Výsledok vyhľadávania obrázkov




Reklama zadarmo, zvýšenie návštěvnosti

KLIK podpor mňa klikni


banner-120x600.jpg
120-x-240-svetly-slevovy-portal-postovne-zdarma-vychytavky-slevy-nejlepsi-ceny-levne-zbozi.jpg
Rolclub Money Making Forum
120-x-90-tmavy-slevovy-portal-postovne-zdarma-vychytavky-slevy-nejlepsi-ceny-levne-zbozi.jpg
Save on your hotel - www.hotelscombined.com
160x600-nocnikosilky9-1429533436.jpg
160x600-4-1474093619.jpg
160x600-5-1474365393.jpg
Luxusní vibrátory Růžový slon
160x600-1-1474365393.jpg
Krasa.cz
Buďte neodolatelná! Nejširší sortiment výrobků pro vaši krásu.
www.krasa.cz
Hodinky.cz
Vybírejte z několika tisíců modelů značkových hodinek se slevou 40 – 60%!
www.hodinky.cz
Parfemy.cz
Největší parfumerie s nabídkou značkových parfémů za bezkonkurenční ceny.
www.parfemy.cz
Prozdravi.cz
Chraňte své zdraví! Široký sortiment přírodních produktů ihned k dodání.
www.prozdravi.cz
Sperky.cz
Vybírejte z tisíců originálních šperků od světoznámých značek!
www.sperky.cz
Modnidoplnky.cz
Kabelky, šály, rukavice, kravaty a další modní doplňky za skvělé ceny. Na detailech záleží!
www.modnidoplnky.cz

primulus-banner-a3-160x600px.jpg


Army shop
hodinky.cz
pr-i-uslus-enstvi-u-pro-apple-200x600px-.gif
Save on your hotel - www.hotelscombined.com


maly-rebel125x125.gif
160x600.gif
megaprsia-120x600jpg-1455710032.jpg

erexan-120x600-1455710153.jpg


120x600.jpg
120x600-1483366391.jpg
120x600-1432132208.gif

Výsledok vyhľadávania obrázkov

Náš byt a okolo toho

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt gif png welcome
Bývaj štýlovo! NovyNabytok.sk
Najčastejšie chyby pri zariaďovaní

Chcete, aby z vašej domácnosti návštevy padli na zadok? Dodržte pri jej zariaďovaní základné dizajnérske pravidlá a užívajte si obdiv!

