Výsledok vyhľadávania obrázkov
Reklama zadarmo, zvýšenie návštěvnosti

KLIK podpor mňa klikni


banner-120x600.jpg
120-x-240-svetly-slevovy-portal-postovne-zdarma-vychytavky-slevy-nejlepsi-ceny-levne-zbozi.jpg
Rolclub Money Making Forum
120-x-90-tmavy-slevovy-portal-postovne-zdarma-vychytavky-slevy-nejlepsi-ceny-levne-zbozi.jpg
Save on your hotel - www.hotelscombined.com
160x600-nocnikosilky9-1429533436.jpg
160x600-4-1474093619.jpg
160x600-5-1474365393.jpg
Luxusní vibrátory Růžový slon
160x600-1-1474365393.jpg
Krasa.cz
Buďte neodolatelná! Nejširší sortiment výrobků pro vaši krásu.
www.krasa.cz
Hodinky.cz
Vybírejte z několika tisíců modelů značkových hodinek se slevou 40 – 60%!
www.hodinky.cz
Parfemy.cz
Největší parfumerie s nabídkou značkových parfémů za bezkonkurenční ceny.
www.parfemy.cz
Prozdravi.cz
Chraňte své zdraví! Široký sortiment přírodních produktů ihned k dodání.
www.prozdravi.cz
Sperky.cz
Vybírejte z tisíců originálních šperků od světoznámých značek!
www.sperky.cz
Modnidoplnky.cz
Kabelky, šály, rukavice, kravaty a další modní doplňky za skvělé ceny. Na detailech záleží!
www.modnidoplnky.cz

primulus-banner-a3-160x600px.jpg


Army shop
hodinky.cz
pr-i-uslus-enstvi-u-pro-apple-200x600px-.gif
Save on your hotel - www.hotelscombined.com


maly-rebel125x125.gif
160x600.gif
megaprsia-120x600jpg-1455710032.jpg

erexan-120x600-1455710153.jpg


120x600.jpg
120x600-1483366391.jpg
120x600-1432132208.gif

Výsledok vyhľadávania obrázkov

Nádherné Leto-čarovná Jeseň-krásná biela Zima

Súvisiaci obrázok
Krásné teplé leto.
Súvisiaci obrázok
Jedného krásneho dňa vystrieda nádhernú jar horúce leto. Vtedy opadajú drobnučké biele lupienky stromových kvetov, ako veľké snehové vločky a na ich mieste narastú dobré šťavnaté plody.

Pod stromami je krásna zelená trávička, z ktorej vykúkajú farebné lúčne kvety. Kde-tu pristúpia kvietok maličké bosé nôžky detí. Jemný teplý vánok rozfúkava vlásky do ich červených tváričiek, ktoré zafarbili horúce lúče slnka.
Slnko je vysoko na oblohe. Je modrá, sem-tam biely obláčik, len tam, spoza zeleného kopca pomaličky letí velikánsky tmavý mrak. Horúčavu vystrieda dusný vzduch a suchú zem začnú bombardovať veľké studené kvapky dažďa. Obloha stemnie a občas ju ožiaria veľké blesky.
Keď sa búrka utíši, oblohu začne zdobiť krásna pestrofarebná dúha. Malé rastlinky opäť zdvihnú svoje hlavičky, aby ich mohli znovu ožiariť lúče slnka, ktoré sa ešte pred chvíľkou skrývali za mrak. Hrejivé lúče oznámili zvieratkám, že môžu opustiť svoje skrýše. Okolím sa znovu šíri štebot vtáčikov a cvrdlikanie cvrčkov. 
Objavia sa aj bzučiace čmeliačiky, ktoré preletujú z kvietka na kvietok. Vzduch je nasýtený omamnou vôňou kvetov, lákajúcou krásnych motýlov a usilovné včielky.
Pri lúčke je neveľké jazierko. Okolím sa šíria hlasy veselých ludí, ktorí sa máčajú v studenej priezračnej vode, čistej ako kryštál.
INVIA
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt gif png nyári képek
 Z jazierka tečie plytký potôčik. Na jeho dne sa vyhrievajú drobnučké rybky. Voda je taká čistá, že sa ich šupinky ligocú ako vianočný stromček. Plávajú ponad oblé kamienky. Pomaly tečúci potôčik zdobia krásne vodopády a malé ostrovčeky. V jeho okolí sa týčia vysokánske topole, ktorých páperie poletuje všade vo vzduchu a zachytáva sa v jemných pavučinkách, ktoré rozfúka studený vietor. Poletujú vzduchom a raz sa stratia, tak ako aj krásne horúce leto.
Nádhera prírody Svitá. Prvé lúče slnka hladia našu zem. Príroda sa prebúdza z dlhého zimného spánku. Biela prikrývka sa začína topiť a pod ňou zeleň začína nadobúdať svoje sýte farby a krásy. V okolí počuť vtáčiky, ktoré vyspevujú svoje veselé pesničky a zurčiaci potôčik odnášajúci zlatý piesok spolu so zvyškami ľadu. Krásne čerstvé púčiky naberajú svetlo zelenú farbu a na stromčekoch pôsobia ako mladé na svojich rodičoch. Je krásne slnečné ráno.
 Ovocné stromy vykvitli do nevídanej krásy. Jar prináša do života aj mnoho radosti a smiechu. Prináša so sebou sladučké, dlho očakávané teplo, ktoré nahrádza teplo ohníka v krbe. Jar sa nazýva aj obdobím farieb. V záhrade rozkvitá čerešňa, vŕba je ovešaná zlatými jahňadami a hneď vedľa sa svojou krásou pýši typický jarný kvietok, snežienka.
Krásne pocukrované štíty hôr vytvárajú krásny výhľad a poklad pre fotografov. Vo vzduchu môžeme cítiť silnú arómu ihličnatých stromov. Usilovné včeličky zberajú prvý sladučký nektár do svojich úľov. 
Výsledok vyhľadávania obrázkov
V jarnej noci môžeme pozorovať na oblohe koňa, ktorý ťahá Veľký Voz, na ktorom sedí Polárka a Malý Voz na ktorom sa vezie Zornička. Teda, keď budeme prežívať jar, spomeňme si na všetky tie krásy, ktoré zahŕňa. Je teplé poludnie. Deň dosahuje úplný vrchol a je v plnom prúde. Leto je veľmi obľúbené ročné obdobie. Dni sa predlžujú a noci krátia. 
 V letný podvečer môžeme na vodnej hladine pozorovať nádherný odraz zapadajúceho slnka. Zbierajú sa obrovské masy vodných pár, ktoré sa vyzrážali počas horúceho dňa a osvetlila ich obrovská žeravá guľa. Živočíchy s rozpnutými krídlami letia za západom slnka a strácajú sa v silnej žiare zory. Deň sa nám už pomaly končí. Zo stromov opadáva lístie z palety všetkých farieb. Počujeme uštebotané lastovičky. Jedny zvieratká si usilovne chystajú zásoby na zimu a ostatné sa pripravujú na odlet do teplých krajín. 
Jeseň charakterizuje tiež vypúšťanie šarkanov. Je to stará tradícia pochádzajúca z Číny, jednej z najstarších civilizácii. Nepredstavuje iba ochladenie počasia ale tiež zasadnutie žiakov do školských lavíc po dlhom letnom oddychu. Deň už nie je dňom ale tichou, tmavou nocou. Počasie sa výrazne ochladilo a nastalo zakrytie bielou perinou. Medvede spia sladkým, hlbokým spánkom.
Všetky tie druhy odlietavých vtákov sú už na svojom teplom mieste. Pre ľudí sa začína obdobie, kedy budú zakladať ‚blkotavý‘ oheň vo svojich krboch. Les sa premení na čarokrásnu záhradu, na konárikoch a drevených domčekoch visia cencúle a slnko sa odráža od ľadových kryštálikov. Lyžiari sa vyžívajú v krásnom výhľade na zjazdovku. Teraz už príroda spí tuhým spánkom a naberá síl do ďalšieho dňa.
Súvisiaci obrázok
INVIA
Zvoní nám leto
Máme šťastie. Príroda svoje zákonitosti zvykne dodržiavať. Leto zvoní na všetky zvončeky, ktoré má. Počujeme ich v školách, kanceláriách, továrňach. Končí sa školský rok, prichádzajú prázdniny a čas dovoleniek, oddychu. 

