
milujem Ta ako pohár vína.

Blahoželanie k sviatku Valentína    Valentín môj zlatučký,
posielam Ti pusu na rúčky.
Súvisiaci obrázok
Čo napísať na valentínku dáme Vášho srdca?
Ľúbim ťa, pretože si oheň, ktorý krásne hreje, ale nepáli. Ľúbim ťa, pretože si tak obyčajná ale pritom neobyčajne krásne iná.Ľúbim ťa, pretože si to ty...
 
Ďakujem ti za tvoju lásku, za tvoj úsmev, ktorý mi je energiou na celý deň, ďakujem ti za tvoje bozky, ktorými zakaždým rozochveješ všetky bunky môjho tela, ďakujem ti za každé objatie,ono mi dodáva istotu, že spolu zvládneme krásne prežiť pozemsky svet.
Môj svet je iný, prekrásny, môj svet sa volá láska. Platím sa v ňom bozkami. Naša kráľovná je vernosť. Erbom je naše srdce a naša hymna má len 2 slová : Ľúbim Ťa
Ja! Nie som dokonalý, ale som to ja. Ty! Nie si dokonalá, ale si to Ty. Sme dvaja, ktorí si padli do oka. Možno to bol osud, možno náhoda...Netušili sme, čo sa môže stať, ale od prvého okamihu, chceli sme jeden pri druhom stáť. Našli sme niečo, po čom sme túžili: Žeby lásku? Láska! Zas niečo nedokonalé, ale o to krajšie. Pocit, čo nás napĺňa a dáva nám nádej. Je to úžasné!Netušíme, ako to to všetko dopadne, ale jedno vieme isto: Ja milujem Teba a Ty miluješ mňa. Želám krásneho Valentína...
Si krajšia než najkrajší kvet, tvoje pohladenie je lepšie než ranné lúče slnka, tvoje bozky sú sladšie ako najsladšia čokoláda. Si proste dokonalá a ja som šťastný, že si moja. MILUJEM ŤA!
Ty si to slnko, ktoré dokáže všetko oslniť a zohriať, hlavne vtedy, keď ja to vidím ako tmu. S Tebou každý večer zaspávam a s Tebou sa každé ráno zobúdzam. Prajem si, aby nám to vydržalo takto aj naďalej.
 Súvisiaci obrázok
Teraz už viem, že človek verí rozprávkam dvakrát za život. Raz ako dieťa v prvých rokoch života a neskoršie, keď mu niekto naplní srdce láskou. Tak ako Ty mne. Až teraz som pochopil, že všetko zlé, čo som musel za svoj život prežil bolo preto, aby som sa stretol práve s Tebou. Milujem Ťa.
Si moje srdiečko, ktoré veľmi ľúbim. Si môj anjelik, po ktorom strašne túžim. S tebou som spoznal, aký je život krásny, s Tebou chcem ostať chrobáčik navždy.
 
Nehovor mi mám Ťa rada, snaž sa mi to dokázať.
Životom vykročíme traja, láska, sen a Ja.
No teraz kráčame dvaja.
Že Ťa ľúbim je blbosť odkazovať, to treba cítiť a dokazovať.
Mám dve oči, ktoré ťa chcú vidieť. Mám pery, ktoré ťa chcú stále bozkať. Mám dve ruky, ktoré ťa chcú objímať, ale iba jedno srdce, ktoré ťa miluje a je celé tvoje !!!
V živote ma naučili veľa vecí. Napríklad, že 1 hodina má 60 minút a 1 minúta má 60 sekúnd, ale nikto mi ešte nepovedal, že 1 sekunda bez teba je celá večnosť.
Nemôžeš byť niekedy škaredá, lenivá, tučná alebo lakomá? Aby som stálenemusel myslieť na to, aká si dokonalá, krásna, šikovná, šantivá,podmanivá, ako ma krásne dokážeš vzrušiť a mohol sa sústrediť aj na iné veci...Ľúbim Ťa, tvoj chrobáčik
Súvisiaci obrázok

Výsledok vyhľadávania obrázkov
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one