Pekne a funkčne zariadiť interiér nie je ľahké. Tí, ktorí už bývajú vo svojom, o tom vedia svoje. Oslovili sme skúsených dizajnérov, ktorí nám prezradili nielen to, ako si pekne zariadiť byt, ale aj s akými prehreškami sa pri svojej práci stretli.
Výsledok vyhľadávania obrázkov
10 dizajnérskych pravidiel
Bytový dizajnéri sa občas sťažujú, že ľudia sú ochotní zaplatiť vyššiu sumu za účes, ktorý vydrží pár dní, ako za konzultáciu o zariadení bytu, v ktorom bývajú roky. Ich rady však často ochránia klientov pred chybami, ktorých naprávanie stojí oveľa viac. Pri zariaďovaní pekného a funkčného interiéru preto dizajnéri odporúčajú dodržiavať tieto pravidlá:
■ v jednoduchosti je krása
■ menej je viac
■ klasika nestarne
■ zlatá stredná cesta
■ nie sme takí bohatí, aby sme kupovali lacné veci
■ dvakrát meraj a raz rež
■ extravagantné výstrelky majú krátku životnosť
■ tri farby a dosť
■ radosť z lacného trvá oveľa kratšie ako sklamanie zo zlej kvality
■ luxus síce vzbudí obdiv, ale vyžaduje zvýšenú údržbu
Škrečkovské nátury
Najčastejšími chybami v bytoch býva preplnenosť. Mnoho ľudí trpí škrečkovskou náturou a neustále sa obklopuje množstvom zbytočností. Akoby potrebovali mať akýsi pocit zabezpečenia, a tak neustále znášajú domov rôzne veci z akciových ponúk, výpredajov... Doma potom bezhlavo zaplnia každé voľné miesto. Dôkazom toho sú preplnené police alebo vitríny s čačkami bez akéhokoľvek kľúča. Veľké množstvo dekorácií a nábytku pritom pôsobí veľmi chaoticky a nevkusne.
Nevhodné kombinácie farieb
Doslova nepeknou kombináciou bývajú v slovenských domácnostiach podľa dizajnérov steny vymaľované marhuľovou alebo žltou farbou v kombinácii s bukovým nábytkom. Ľudia sa snažia teplými farbami a materiálmi interiér pretepliť. No takto to nefunguje! Každá farba má určitý vplyv na ľudí a ak jej je príliš, jej čaro pominie. Netreba všetko ladiť za každú cenu. Všadeprítomnosť tej istej farby a jej odtieňov pôsobí nudne, príliš farebný interiér zasa podivne. Ideálne je v jednej miestnosti použiť tri farby, pričom jedna z nich by mala byť kontrastná.
Výsledok vyhľadávania obrázkov
Ďalšie chyby
■ viditeľné káble z televízora, počítača a elektrické rozvody
■ množstvo vankúšov na sedačke, ktoré treba poprehadzovať, ak si chcete sadnúť
■ nedokončené veci, na ktoré si majitelia zvykli a nemajú silu ich dokončiť
■ vytváranie dojmu „škatule“ prehnaným zabudovávaním vstavaných skríň do každého výklenku
■ neprispôsobenie zariadenia životnému štýlu
■ priveľa vzorov a farieb v malom priestore
■ napodobňovanie kvalitných vecí lacnými imitáciami 
■ zabúdanie na funkčnosť a voľný prístup k oknám a nábytku
■ jedno centrálne svietidlo v celej miestnosti
■ nesprávny výber a umiestnenie nábytku
■ nejednotná podlaha v otvorenom priestore.
Ako to vidia dizajnérky?
Zariaďovanie je kumšt
Mnoho ľudí sa snaží „odkukať“ susedovu novú kuchyňu alebo okopírovať obývačku z časopisu. Vždy je však lepší osobitý štýl s menšími chybami ako takéto plagiátorstvo. Dopadne to presne tak, ako keď si korpulentná žena snaží obliecť šaty, ktoré videla na štíhlej modelke. Každý interiér by mal mať originálny charakter, ktorý odráža životný štýl jeho majiteľov a nábytok by mal zodpovedať veľkosti a dispizícii bytu. 
Živelnosť v rozhodovaní a nekonečné naprávanie chýb stojí veľa peňazí. 