Počas letných prázdnin často chodievam do prírody. Vždy idem na horskú lúku, ktorú slniečko zalieva svojím svitom a na ktorej sa rozprestierajú koberce kvetov. 
Striebristé vlnky potoka, ktorý preteká týmto údolím, hravo žblnkajú v kamennom koryte, tvoria malé víry a prskajú na korene stromov, ktoré sú tak plytké, že až vykúkajú zo zeme ako zvedavé hadie mláďatá. Popoludňajšie slniečko svieti na vodu a v zlatistých odleskoch sa odráža na hladine. Ľahký vánok jemne ohýba vodné tŕstie. 
V čírej vode sa odráža i belasá obloha s obláčikmi, ale aj kríky a stromy na brehoch. Milé čvirikanie sýkoriek akoby dopĺňalo žblnkot potôčika. Popri potôčiku sa fialovejú zvončeky, šafrán, belie sa rožec, kukučka lúčna, záružlie, lomikameň,  veronika ma upúta svojimi belasými šatami a šťavel zase ryšavými. 
Z lúky prechádzam na kopec, pod ktorým leží rybník. Ponad rybník sa klenie most, ktorý zároveň oddeľuje aj spája javorový a jedľový lesík. Niekedy však náš lesík, ktorý je cez deň krásny a pestrofarebný, no v noci temný a plný tajomných zákutí, pôsobí trochu strašidelne. Nevládne tam čulý ruch ako vo svetlejších lesoch. V našom lese kraľuje ticho. V noci, keď je všade navôkol tma, mesačné svetlo presvitá cez vetvy stromov a vytvára čarovné tiene a obrazce, ktoré chvíľami miznú a chvíľami sa znova  zjavujú.
Výsledok vyhľadávania obrázkov
 
Pri západe slnka na les padá súmrak, všetok štebot slabne. Mliečnobiela hmla stúpa nad chladnou hladinou potoka. Je jemná ako závoj, trhá sa na steblách tŕstia, vznáša sa pomedzi vetvy starej vŕby a rukami sa dotýka okrajov potoka. Na nebi svieti jasný prívetivý mesiac, ktorý svojím nočným zábleskom osvetľuje hory týčiace sa do výšok, domy, rozkvitnuté kvety v záhradkách i potok.
Niekedy sa mesiac skryje za oblaky, ktoré značia zúrivú búrku. Dunenie hromov sa odráža od skalnatých stien. Ich hrozivá ozvena sa nesie údolím.  Krajina oťažie pod náporom  tmavých mračien. Začína fúkať silný, nepokojný vietor, ktorý všetko dvíha a vzápätí odhadzuje na zem. Správa sa akoby chcel všetko pozametať, polámať, povytŕhať zo zeme a zničiť. Všetko sa uteká skryť.
Zvieratá sú bezradné, niektoré bežali do svojich brlohov, iné sa túlia k stromom. Ľudia zháňajú predmety, ktoré chceli ukryť z obavy pred zničením. Chaos a strach. Dunenie a burácanie podporuje blýskanie, ktoré zas každou minútou približuje. Obloha sa rozplače. Prudkým dažďom pokropí prašnú zem.
Ráno, keď slnko vyjde nad obzor a búrka ustane, pavučinky medzi vetvičkami vyzerajú ako čipkované záclony. Chvejú sa na nich kvapky dažďa a ligocú sa ako diamanty. Je tu opäť jasný čistý letný deň.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt gif png nyári képek
Leto - to najkrajšie ročné obdobie
Jemne pofukujúci vetrík, lesknúca sa rosa v tráve, slnko vystupujúce vysoko na oblohu, kŕdeľ lastovičiek poletujúcich sem a tam...typické znaky leta.

Kto nemiluje toto ročné obdobie, na iné si asi chuť nenájde. S letom sa spája teplo, voda a slnko. Nemôžem zabudnúť ani na letné lásky. Premýšľali ste už niekedy nad tým, prečo sa v lete tak ľahko hľadá partner či partnerka? Ja veru áno. Moje filozofovanie ozaj nemá konca kraja :)
Keď sa mladí vyberú do mesta na nejakú akciu s partiou kamarátov, chalani i baby sa nahodia podľa najnovšej módy a z vlasov vykúzlia rôzne neidentifikovateľné tvary. Ženské si už make-upom radšej nezakrývajú tvár, lebo ju majú konečne nádherne opálenú, tak sa na omietku radšej vykašľú, veď škoda času i námahy a venujú sa oblečeniu, jemnému líčeniu a účesom.
Mnohé z báb zvolia farebné tričko na ramienka, krátke šortky, priliehavú sukničku alebo letné šatičky. Môžu ukázať svoje nohy.
Aby im však lepšie vynikli, a povedzme si rovno, aby nimi zaujali chalanov, doplnia ich vysokými topánkami, ktoré hýria farbami...a ešte čosi, nesmú zabudnúť na kabelku, tá je tiež dôležitá, veď kam ukryjú svoje tajné zbrane, ako lesk na pery, voňavku, ktorou omámia opačné pohlavie či hrebeň, aby si kedykoľvek upravili vlasy? 
Súvisiaci obrázok
INVIA
Po posledných úpravách a po hodinách strávených pred zrkadlom sa konečne stretnú všetci niekde von.

Ááá, je to tu! :) Príjemný teplý večer, zapadajúce slnko, pohľady, úsmevy, dotyky :) Láska veľká..." Si nádherná" ,zašepká ON...."Ďakujem", odpovie ONA. ... Už chýba len veta:"Chceš so mnou chodiť?" , lebo na vetu "Chceš so mnou stráviť zvyšok života?" ešte nemajú vek :)
Čo je však horšie, letné lásky dlho nevydržia. Smolu majú tí, ktorí sa dostali do fázy s názvom ZAĽÚBENIE :) Jeden z páru odíde na druhý koniec republiky, ak nie za more a druhá polovička ostáva doma. Smútok, sklamanie, samota.... :)

Tak rýchlo, ako sa do lásky mladí počas leta hrnú, tak rýchlo sa z fázy ZAĽÚBENIA dostanú. Prídu nato, že to nebol ten pravý alebo tá pravá, kašlú na to a idú ďalej s nádejou...VEĎ BUDÚCE LETO TO VYJDE :)
Letný deň
Ranné kvapky dažďa sa tichučko zasekli v tráve. Bolo šero, ticho a ešte pomerne príjemne chladno. Za kopcom sa objavili prvé ranné zore. Obloha sa sfarbila rôznymi farbami od svetlučko ružovej cez oranžovú až po svetločervenú.
 Prvé ranné lúče začali dopadať na zem a šero sa začalo rozplývať. Bol to nádherný pohľad, nie však pre rosu. Tá vedela, že s prvými teplými rannými lúčmi tu už nebude. Jednoducho sa vyparí.
Súvisiaci obrázok
www.bionatural.sk
Slnko  nesmelo vykuklo spoza kopca. Rozhliadlo sa a postupne nadobudlo istotu, že je správny čas zobudiť spáčov. Začalo teda stúpať vyššie a vyššie, až bolo celé von a nastal deň.  Stromy sa zobudili na šteklenie slnečných lúčov a hneď sa odeli do krásnych voňavých pestrofarebných šiat.
Slnko sa však rozhodlo ukázať im svoju silu naplno. S postupujúcim časom sa jeho horúčava stala takmer neznesiteľnou a príroda sa stiahla. Zvieratá si hľadali útočiská v tieňoch stromov a pri chladivej rieke, ktorá si tiekla pokojne ďalej a veselo si žblnkotala. Rybky si plávali ďalej nevnímajúc horúčavu vládnucu nad nimi. Les tichučko šumel vánkom, ktorý šantil v korunách stromov akoby všetkých lákal, aby sa schladili v jeho tie
 
V podvečer začalo slnko pomaly klesať a páľava postupne prestávala mučiť vyprahnutú krajinu. Vánok sa zmenil na vetrík a ten zas na vietor, ktorý začal zháňať mraky dokopy. Postupne sa vytvorilo jedno obrovské búrkové mračno a zvieratá v očakávaní dažďa vykúkali z úkrytov. Mrakov stále pribúdalo a začali prekrývať slnko, ktoré sem-tam zoslalo na zem pozdrav v podobe posledných lúčov. Nakoniec nastalo šero.
Hromy zlovestne hrmeli a začalo sa blýskať ako predzvesť blížiacej sa búrky, avšak na zem nepadla ani kvapka. Mraky len tak zlovestne viseli nad suchou krajinou, ktorá túžobne očakávala životodarnú vlahu. 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt png gif képek nyar
Vtom konečne spadla prvá kvapka a za ňou sa už neostýchali ani ostatné. S narastajúcou tmou rástla aj sila dažďa, ktorý bičoval vysušenú zem vodou. Všetko živé sa schovalo do bezpečia. Noc zasadla na trón a búrka zavlažila rastliny volajúce po vode.
 Z búrky sa postupom noci stal mierny tichý dáždik, ktorý pomaly šumel, akoby nechcel zobudiť spáčov. Keď už spali úplne všetci, začal dážď strácať svoju moc, mraky sa rozplynuli a mesiac zasvietil na dažďové kvapky v tráve, ktoré sa ligotali skoro ako hviezdy nad nimi. Všetko stíchlo úplne a príroda sa ponorila do tvrdého spánku, z ktorého ju zas prebudia ráno prvé slnečné lúče.
Letná búrka 