Rada dizajnérky: Nepodliehajte reklame, bezhlavo nenakupujte, nedajte sa zlákať interiérmi, ktoré vidíte u známych. Namiesto toho si ešte pred zariaďovaním dobre premyslite, čo chcete dosiahnuť, aký je kolobeh vášho každodenného života, kde budete čítať, na čom budete sedieť pri obúvaní sa, a podľa toho vyberte a rozmiestnite nábytok.
Maximálne dizajnérske faux pas: Umelé kvety zasadené v črepníkoch, dokonca v zemine, pri ktorých bola naaranžovaná krhlička s vodou.
Výsledok vyhľadávania obrázkov
Nestačí len spojiť, treba aj zladiť!
Spojenie kuchyne s obývačkou si vyžaduje aj zladenie nábytku v tomto priestore. Obľúbená biela kuchynská zostava v kombinácii s mahagónovou obývačkovou stenou u mňa vždy vyvolá úsmev na tvári, pretože mi pripomína biele ponožky v tmavom pánskom obleku. Rovnako rušivo na mňa pôsobia biele spotrebiče v tmavej kuchynskej linke a nedodržanie logického poradia: skladovanie – umývanie – varenie – stolovanie, ale aj sporák nalepený na stenu, pri ktorom sa nedá hýbať.
Rada dizajnérky: Aby ste zladili obývačku s kuchyňou, nemusíte vymieňať celú linku, stačí, ak vymeníte dvierka a priestor medzi spodnými a vrchnými skrinkami zjednotíte napríklad tapetou použitou v obývačke. Pomocou flexibilných rozvodov môžete bez búrania premiestniť spotrebiče a umývacie centrum tak, aby na seba logicky nadväzovali.
Maximálne dizajnérske faux pas: Detská izba zariadená mixom nábytku z chemického laboratória a izby po prababičke so strešným oknom, cez ktoré dieťa videlo celý deň iba oblohu.
Jedno svetlo nestačí
Majitelia bytov často podceňujú osvetlenie. Do stredu miestnosti nainštalujú luster, do rohu postavia lampu a tým to hasne. Slabé osvetlenie spôsobuje depresiu, silné zasa nervozitu. Ani jedno, ani druhé nie je dobré. Dobre nevyzerajú ani úsporné žiarovky vytŕčajúce z tienidla.
Rada dizajnérky: Na vytvorenie atmosféry použite doplnkové osvetlenie. Práve ono dodáva priestoru hĺbku a zvýrazní to, čo je v interiéri pekné. Maximálne dizajnérske faux pas: Do kožušiny oblečená wc doska na toalete s knižnicou
Osve pekné, spolu nie
Z mojich skúseností vyplýva, že zákazníci robia dve najčastejšie chyby. Prvá je, že na veci nepozerajú v súvislostiach ako na celok, ale riešia každý kus zvlášť. Potom sa často stáva, že kúpia nábytok, kuchyňu, podlahu, dvere... ktoré sú osve pekné, ale keď sa zídu na jednom mieste, je to kopa nesúladu. 
728x90.jpg
Rada dizajnérky: Nepodceňujte silu vzoriek. Keď už máte vybranú napríklad podlahu, ďalšiu vec vyberajte pomocou vzorky. Pri každom ďalšom výbere sa bude zväčšovať množstvo vzoriek a zmenšovať možnosť chybného výberu. Až potom, keď je už o všetkých ostatných veciach rozhodnuté, treba rozmýšľať nad farbami stien.
Maximálne dizajnérske faux pas: Ťažko sa mi k tomuto vyjadrovať. Každému vyhovuje niečo iné. Môžem len povedať, či daný interiér podľa mňa ladí, alebo neladí.
To je snom každého z nás – mať krásne zariadený byt a neminúť na to veľa peňazí.
Ako prídete lacno k samotnému bytu, to vám neporadíme, ale ako si ho lacno zariadiť, na to už zopár tipov máme.Keď bývate v podnájme
Doba je ťažká, byty sú neuveriteľne drahé a veru nie každý má na to, aby si vlastný byt mohol kúpiť a nie je ani žiadnou výnimkou, že niekto nedostane ani hypotéku. Potom je odkázaný jedine na bývanie v podnájme. Tam nie je príliš veľa možností, ako si byt zariadiť podľa seba, pretože nie každý majiteľ bytu je svojim podnájomníkom dovoliť nejaké väčšie zásahy do interiéru a navyše sú takéto bytu niekedy vybavené nábytkom.