V kuchyni sa stmievalo. Od juhu sa blížili ťažké oblaky. Vietor lomcoval po stromoch. „Príde búrka,“ povedala mama. Teplý víchor mi začieral do vlasov, fúkal na holé prsia pod rozopnutú košeľu. Košeľa sa nadúvala ako balón. Zo stromov padali odlomené halúzky. Vtáci sa ukryli, nikde ich nebolo. Spŕchlo riedko, veľkými kvapkami.
 Hneď sa zošuchlo, prudko ako z vreca. Krútňava hrala zelenkavými farbami. Hromy udierali, blýskalo sa dlhými bičmi. Na dvore tancovali malé klobúčiky pod kvapkami vody. 
Stekalo, zurčalo, hukotalo. Preblesklo sa, znovu sa zotmelo. Pri jelšovej vode blesk odčesol veľkú haluz z vŕby. Lejak ešte mocnejšie zatrepotal. Tráva na poliach poľahla, potôčky špinavej vody hadili sa dolu dvorom. Búrka chytro preletela, stratila sa medzi vrchmi. Jasné nebo zabelaselo sa v mláčkach, zem voňala chlebom. V pokosenej záhrade ožila tráva, zasvietila novým životom.
INVIA
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt gif png nyári képek
Jeseň je krásná ,
Súvisiaci obrázok
Leto je už nenávratne za nami a po dlhých, teplých a slnečných dňoch sa k slovu hlási jeseň. 
Jeseň je ročné obdobie, ktoré k nám prichádza vždy v rovnakom čase, ako švihnutím čarovného prútiku. 
S krásneho a teplého leta sa časom vytvorí chladnejšie, ale zato pestrejšie obdobie jesene. 
Je to vlastne príprava prírody na tuhú a chladnú zimu. 
Jeseň prichádza vždy v rovnakom období, ale je v
vždy iná. 
Je to obdobie kedy sa príroda ukladá na zimný odpočinok. Znakom príchodu jesene je štebotavá pieseň lastovičiek, ktorú si spievajú pred odletom do slnečných a teplých krajín. 
S príchodom jesene sa mení celá príroda, mení sa všetko vôkol nás. 
Listy stromov najskôr zmenia farbu zo zelenej na žltú až na oranžovú a potom pomaly opadajú na zem na ktorej vytvárajú farebné koberce. 
Pre školákov to neznamená len príchod chladnejšieho počasia ale aj návrat do školských lavíc po dlhom prázdninovom oddychu. 
Ani si neuvedomujeme, aké je len pre nás obdobie jesene dôležité. Záhrady a príroda o ktorú sme sa po celý rok usilovne starali nám vydá svoje bohatstvo. 
Jeseň nás vie príjemne prekvapiť. 
 Pomedzi stromy a ulice fúka vetrík a vydáva niekedy zvuky, ktoré nám môžu vytvárať spolu s tmavou, zatiahnutou oblohou neopakovateľnú atmosféru. 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt png gif képek osz
Slniečko sa začína zubatieť. Pre deti a ich rodičov je jeseň obdobie na púšťanie šarkanov a na prechádzky po pestrofarebnom lese kde môžeme uvidieť zvieratká ako sa začínajú pripravovať na zimný spánok. Aj zvieratká v prírode pociťujú príchod blížiacej sa zimy a preto zbierajú zásoby, aby prežili tuhú zimu. 
Nielen zvieratká, ale aj ľudia sa pripravujú na chladnú jeseň. Začínajú vyťahovať teplejšie oblečenie zo svojich skríň. Jeseň je prekrásne obdobie, no niekedy veľmi chladné a preto si jeho dôležitosť viacerí neuvedomujeme.
Čaro prírody.
Jeseň je najlepší čas na prechádzky, relax, pohodu. Keď začne zo stromov padať prvé ohnivé lístie a vetvičky kríkov pospájajú pavučinkové nite babieho leta, nadíde čas na dlhé, tak trochu i meditatívne prechádzky prírodou so sprevádzaním  usmievajúceho slniečka.  Pozvánky nám posiela jesenný vzduch, obťažkaný vôňou dozretých plodov, všakovakých húb i voňavého sena v krmelcoch.
Dokážeme odolať? Istotne nie. Sústredene obdivujeme pod stromami, papradím a šuštiacimi listami farebné dary jesene. Môžeme si ešte nazbierať zopár hríbov, jesennú kyticu, šípky. Oddýchnuť si pri ohníku a zahodiť do neho všetky svoje starosti a problémy. 
Pochutnávame si, ktoré svoju silu ťahá korienkami z hlbín zeme a plodmi priamo zo slnka. V burčiaku nám dáva možnosť prečistiť si krv, aby sme v zime nepodľahli chorobám. 
INVIA
Súvisiaci obrázok
Jeseň je výborné obdobie na púšťanie šarkanov, cyklistické túry. Človek sa potom vracia domov s  dobrým pocitom sviežosti. Pobyt na čerstvom vzduchu urobí dobre telu aj duši. 
Počas dlhých jesenných dní máme viac času sa začítať do napínavej či dojímavo romantickej knihy, zahrať si karta či človeče, alebo sa len tak porozprávať. Môžeme zájsť do kina alebo na jarmoky, hody, vinobrania, typické pre toto ročné obdobie. Nezabudnite na jesennú párty, na ktorej nesmú chýbať jedlé gaštany, sviečky, vyrezaná tekvica, veniec zo suchého lístia. 
Príroda nám ešte predtým, ako sa uloží k spánku, daruje všetky farby a chute zo svojej palety, dopraje nám nové nastavenie organizmu. Pohladí nás babím letom. Lístie doslova žiari v tisíckach farebných odtieňov žltej, oranžovej, zlatej, červenej a hnedej. Žltá je ako slnko. Je radosť, šťastie, optimizmus a dobrá nálada. Oranžová ako oheň, živá, hravá, nespútaná a bláznivá ako plamene, ktoré blikajú k nebu.
červená – vášeň, nespútanosť, nekonečná sloboda. Je divá. Dáva pocit, že človek má všetko, len sa treba rozbehnúť. Hnedá toto radostné šialenstvo utlmuje, zjemňuje a vyrovnáva. Nad tým všetkým je oceľové nebo. Veľmi nízko, tesne nad hlavou. Možno stačí natiahnuť ruku a dotknúť sa zlatých lúčov zubatého slniečka.
Súvisiaci obrázok
A pre tých, ktorí hovoria: „Opäť prichádza odporná jeseň, zima, nuda,“ mám liek, povedzte si: „Jeseň je tu! Hurá!“ Poznám nemálo ľudí, ktorých unavuje hektické leto, pražiace slnko a mestá preplnené ľuďmi. Jeseň je balzamom na ich dušu. Učím sa od nich a hľadám výhody jesene. A preto nenadávajte na jeseň, ale urobte si pohodičku doma, zababušte sa do teplej deky a venujte sa svojim záľubám, na ktoré nemáte počas ostatných ročných období čas.
-  Všetko akosi stíchlo, osirelo...Vôkol cítiť prázdnotu a chlad severného vetra, ktorý sa hrá – poháňa zoschnutí listy stromov sem a tam. Stvára s nimi bláznivý kolotoč. A ony sa pojašene smejú: šu-šu-šu. Počujete? Koruny stromov sa kníšu. To lastovičkám mávajú na pozdrav. Lúčia sa... Vidíte to? Jeseň prišla. Je tu!
-  Nedávno mi na ulici padol pod nohy zrelý gaštan. Akoby mi jeseň poslala telegram, že je už tu
A potom mi poslala list, ktorý sa tichučko kĺzal k zemi.
-  Leto je už nenávratne za nami a po dlhých, teplých a slnečných dňoch sa k slovu hlási jeseň. 
-  Jeseň je ročné obdobie, ktoré k nám prichádza vždy v rovnakom čase, ako švihnutím čarovného prútiku.
-  Z krásneho a teplého leta sa časom vytvorí chladnejšie, ale zato pestrejšie obdobie jesene. Je to vlastne príprava prírody na tuhú a chladnú zimu. 
-  Jeseň prichádza vždy v rovnakom období, ale je vždy iná.
Súvisiaci obrázok
Čo nám jeseň ponúka:
-  Jeseň rozžiarená babím letom ponúka očiam paletu nádherných farieb: hrdzavočervená bučina, žlté jasene, zelené borovice, divá čerešňa horela... Listnáče – dub, buk, briezka, lieska a jarabina si zobliekajú šaty.
-  Záhrady a príroda o ktorú sme sa po celý rok usilovne starali nám vydá svoje bohatstvo. 
Hubári vlečú plné koše michaliek, záhradkári oberajú úrodu: jablká, hrušky, hrozno. 
-  Odkvitnutý bodliak leží na zemi.
-  Je to obdobie kedy sa príroda ukladá na zimný odpočinok. 
-  Znakom príchodu jesene je štebotavá pieseň lastovičiek, ktorú si spievajú pred odletom do slnečných a teplých krajín. 
 V lese sa príchod jesene oslavoval aj štebotom vtáčikov, ktorí ešte les neopustili a poletovaním pestrofarebných listov padajúcich zo stromov .
-  S príchodom jesene sa mení celá príroda, mení sa všetko vôkol nás. Listy stromov najskôr zmenia farbu zo zelenej na žltú až na oranžovú a potom pomaly opadajú na zem na ktorej vytvárajú farebné koberce.
-  Jeseň nás vie príjemne prekvapiť. Pomedzi stromy a ulice fúka vetrík a vydáva niekedy zvuky, ktoré nám môžu vytvárať spolu s tmavou, zatiahnutou oblohou neopakovateľnú atmosféru.
-   Slniečko sa začína zubatieť
Súvisiaci obrázok
-  Pre deti a ich rodičov je jeseň obdobie na púšťanie šarkanov a na prechádzky po pestrofarebnom lese, kde môžeme uvidieť zvieratká, ako sa začínajú pripravovať na zimný spánok. Aj zvieratká v prírode pociťujú príchod blížiacej sa zimy a preto zbierajú zásoby, aby prežili tuhú zimu.
  Pre školákov to neznamená len príchod chladnejšieho počasia ale aj návrat do školských lavíc po dlhom prázdninovom oddychu.
-   Nielen zvieratká, ale aj ľudia sa pripravujú na chladnú jeseň. Začínajú vyťahovať teplejšie oblečenie zo svojich skríň.
Maliarka jeseň sa dosýta  vyšantila. Všetkými farbami slnka a zeme premaľovala zeleň okolo nás. Zrazu, už dosť unavená, zmenila výtvarnú techniku a začala striebriť. Drobnými trblietavými hviezdičkami inovate, ako drahou čipkou, oblemovala ladné tvary žltkastých listov na stromoch, steblá trávy i posledné suché kvietky, aby nám naposledy ukázala ich neopakovateľnú krásu, kým ich netrpezlivá zima nadobro neprikryje bielou perinou.
-  Záhrady pustnú, úroda je už v komorách, na hriadkach odfarbených sychravým mrholením do pochmúrnej jesennej farebnej palety, svietia už len obrovské tekvice. Čakajú na chvíľu, keď sa ich tvary, pripomínajúce prázdne hlavy, zmenia v tvorivých rukách chlapcov a dievčat na osvetlené kahance, pekne vyzdobené vázy, nádoby alebo opatrené zubiskami sa spolu s bielou plachtou vyberú poodhaliť čosi z tajomstva duchov
INVIA
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt png gif képek osz
-  Tekvicové záhradné hry sú u nás známe oddávna. V minulosti, rovnako ako dnes, sa v každej dedinke nájde zopár kreatívnych a zároveň umením nadchnutých jedincov, ktorí neváhajú rozveseliť duchárskym šantením okolie. Veď čo nám bráni využiť posledné plody jesene aj trochu inak – úsmevnejšie
Jeseň je jedným z naj-rozprávkovejších období. Každé ráno keď sa teraz zobúdzam pohliadnem z okna a tam vidím tu krásu. Práve prebrané slniečko začína oblizovať hory a vrchy. Lístie na stromoch sa necháva unášať vetríkom ako orchester dirigentom. 
 Tie stromy sú pestré ako nikdy. Niektoré stromy sú ešte síce zelené ale keď sa zahľadíte poriadne je tam jasná farebnosť. Možno vidíte len jemne žltú ako jarné slnko alebo oranžovú ako nedozretý pomaranč, no tie farby tancujú v konároch s inými ako šarlátová červená, purpurová alebo hnedastá. 
Vánok sa jemne pohráva s každou štrbinkou či prasklinkou a hraje nám všetkým známu melódiu jesene. Sto farebné lúky sa vlnia v rytme  valčíku. Steblá trávy s farbou jasne zelenou akoby sa zmierili s tým, že ich susedia už strácajú jas a ich čaká to isté. Polia, ktoré boli ešte do nedávna zahalené obilím či kukuricou sa už pred našimi očami odhalili. Teraz sú len temné a poliate potom ich hospodárov. Po tých poliach už len uteká majestátna lesná zver, ktorá sa náhli sťa na súťaži. 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt png gif képek osz
Poľom prebehne nie len nejaký ten diviak alebo laň ale ukáže sa tam aj sám kráľ lesa s tou jeho korunou, o ktorú ale chce zápasiť iný jeleň a tak sa púšťajú do zbesilej bitky, miestami to vyzerá ako by sa bili o život a nie o korunu či kráľovnú. Zápas sa končí, porazený odchádza a kráľ môže ďalej vládnuť svojím poddaným.
Už len posledný žiarivý lúč ponad hory a úsmev slnka obklopeného tou najkrajšou farbou, farbou súmraku. Príroda teraz svojou prikrývkou noci zahaľuje krajiny, no brilantná práca matky Zeme vynikne vo farbách strieborného svitu mesiaca. On rozžiari celú noc a so svojimi družkami hviezdami bude obdivovať všetko čo uvidí. Nastane nový deň, nová skúsenosť, nová príležitosť kochať sa jeseňou no to už nie je môj príbeh, je to ten váš.
Ktoré ročné obdobie je krajšie a farebnejšie ako jeseň?
Je to čas, kedy sa stromy začínajú pripravovať na dlhú mrazivú zimu. Ich ročná púť sa končí a ich skon je vyfarbený v krvavých farbách. Indiánska legenda hovorí, že je to krv „nebeských medveďov“, čo sfarbuje lístie dočervena. Kanaďania tomuto obrovskému ohňostroju farieb, akoby darovaných pred dlhou zimou, hovoria: „Indiánske“ leto. Farebné, krásne, upokojujúce.
Protiklady. Koniec a začiatok, pestrosť lístia, sivosť zeme. Teplo, ktoré vyžarujú stromy, sychravosť ovz dušia. Jeseň – optimistická aj depresívna. Nádherná a zároveň mrazivá. Jej súčasti sa dopĺňajú. Existujú spoločne. 
Veľké, ťažké listy bez života klesajú nadol
Súvisiaci obrázok
Maličké plachtia vzduchom, vznášajú sa v ovzduší. Vietor ich vrhá k zemi, aby ich vzápätí zdvihol k nebu. Hrá sa s nimi, prepletá ich pomedzi nehybné kmene i jemne sa chvejúce konáre. Hrá hru na naháňačku. Sleduje vtáky, zvieratá i ľudí. Obkolesí ich a opäť poženie listy ďalej, príde a zmizne.
Pohladí vodnú hladinu a zdvihne drobné vlnky, ktoré poháňa ďalej až kým sa nestratia.  Okolo nie je ticho. Stromy si šepocú. Šepkajú ľuďom príbehy i rozprávky a počúvajú, čo im povieme my. Čakajú. Sú trpezlivé. Sú staré a mocné. Sú krehké a unavené. Ale my, ľudia, im nerozumieme. My nevieme počúvať a nechceme vedieť, čo nám rozprávajú. 
Vo vzduchu znejú tóny. Nízke, jemné. Nežné ako vietor, ktorý hladí po tvári a unáša pramienky vlasov. Tóny občas vysoké a veselé, keď vetrík píska okolo kmeňov a našich nôh. Jeseň vonia. Vonia ako suchá pokosená tráva, možno ako veľmi starý papier poliaty kávou. Úplne inak ako jar. Tá je svieža, čerstvá. Toto je vôňa stará, takto sú cítiť staré veci. Príjemne upokojujúco. Toto premenlivé ročné obdobie mám v podstate rada aj keď sa krátia dni a predlžujú sa noci.
Krásna a múdra banner
Výsledok vyhľadávania obrázkov
O jeseni neskorej
Toto je jeseň môjho života. Nie, dôchodca nie som. Ide iba o jeseň, ktorá sa v mojom doterajšom krátkom(dúfam, že ešte dlhom) živote opakuje a opakovať bude so železnou pravidelnosťou. Matička príroda to tak skvele zariadila. Jeden a ten istý cyklus. Kol dokola. Nezadržateľne. Neovplyvniteľne. Ako tie listy a gaštany, ktoré ti s istotou padajú na hlavu.
Pre niekoho možno divný, neidealistický, nezvyčajný pohľad na toto obdobie. Básnik nie som, romanticky, idilicky, kvetnato opisovať neviem. Sotva vidím na krásne zožltnuté a rôznymi farbami hrajúce listy, na konáre, ktoré s nevôľov púšťajú svoje deti na zem, do prašných ciest, kde ich ušľapú kroky ľudské.
Prejdime ku mne. Jeseň je v podstate pekná, vrámci možností. Kým nezačne pršať a osamelý nevidomý pútnik perfektne nezmokne na ceste do/zo školy. Nenosím ani kapucu, ani dáždnik. Zo zásady. Bránilo by to mojej orientácii. V elektrickom stĺpe, alebo zrazený nahnevaným kamionistom byť zrovna nechcem. Toto je daň. Voda jesenná, stekajúca po mojich všetkých veciach. Ups, nové učivo. Dopíšem
Celé to začína cestou do školy. Keď neprší, chvalabohu, chodníky sú suché. Ak nebodaj áno, počuť ako sa po ceste šinú autá, kamióny, autobusy s mokrými kolesami. Po škole je to očakávanie dažďa, aby som sa mohol uvelebiť k nejakej peknej, alebo napínavej knihe. Ak prší celý víkend, tak je skvelý spánok zaručený. Ten pravidelný klepot dažďových kvapiek o odkvap má neuveriteľnú moc. Klep. Klep. Klep.
Súvisiaci obrázok Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt png gif képek osz
Jesenná nálada 

Jeseň má svoje neopakovateľné čaro, predstavuje moje najobľúbenejšie obdobie. Ráno, keď kráčam do školy, je často hmla. Vidno iba kontúry domov a stromov. Lístie mi šuchoce pod nohami a prestiera sa predo mnou ako koberec. Teplomer za oknami ukazuje stále nižšie a nižšie teploty, dni sa krátia. Príroda vstupuje do zimného obdobia a aby to nebolo až také smutné, rozlúčka stromov s lístím pripomína na začiatku  niečo ako pestrofarebný karneval.
Keď som bola mladšia, trávila som jesenné prázdniny na vidieku. Jeseň sa mi tam zdala ešte čarovnejšia a romantickejšia. Všetko to začalo zberom ovocia a zeleniny, vôňou pečených zemiakov a hukotom traktorov, ktoré pripravovali polia na zimný odpočinok. Jesennú náladu dopĺňali štebotavé lastovičky. Opustili hniezda na priedomi, sedeli na drôtoch a vychutnávali si posledné dni pred odletom do teplejších krajín, kde nebudú mať hlad.
Vietor k nim dvíhal do výšky nielen zvírené lístie, ale aj nezbedných šarkanov rôznych tvarov. Ani zvieratá v lese nezaostávali. Cítili príchod blížiacej sa tuhej zimy a usilovne si zbierali zásoby, aby toto obdobie prežili. Teraz  sa pre mňa jeseň začína hlavne návratom do školských lavíc, po dlhom prázdninovom oddychu.
 Aj naďalej mám však rada jeseň a babie leto, ktoré je jednoznačne najkrajšie, najfarebnejšie a najpríjemnejšie obdobie.