Pokiaľ je to však možné, dajú sa aj tu urobiť nejaké zásahy za málo peňazí, aby ste sa cítili viac ako doma. Skvelým riešením oživenia stien sú napríklad samolepky na stenu, ktoré vôbec nie sú drahé, dajú sa ľahko dostať na stenu a aj z nej a dostanete ich v obrovskom množstve farebných prevedení, tvarov a námetov.
Skúsiť by ste mohli aj takzvanú nástenku, čiže niekde zoženiete kus polystyrénu, ktorý obalíte látkou farby podľa vášho vkusu. Takúto nástenku môžete zavesiť kamkoľvek, kde to podľa vás bude vhodné a môžete na ňu dať napríklad fotografie rodiny, priateľov či obľúbených miest a uvidíte, že sa v byte trochu zlepší atmosféra.
www.bionatural.sk
Výsledok vyhľadávania obrázkov
Kupovať nemusíte len nové veci



Nechceme vám dávať tipy, ako si zo zápalkovej škatuľky vyrobiť stôl alebo ako prázdne kelímky od jogurtov používať ako poháre, aj keď je jasné, že niekto je prinútený robiť aj takéto veci. No keď ste napríklad drvivú väčšinu peňazí investovali do kúpy bytu a teraz sa zúfalo pozeráte do síce vašich, ale predsa len stále prázdnych miestností, nepodliehajte panike.
Ako prvé prehľadajte inzeráty, kde ľudia ponúkajú starší nábytok. Aj keď teraz možno nad týmto nápadom ohŕňate nos, boli by ste prekvapení, aké krásne, funkčné a stále moderné kusy nábytku ľudia ponúkajú na predaj a za také výhodné ceny, že takpovediac padnete na zadok. Poobvolajte nejaké tie inzeráty a prípadne aj predávajúceho navštívte, ak nebýva ďaleko od vás. Garantujeme vám, že niečo určite kúpite.
Ďalšou možnosťou je prebehnúť nábytkárske firmy. Tým sa totiž často podarí nejaký ten kúsok pri jeho výrobe nepatrne poškodiť či poškriabať a tým pádom ho už nemôžu dodať do obchodu. Takýto nábytok potom predávajú skutočne „za babku“ a v podstate mu nič nie je.
Ani doplnky nemusia byť drahé
Pekné a hlavne lacné doplnky môžete pohodlne nakúpiť v obchodoch typu „všetko za jedno euro“. Môžete tam zohnať veci od kúpeľňových cez kuchynské doplnky, sviečky, ozdoby alebo aj rôzne obrazy. Je pravda, že veci v týchto obchodoch často pôsobia značne gýčovo, ale vybrať sa tak naozaj vždy niečo dá.
Vždy pritom myslite na jedno, že nakupovanie lacných vecí je iba dočasný jav a že už onedlho sa vymaníte z finančnej suchoty a potom to vo svojom byte a obchodoch poriadne roztočíte.
Feng-šuej je dávna teória z Číny o harmónii prostredia, ktorým sa obklopíme
Podľa tejto filozofie aj byt, v ktorom žijeme, na nás vplýva svojou orientáciou voči svetovým stranám, rozmiestnením izieb, vnútorným zariadením. Nielen farby, ale aj tvar nábytku a jeho umiestnenie alebo motívy na obrazoch môžu ovplyvniť náladu, pocity a tým aj vnímanie a konanie jeho obyvateľov
"Každý človek potrebuje niečo iné a tieto potreby sa počas života menia, v jednom období obyvatelia potrebujú povedzme zvýšiť svoju pracovnú aktivitu, v inom čase zas zlepšiť svoje zdravie. V rôznych miestnostiach bytu sa potrebujeme cítiť inak, od obývačky očakávame pocit pohody, v pracovni chceme byť koncentrovaní a aktívni, v spálni príjemne oddýchnutí a svieži," vysvetľuje bytová dizajnérka. Feng-šuej je podľa nej návrat k intuitívnemu spôsobu života.
Už pri vstupe do bytu návštevu príjemne naladí jemné svetlo na chodbe. Svieti nonstop a pre domácich je nielen praktické, keď je všade pozhasínané, ale aj príjemné: vždy keď prichádzate domov, máte pocit, že vás niekto víta.
 
Výsledok vyhľadávania obrázkov
Obývačka
"Toto prostredie sme vytvorili tak, aby poskytovalo útočisko a pokoj. Človeku ho ponúka príroda, ale ako ju dostať do paneláka? Materiálmi, obrazmi, farbami, tvarmi,

Sedenie je postavené proti sebe, čo podporuje vzájomnú komunikáciu členov domácnosti. Väčšina obývačkových sedačiek však sústreďuje pozornosť na televízor alebo na občerstvenie na konferenčnom stolíku.
Dôležitý je aj tvar sedacej súpravy. Moderné "elko" neposadí ľudí do seberovnej pozície: kto sedí v rohu, je krytý a má výhľad na obe strany, preto má výhodu. Kto sedí na kraji, je na urezanom konci a cíti sa preto neisto. "Oproti rohu skrinky alebo police sa necítite príjemne, ani neviete prečo. Je to rovnaké ako sadnúť si za roh stola. Na človeka by nemali smerovať ostré hrany nábytku, ktoré vytvárajú negatívnu energiu," upozorňuje Eva Machyniaková. Ostrosť tvarov sa však dá zjemniť napríklad kvetom, zvonkohrou či závesom.
Harmóniu v izbe podporuje akvárium - je umiestnené na severnej stene, ktorej je podľa feng-šuej priradený prvok vody. Krištáľ, či je to luster alebo váza, zas pôsobí na rozprúdenie pozitívnej energie. Ak sa umiestni k oknu, zabráni vstupu negatívnej energie z okolia. Prírodné odtiene a kvetinové motívy vyvolávajú pocit pohody aj v tých, ktorí na feng-šuej neveria.
Výsledok vyhľadávania obrázkov
Krásna a múdra banner
Spálňa
V panelákových bytoch je väčšinou daná stena, na ktorej sú skrine a priestor pre postele býva vopred vyhradený. "Aj to sa dá ovplyvniť farbami, zariadením izby, doplnkami," vraví dizajnérka.