A keď sa za oknami začne udomácňovať jesenný dážď  a teplota začne pomaly, ale vytrvalo klesať, slnko a jeho stopy mi pripomenie misa zrelého ovocia a šálka šípkového čaju s medom.
Výsledok vyhľadávania obrázkov
Zima - Hľa, opäť je to tu. Máme tu to najbelšie a najčistejšie ročné obdobie. Zimu.
Zima je ako obrovský vankúš naplnený tým najbelším a najjemnejším perím, ktoré je tak dobre našuchorené ako keby to robili tie najjemnejšie ručičky a dali si na tom veľmi záležať. Keď padá sneh vyzerá to ako keby niekto rozsypoval z obrovského batoha veľké a biele snehové vločky, ktoré dokážu rozjasniť akúkoľvek tvár.
Stromy v zime sú smutné, lebo na sebe nemajú ani jeden lístok, s ktorým by sa mohli porozprávať, ale keď začne snežiť a na stromy napadne veľká kopa snehových vločiek, okamžite sú šťastné, že už nie sú sami a majú sa s kým pozhovárať. Keď napadne prvý sneh, detské očká sa rozžiaria sťa malé ligotavé hviezdičky, ktorých je celá obloha a rýchlo ako opreteky sa ženú von do tej snehovej nádhery.
Sneh v detskom srdci vyvoláva radosť, nadšenie a očarenie z toľkého bieleho, čistého a nedotknutého snehu. Zem pod nimi je ako biely a jemný koberec utkaný z tej najjemnejšej, najbelšej a najkrajšej vlny.
Hory pod snehovou pokrývkou vyzerajú ako keby sa išli vydávať. Majú na sebe nádherný závoj z toho najbelšieho snehu.

V zimnej krajine môžeme nájsť malého zajačika hopsajúceho zimnou krajinou alebo srnku pri kŕmidle, alebo mnoho iných lesných zvieratiek, ktoré sa radi prechádzajú po bielej a zasneženej krajine.
Súvisiaci obrázok
Zima je krásne ročné obdobie. Prichádza hneď po jeseni. Zvieratá si robia zásoby na zimu, vtáctvo odlieta do teplých krajov a príroda? Tá ma tiež svoje čaro. 
Prim v tomto ročnom období hrajú stromy, ktoré sa pomaly, ťarbavo a ťažkopádne kolembajú vo vánku, ako keby tancovali. Druhé husle hrá žblnkot vody, ktorá sa roztápa z cencúľov.
Tie strážia strechy ako ostnatý drôt. Rytmus udáva biela prikrývka, ktorá sa zrejme vysypala anjelom, keď sa potácali po blankytnom nebi. Rovnakej farby sú aj rieky, no nie v tomto období.

Remeselník Mráz, ktorý okrem toho že ukul krásne ľadové meče v podobe cencúľov, znehybnil všetky rieky do priehľadného a studeného zrkadla. V ňom sa odrážajú ochabnuté konáre, ktoré pod ťarchou snehu neraz končia na zemi.
V zime nesmú chýbať ani snehuliaci, ktorý v sebe síce nemajú život, no častokrát sú mnohým deťom priateľmi. Koncom Februára sa však ľadové kráľovstvo mení na uplakanú krajinu. Všetko má svoj koniec, a tak aj meče, ukuté z tvrdého ľadu, sa pomaly menia na vodu.
Sneh sa roztápa a ubolené konáre stromov, ktoré statočne držali bielu prikrývku si pofúkajú a zacelia rany, aby onedlho mohli vyhnať nové púčiky. Zrkadlá z ľadu sa pomaly strácajú a rieky, ktoré boli štvrtinu roka uveznené v priehľadnej truhle, pomaly rozbiehajú tok.
INVIA
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt png gif képek tél
 Na zemi sa čoskoro objavia prvé snežienky a silná bohyňa zimy Meluzína, tak silná a statočná vie, že v tejto etape roka sa jej vládnutie skončilo a žezlo prenechá svojej nepriateľke a kolegyni zároveň, Vesne. Zima je krásne ročné obdobie. Nádherné snehové vločky a trblietajúci sa ľad rozbúcha srdce nejedného človeka. No tak ako sa strieda deň s nocou sa musí vystriedať zima s jarou, aby sa o rok mohla Meluzína opäť ukázať v plnej paráde.
V zimnej krajine môžeme nájsť malého zajačika hopsajúceho zimnou krajinou alebo srnku pri kŕmidle, alebo mnoho iných lesných zvieratiek, ktoré sa radi prechádzajú po bielej a zasneženej krajine.
Hory pod snehovou pokrývkou vyzerajú ako keby sa išli vydávať. Majú na sebe nádherný závoj z toho najbelšieho snehu.
V zimnej krajine môžeme nájsť malého zajačika hopsajúceho zimnou krajinou alebo srnku pri kŕmidle, alebo mnoho iných lesných zvieratiek, ktoré sa radi prechádzajú po bielej a zasneženej krajine.
Súvisiaci obrázok
Objev slevy na sedací soupravy na hezkynabytek.cz
Keď ráno slnečné lúče štípu zahalenú krajinu do bielej šatky, tak vtedy vieme, že sa začal nový zimný deň.