V spálni by sa mal človek cítiť oddýchnutý a príjemne svieži, nie zaspatý - čo vyvolávajú tmavé farby. Ideálna farba pre spálňu sa určí podľa smerovania miestnosti k danej svetovej strane a jej prvku. Veľmi vhodná je modrá, prípadne v kombinácii s bielou. Zelená koncentruje, červená aktivizuje aj podporuje chuť do jedla, ale niekoho môže vyrušovať a napríklad u detí vytvárať nadmernú aktivitu či agresiu. Lenže čo s miestnosťou, ktorá má viac funkcií?
Aj v spálni rovnako ako v detskej izbe môže byť spací aj pracovný kút. "Pracovňa v spálni je tá najhoršia kombinácia. Ak priestor nedovoľuje iné riešenie, radšej by som volila neutrálnu farbu stien, aby sa v jednej miestnosti nebili dva protichodné vplyvy a izbu opticky oddelila doplnkami, paravánom či závesom," radí dizajnérka. V detskej izbe však môže fungovať napríklad zelený pracovný kút a modrý kút na spanie.
Keď si chcú manželia zariadiť bývanie podľa feng-šuej, môže vzniknúť problém, lebo táto teória ponúka pre každého z ich iné ideálne riešenie. Už len orientácia manželských postelí sa každému z partnerov môže hodiť inak. "V takom prípade by sa manželia mali dohodnúť na kompromise - dôležité je zvoliť najprijateľnejšie riešenie bez negatívnych vplyvov energií. Človek prespí jednu tretinu svojho života. Preto je to jedno z najdôležitejších rozhodnutí pri zariaďovaní bytu podľa feng-šuej," radí Machyniaková.
Ak vraj chcú manželia posilniť svoj zväzok, mali by si v spoločnej spálni umiestniť po stranách postele predmety vždy v páre - nočné stolíky, fotografie či lampy. Princíp duality podporí vyváženosť ich vzťahu.

V spálni by sme sa mali obklopiť vecami, ktoré nás hneď ráno naladia príjemne. Nie napríklad nechať si pri posteli rozrobenú prácu. V spálni by nemali byť zrkadlá (dajú sa však umiestniť do skrine z vnútornej časti dverí). "Agresívna energia zrkadla ovplyvňuje pohodu a poškodzuje vzťahy," vysvetľuje Machyniaková.
Výsledok vyhľadávania obrázkov
Kúpeľňa
Do kúpeľne je podľa feng-šuej ideálna biela farba, symbolizuje čistotu. Farebná podlaha bola zvolená podľa orientácie jednotlivých miestností. Podľa feng-šuej pôsobí harmonicky a pre laikov aj esteticky. "Harmónia sa dá dosiahnuť aj jednoduchým použitím farieb. Aby sa v tejto kúpeľni obyvatelia cítili dobre, stačilo okrem farebnej podlahy skombinovať niekoľko doplnkov, napríklad na poličky umiestniť pár oranžových fľaštičiek," vysvetľuje dizajnérka.

6+3 tipy ako váš stolík premeniť na dizajnový skvost


Tak, ako k posteli patrí nočný stolík, tak k pohovke patrí konferenčný stolík. No ozaj, príde k vám návšteva a kde položíte všetky čaje, kávy, sušienky a čipsy? Konferenčný stolík však nemusí slúžiť len ako odkladací priestor. Dá sa z neho vytvoriť aj časť obývačky, ktorá ihneď ulahodí oku. No a keďže sa blížia sviatky, celé to dáme trocha do Vianočnej atmosféry. A tu už pre Vás máme hneď zopár tipov!


1.Váza

Jedna z vecí, ktorá by v domácnosti chýbať nemala (ozaj, čo ak Vám niekto len tak donesie kvety?). Dnes máme ale širokú škálu váz, ktoré sa líšia, či už farbou, tvarom alebo materiálom. Ak máte vázu typickú pre kvety, máte vystarané. Ak ste ale trošku kutil zaobstarajte si aj nejakú širšiu zo skla, pozbierajte vonku zopár kamienkov, gaštanov, drobné kúsky dreva, šišky a naaranžujte to pekne na seba. Keby náhodou natrafíte aj na pekné stužky alebo nalepovacie papieriky so zaujímavých vzorov, ozdobte ním ešte vrch vázy. Efekt “oživenia” je na svete.


stolik1.jpg


2. Sviečky

Tak ako u váz aj tu platí, že možností je nekonečno a taktiež si môžete vybrať, či už farbu, alebo tvar. Ešte lepšie je, ak sú sviečky aromatizované. Na toto obdobie sú najlepšie vanilka, škorica alebo perník.  Nie len, že navodia pocit pohody a romantiky a skrášlia váš konferenčný stolík, ale vôňa zaistístí príjemnú atmosféru blížiacich sa Vianoc.