Pani Zima celú noc pracovala, aby sa deti zobudili do bieleho sveta. Musela sa previesť so svojimi bielymi koňmi po strechách, chodníkoch i kríkoch. Keď na nich cválala, fúkala jemné páperie do všetkých svetových strán. Na konci mesta zastavila zo svojimi koňmi a pozrela sa za seba, videla tam prekrásnu bielu spúšť, bolo to ako z rozprávky.
 A potom povedala deduškovi Mrázikovi nech na každé okno v meste namaľuje svoje geometrické obrázky. A tak sa aj stalo, deduško išiel a všade maľoval a maľoval. Keď všetky okná boli pomaľované, tak pani Zima poprosila škriatkov, aby jej pomohli rozvešať cencúle. Škriatkovia ich vešali na každom kroku, ktorý urobili, jeden na ríny, druhý na lampy až kým neboli úplne všade. 
Išli po celom meste a na konci svojej púte zastavili a poobzerali sa akú prácu urobili. Cencúle boli rozvešané po všetkých kútoch, nedalo sa to ani spočítať koľko ich tam viselo. Pani Zima sa im poďakovala a išla si oddýchnuť, lebo teraz bol rad na pani Meluzíne. Tá mala na starosti, aby sa jemné páperie nevytratilo a cencúle neplakali od žiaľu

Keď deti vyšli von tak boli celé šťastné, že ich mesto je akoby perinkou pokryté. Pani Meluzína ich štípala na líčka a pani Zima sa radovala, že sú všetci šťastní.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt png gif képek tél
Je čas zimy
Súvisiaci obrázok
Je čas zimy. Čas chladu, snehu a mrazu. Čas, kedy sa človek uzavrie do seba, do svojho vnútorného tepla, aby sa zohrial vlastnými myšlienkami, úvahami a snami.

Zamýšľate sa každodenne nad dôležitými ľuďmi? Nad tými roztomilými anjelmi, ktorí vám vždy požičajú svoje krídlo, keď to vaše už odmieta lietať? Nad ľuďmi, okolo ktorých sa točí celý váš svet? Sú ako Slnko, osvetľujú černotu, ktorá by vás bez nich pohltila. Bez nich sa nedá žiť, existovať, dýchať,... Nie.
Ale ako rozlíšiť obyčajného, bezvýznamného, smrteľného človeka od toho naozaj dôležitého? My ľudia sme dostali do vienka taký zvláštny zmysel. Šiesty zmysel. Intuíciu. Zmysel vycítiť, čo je dobré a čo nie. Pravdaže nie každý ho má dostatočne rozvinutý a niekedy aj z toho najmilšieho anjelika ponúkajúceho pomocnú ruku, sa môže vykľuť diabol pripravený podraziť vám nohy. Ale to je život, realita. My ľudia sme už takí. Či sme dôležití alebo bezvýznamní v jednom sa nikdy nezmeníme. Nikdy neprestaneme zrádzať...
 
Preto je pre mladého človeka veľmi ťažké určiť, čo a hlavne, kto je preňho dôležitý. V ľudskom živote sa prestrieda hromada ľudí, ktorí si zaslúžia obdiv, chválu, otvorené ústa..., ale len stotina z nich tam aj zotrvá, zostane navždy
Súvisiaci obrázok
KLIK len nad +18
We Vibe - vibrátor pre páry
Nikdy ich nemôžete vymazať zo svojho srdca, života, mysle, pretože sú vašou súčasťou, vaším druhým ja, vašou stratenou polovicou, myslia s vami, hovoria s vami, konajú s vami...pomáhajú. Títo ľudia sa nestrácajú, len vzďaľujú.
 A ak sa niekedy niečo také strašné stane, neuveriteľne to bolí. Preto si týchto vzácnych ľudí vážte a chráňte, a hlavne ich včas nájdite, kým nebude neskoro, pretože ako povedal istý múdry človek, ľudia sú anjeli s jedným krídlom a aby mohli lietať, musia sa objať.
Našli ste ho už? Svojho anjelika, najdôležitejšieho na svete ?Nie? Tak vám to z celého srdca želám. Nájdite si človeka s ľudskými chybami, božskými myšlienkami a čistým srdcom, ktorého si budete nekonečne ctiť a milovať ho viac ako seba. Uvidíte, budete najšťastnejší anjeli na Zemi
Zima nás tento rok neprivítala, ako sme si mnohí želali. Namiesto snehovej prikrývky badáme prikrývku dažďovú. Minulý rok si zima sadla na trón včas, dokonca by sa dalo povedať, že prišla skôr. Ráno sa zobudím, vyzriem cez okno a objavím hmlu vlniacu sa ako mliečny závoj.
Súvisiaci obrázok
Za chvíľu už vidno celú krajinu zabalenú do bielej periny. Pomedzi hrajúce sa chumáčiky bieleho snehu a napoly zamračenú oblohu precitá zubaté slniečko. Stromy a kríky zima navliekla do svetrov upletených z tenkých nitiek jemného snehu. Potoky, rieky, jazerá zmĺkli a premenili sa na ľadové zrkadlá.
Na niektorých miestach ich popíšu korčule detí. Kopce strážia vojaci oblečení do bielych uniforiem. Poniektorí zametajú alebo bafkajú z fajok, iní sa pýšia moderným klobúkom. Hory sa zahalia do šiat ušitých na mieru a športuchtiví lyžiari im ich za chvíľu roztrhajú alebo zoderú.