3.Misa

Dnes veľmi frčí takzvané DIY (urob si sám) a jedno by som tu pre Vás mala aj ja. Budete potrebovať iba jednoduchú misu, taviacu pištoľ a veci ako “čo dom/dvor dal”. Prejdite sa po vonku a pozbierajte si prírodné veci, ktoré vám padnú do oka (kúsky dreva, opadané lístie, ihličie ..) a doma ešte pohľadajte niektoré z týchto korenín: celé korenie, vanilku, badyán, klinčeky alebo zázvor. Jediné čo nám už zostáva je si to pekne rozvrhnúť z vonkajšej strany misy, nalepiť a položiť na konferenčný stolík. Do práce môžete zapojiť aj deti, rodinu alebo známych.


stoli2.jpg


4. Tácka

Nemusí slúžiť len na odkládanie jedla. Popozerajte sa po nejakej peknej a štýlovej, ktorá by sa hodila k vašej obývačke a môžete naň poukladať už spomínané sviečky, vázu, misu alebo iné dekoračné predmety. Nie len, že budete mať vždy všetko pohromade, ale ak budete potrebovať miesto, jednoducho tácku zoberiete a presuniete všetky veci inam.


5. Kvety

Umelé, živé, farebné... Kvetmi nikdy nič nepokazíte. Pekne sa napríklad ukáže taká levanduľa. No ak nie ste zástancom neustáleho polievania a presadzovania zaobstarajte si malý kaktus, ktorý sa síce tvári nenápadno, ale aj on dokáže na prázdom stolíku urobiť divy. V každom prípade myslite na veľkost a dľžku. Chcete predsta vidieť aj na televíziu!


6.Sošky a starožitnosti

Nemusíte ísť hneď kupovať drahé veci. Každý z nás má doma veľa nevyužiteľných vecí, ktoré našli svoje miesto v krabici no je nám ich ľúto vyhodiť. Jediné čo musíte urobiť je prehrabať sa trocha v nich a určite sa nájde, či už figúrka zvieraťa, človeka, alebo misky a šálky po starých rodičoch, ktorá konferenčný stolík vhodne doplní.



stolik4.jpg


3 vianočné tipy naviac


 1. Ak vás práca s prírodným materiálom zaujme, môžete si skúsiť vyrobiť aj originálny adventný veniec.

 2. Kto povedal, že vo váze majú byť vždy kvety? Zožeňte si zopár voňavých smrekových vetvičiek v kombinácii s imelom, dozdobte malými vianočnými ozdobami a sviatočnú náladu máte navodenú.

 3. Na tácku môžete pridať aj vonnú lampu, do ktorej stačí pridať pár kvapiek vašej obľúbenej vianočnej vône ako sú škorica, vanilka, zázvor či ihličie. Blížiace sa Vianoce pocíti každý, len čo vstúpi do dverí.

foto-prislusenstvi-468x60-.gif

Podľa čoho vybrať poschodovú posteľ?

Poschodové postele už mnohé roky dobre slúžia rodičom, hlavne vtedy ak je viac detí a málo izieb a priestoru v byte. Sama som niekoľko rokov takto spala na vrchnom poschodí, čo sa mi síce vôbec nepáčilo, no nikdy som si na to nemohla sťažovať. Ak sa aj niekto bojí, že by dieťa vypadlo z vrchného poschodia, myslím si, že je to prehnaný strach. Všetky poschodové postele  sú totiž zabezpečené na ochranu dieťaťa. Preto je minimálna šanca, že sa takéto nešťastie stane. 


poschodova1.jpg


Poschodové postele sa však využívajú aj v prípade, ak je dieťa samo. Posteľ je spojená so stolom, alebo so skriňou a tým sa opäť snaží zapratať čo najmenej miesta. Pre samotné dieťa, je takáto posteľ oveľa zaujímavejšia, keďže nej môže loziť a spí vo výške. Výhodou je už aj to spomínané šetrenie priestoru a ukladacie priestory, ktoré zvyknú byť pod posteľou. Nie je to však pravidlom, že každá poschodová posteľ má aj ukladací priestor. Závisí to aj od toho, v akej finančnej výške si ju zaobstaráte. Modely a druhy postelí sa líšia a preto si môžete kúpiť aj za 190 euro aj za 562 euro.


posch.jpg


Na čo treba dbať?

 • Bezpečnosť – Určite prvoradá vec, na ktorú hľadí každý rodič. Treba si poriadne premyslieť, akú posteľ kupujete a aj keď ju kúpite, prezrieť či je všetko v poriadku.