Lesy pokryté páperím lákajú milovníkov prírody na potulky svojimi chodníčkami. Vtáčiky hľadajú potravu pod násypmi snehu i na premrznutých konároch stromov. Budovy sťa obry stoja majestátne, len na vrchole im tróni biela pena. So zimou spätý mráz nám štípe líca, kreslí kvety na okná, strechy zásobuje sklenými cencúľmi.  
Meluzína si na nich zahrá svoju obľúbenú pesničku a zmizne v komíne. Po chvíli vyletí a cestuje svetom ďalej. Zima je skutočne krásnym ročným obdobím. Pre mnohých básnikov sa stala zdrojom neustálej inšpirácie. So zimou však súvisia aj Vianoce, najkrajšie sviatky roka. Zima - najčarovnejšie obdobie s veľkou mocou. Veď všetky tieto krásne veci vytvorila sama.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt png gif képek tél
Zima je krásne ročné obdobie. Prichádza hneď po jeseni. Zvieratá si robia zásoby na zimu, vtáctvo odlieta do teplých krajov a príroda? Tá ma tiež svoje čaro. 
Prim v tomto ročnom období hrajú stromy, ktoré sa pomaly, ťarbavo a ťažkopádne kolembajú vo vánku, ako keby tancovali.
Druhé husle hrá žblnkot vody, ktorá sa roztápa z cencúľov. Tie strážia strechy ako ostnatý drôt. Rytmus udáva biela prikrývka, ktorá sa zrejme vysypala anjelom, keď sa potácali po blankytnom nebi. Rovnakej farby sú aj rieky, no nie v tomto období.

Remeselník Mráz, ktorý okrem toho že ukul krásne ľadové meče v podobe cencúľov, 
znehybnil všetky rieky do priehľadného a studeného zrkadla. V ňom sa odrážajú ochabnuté konáre, ktoré pod ťarchou snehu neraz končia na zemi. V zime nesmú chýbať ani snehuliaci, ktorý v sebe síce nemajú život, no častokrát sú mnohým deťom priateľmi. Koncom Februára sa však ľadové kráľovstvo mení na uplakanú krajinu.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt png gif képek tél
 Všetko má svoj koniec, a tak aj meče, ukuté z tvrdého ľadu, sa pomaly menia na vodu. Sneh sa roztápa a ubolené konáre stromov, ktoré statočne držali bielu prikrývku si pofúkajú a zacelia rany, aby onedlho mohli vyhnať nové púčiky. Zrkadlá z ľadu sa pomaly strácajú a rieky, ktoré boli štvrtinu roka uveznené v priehľadnej truhle, pomaly rozbiehajú tok.
Na zemi sa čoskoro objavia prvé snežienky a silná bohyňa zimy Meluzína, tak silná a statočná vie, že v tejto etape roka sa jej vládnutie skončilo a žezlo prenechá svojej nepriateľke a kolegyni zároveň, Vesne. Zima je krásne ročné obdobie. Nádherné snehové vločky a trblietajúci sa ľad rozbúcha srdce nejedného človeka. No tak ako sa strieda deň s nocou sa musí vystriedať zima s jarou, aby sa o rok mohla Meluzína opäť ukázať v plnej paráde.
Zima je krásne ročné obdobie,ktoré k nám prichádza vždy v rovnakom čase ,ako mávnutím čarovného prútika.Nasleduje hneď po jeseni. 

Začiatok zimy nám signalizujú zvieratá,ktoré si robia zásoby,alebo vtáctvo,ktoré odlieta do teplých krajín.Taktiež sa mení aj príroda. Zimná príroda má svoje čaro.na oknách áut,bytov vytvoril pán Mráz svojou šikovnosťou zložité geometrické tvary. Okrem toho pokryl všetky rieky priehľadným a studeným zrkadlom. 

Strechy domov,budov zdobia dlhé ostnaté drôty v podobe cencúľov. Z neba sa na nás znášajú biele vločky,ako snehové víly.
Súvisiaci obrázok
Polia a lúky sa zmenili na bielu snehovú prikrývku,vytvorenú bielym, čistým snehom. Padajúci sneh zdobí nielen polia a lúky,ale aj stromy,ktoré obliekol do dlhého bie-leho kabáta. K zime patria aj snehuliaci,pripomínajúci snežných človiečikov.Ranné mráziky nás štípu na tvári. Prvé ranné hmly sú ako mliečne závoje. 
Všetko má svoj začiatok aj koniec. Takisto aj zima sa raz začne a potom jej vládnutie končí. Koniec vládnutia zimy nám ukazujú prvé snežienky, roztápajúci sa ľad a sneh. Po zime nasleduje jar, ktorej zima odovzdá svoje žezlo
Zima je krásne ročné obdobie, ktoré k nám prichádza každý rok v rovnakom čase ako mávnutím čarovného prútika.
Krajina sa premení na rozprávku s cukrovou polevou a z oblohy začnú padať snehové vločky, trblietajúce sa sťa diamanty. Pomaly sa vznášajú k zemi, ako drobné víly.
 
Prvé ranné hmly sú ako mliečne závoje a mráz nás štípe na tvári. Ľudia opäť vytiahnu zo skríň svoje hrubé, teplé kabáty a deti si natiahnu čiapky s brmbolcami, rukavičky a šále pripomínajúc malých škriatkov.
Dni sú kratšie a kratšie, štrbavé slniečko len občas potichu vykukne spoza mraku a aspoň na chvíľu ohreje naše červené líčka.
Vtáctvo odlieta do teplých krajín, zvieratá zbierajú posledné zásoby a iné sa ukladajú na zimný spánok.
Súvisiaci obrázok
Na oknách áut a domov ujo Mrázik nakreslí rozmanité obrázky, na budovách vyrastú podlhovasté, svojou sladkosťou lákajúce cencúle a jazerá a rieky sa zmenia na priezračné, ligotavé zrkadlá.
Padajúci sneh však svojou krehkou krásou nevyzdobí len budovy a domy. Poktyje aj polia a lúky, posype ich snehovokrištáľovou prikrývkou a stromy zahalí do dlhých bielych kabátov.
K zime patrí aj očarujúci čas Vianoc, vtedy sa dokonca aj ľudia menia.
Sú milší a dobrosrdečnejší, všade na okolí počuť priateľskú vravu a pohoda priam zurčí z vyzdobných príbytkov a blikajúcich svetielok v osvetlených izbách.
Cítiť príjemnú vôňu domácich medovníkov a vyprážaného kapra, všetci sa zbiehajú do kostolov, ktorích zvonce cvendžia ako o dušu, aby sme navštívili polnočnú omšu.
Deti sa guľujú, sánkujú, lyžujú a stavajú snežných človiečikov - snehuliakov, s mrkvovými nosmi a farebnými šálmi.
Najviac sa ale tešia na ten deň´, keď konečne postavia stromček doprostred izby v jeho plnej kráse a výške.
Ozdobia ho nádhernými anjelikmi, svetielkujúcimi prskavkami a sladkosťami, na vrch slávnostne posadia zlatú hviezdu a potom netrpezlivo čakajú na to, aký darček im tento rok prinesie Ježiško.

Avšak aj táto krása raz pominie a nasleduje jar, ktorej zima odovzdá svoje žezlo.

Namusíme však smútiť. Zima sa opäť o rok vráti a svojím nevšedným čarom nám vykúzli úsmev na tvári.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt png gif képek tél
Save on your hotel - www.hotelscombined.com
728x90.png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one