 • Pre koho je posteľ – Tu môžu nastať problémy, ak je v jednej izbe chlapec a dievča. Vtedy treba brať ohľad na oboch a aj podľa toho vybrať štýl postele. Skôr sa zamerať na neutrálne farby, ktorými sú: zelená, žltá, béžová, oranžová atď. . Ak sú dvaja chlapci, alebo dve dievčatá výber postele je v mnohom jednoduchší. Stačí len sledovať, čo sa im páči, aké majú radi farby, poprípade rozprávkové postavičky a zvieratká.

 • Ak je väčší vekový rozdiel – Aj v takomto prípade sa treba skôr držať neutrálnych farieb a tiež štýlu.


poschodova2.jpg


Aj keď spolužitie súrodencov v jednej izbe nemusí byť idylkou, aj takáto poschodová posteľ ich môže zblížiť. Preto treba dať aj im priestor, ak sú už väčší, aby si povedali, ako si predstavujú svoju izbu a veci v nej. Poschodová posteľ sa nekupuje len na jeden rok, ale na niekoľko rokov, preto je určite lepšie nespraviť chybu, aby ste to potom neľutovali.


Save on your hotel - www.hotelscombined.com

Relaxačné kreslá - zaslúžený relax po ťažkom dni

Veľa z nás to pozná, ťažký deň, boľavý chrbát a doma si chceme len poriadne oddýchnuť. Sadnúť si, vyložiť nohy a prikryť sa dekou. Zobrať si nejakú dobrú knihu, alebo len pozerať televíziu. Relaxačné kreslo sa v takomto prípade stáva našim veľmi dobrým priateľom. I v tomto prípade platí – sto ľudí, sto chutí. Mohli by sme začať klasickými hojdacími kreslami, prejsť cez praktické kreslá, ktoré často vidíme aj u doktorov, až sa dostaneme k relaxačným polohovateľným kreslám. Výber je naozaj rôznorodý, či už štýlom, využitím, alebo farbou.

Najklasickejší a pre mnohých ľudí najobľúbenejší štýl sú zrovna hojdacie kreslá. Pamätám si, že takéto kreslo je ešte stále u môjho starého otca, vydržalo niekoľko desiatok rokov a stále sa používa. Hojdacie kreslá vznikli v 18. storočí a ich vyrábanie pretrvalo dodnes.  Takýto štýl relaxačného kresla je pre mnohých pozitívny hlavne kvôli hojdaniu. Niektoré zdroje uvádzajú, že hojdanie zlepšuje motoriku a dokonca aj zvyšuje inteligenciu. Pri výbere takéhoto kresla by ste mali pozerať na viacero faktorov.

 • Pohodlnosť

 • Bezpečnosť

 • Vŕzganie

 • Nosnosť


Ak sú všetky tieto podmienky v poriadku, tak vám už stačí len variant, ktorý sa hodí do vašej izby a páči sa vám.


drevene-hojdacie-kreslo.jpg


Nemusíte byť však fanúšikom hojdacích kresiel. Pre vás je tu ďalší tip. Ide o leňošky. Sú to kreslá, ktoré vyzerajú veľmi moderne a tým pádom možno nemusia štýlovo zapadnúť do každého typu bytov a domov. Ak je však váš byt ladený v tomto duchu, tak ste trafili klinček po hlavičke. Sú to jednoduché relaxačné kreslá, ktoré už svojim názvom prezrádzajú, že slúžia na leňošenie v takej napoly polohe - ani sedenie, ani ležanie. Pri výbere takéhoto kresla treba dbať o materiál, z ktorého je vyrobené a samozrejme, či nemá nejakú chybu.


lenoska.jpg


Ani tento štýl nie je vaša šálka kávy? Tak je tu ešte tretí druh kresiel. Tento sa vyznačuje mohutnosťou, no pritom ide o veľmi príjemné kreslá a dá sa v nich relaxovať na jednotku. Výhodou je, že kreslá sú polohovateľné a tak je na vás, či chcete sedieť, alebo si ľahnúť. Toto kreslo má aj vysokú nosnosť a môžete v ňom čítať knihu, časopisy, alebo len tak sedieť pri kávičke s kamarátmi

Ďalším typom, ktorý vás môže zaujať sú ,,imidžové“ kreslá, ktoré sa v posledných rokoch dostávajú do mnohých domácností. Svojim tvarom a farebnými kombináciami vedia zaujať nejedno oko, otázkou však je, či aj pohodlím. Ak má však niekto vystavený byt v takomto duchu, tak nie je čo váhať. Aj pri takomto kresle treba dbať pri výbere na kvalitu, či je všetko v poriadku.


žlte kreslo.jpg


To je niekoľko tipov na kreslá, ktoré môžete mať aj vy doma. Obchody ponúkajú veľké množstvo rôznych variácií a farieb, takže je naozaj z čoho vyberať.
728x90-1483540674.jpg

Rustikálny nábytok horúci trend v kuchyni

Sedliacke chalupy z dávnych čias, spojitosť s prírodou a jedinečné čaro vidieckeho štýlu. Toto všetko zosobňuje rustikálny nábytok, v ktorom sa nájde nejeden človek. Od studeného, kovového, koženého a lesklého nábytku sa opäť vraciame ku klasike. Tento druh dreveného klasického nábytku sa výborne vyníma aj v kuchyni. V dnešnom článku vám ponúkneme zopár inšpirácií na dokonalú rustikálnu kuchyňu.


Rustikálna kuchynská linka alebo koruna krásy kuchyne


Prenesme sa na chvíľu do časov našich starých mám. V krbe praská drevo, všade je príjemne a teplúčko a vy pečiete voňavé koláče. Rustikálny nábytok je jedinečný svojím dojmom, ktorý v nás vyvoláva pocit domova. Hodí sa úplne do každej časti domu alebo bytu, nehovoriac o kuchyni. Je typický štruktúrou masívneho dreva, zdobením, množstvom úložného priestoru a mosadznými úchytkami, čo je výborné vybavenie hlavne do kuchyne. Nezabudnite aj na klasický drez a do kríža tvarovaný vodovodný kohútik. Táto kombinácia vytvorí jedinečnú atmosféru a spomienky na kuchyne našich starých mám.



kuchyna 3.jpg



Masívny stôl je centrom pozornosti


Ďalšou dominantou kuchyne je bezpochyby aj jedálenský stôl. Nemal by chýbať v žiadnej kuchyni a hlavne nie v rustikálnej. Veľký masívny a pevný stôl je aj znakom veľkej rodiny, ktorá by za nim mala sedávať. Neopracovaný nábytok alebo nábytok s patinou je taktiež výbornou voľbou ako si doplniť kuchyňu bez vyhadzovania peňazí.



kuchyna 2.jpg



Textil v prírodných vidieckych odtieňoch


Svetlé prírodné farby sú neoddeliteľnou súčasťou rustikálneho štýlu. Dominujú farby ako hnedá (všetky odtiene), biela, zelená alebo červená. Bavlnenými alebo ľanovými závesmi a obrusmi určite nešliapnete vedľa.


Doplnky sú samozrejmosťou


Nech už sa nachádzame v akejkoľvek miestnosti doplnky tam nesmú chýbať. Keramické taniere, drevené sošky, svietniky, hrnčeky, kovové kvetináče s kvetmi a bylinkami, sklenené poháre obviazané stuhami, mašličkami alebo špagátikom idú ruka v ruke s vidieckym štýlom.


Netreba to preháňať

Drevo je hlavným materiálom rustikálneho štýlu ale pozor! Všetkého veľa škodí! Kombinácia farieb by mala spolu ladiť, čiže treba dbať na výber dreva, obkladačiek a toho, čo už máme, napríklad podlaha. Tmavé drevo sa odporúča kombinovať s bielym alebo jemným kávovým odtieňom, aby nábytok spolu s izbou tvorili kontrast. Naopak, keď použijete biely nábytok vytvoríte dojem použitím tmavších odtieňov podlahy a steny. Ak ste zástancom pravého rustikálneho štýlu bez všetkých moderných vychytávok pokojne zvoľte drevené podlahy, u ktorých sa vyhráte s rôznymi odtieňmi a farbami. Vaša kuchyňa sa tak zmení na očarujúce miesto, kde sa bude každý člen domácnosti cítiť príjemne nielen pri plnom tanieri v čase obeda či večere.


Ako zvládnuť výber postele na jednotku – rady a tipy

Najdôležitejšia vec v našom dome. Áno hovorím tu o posteli. Ak už si nejakú vyberáme musíme myslieť na to, že ju máme na viacero rokov a je dôležité, aby sa nám ako páčila, tak spĺňala aj nejaké kritéria zo zdravotnej stránky. Akú si teda vybrať, aby sme naše rozhodnutie po chvíli neoľutovali?

Hneď na úvod si položme tieto otázky:

 • ako by mala posteľ vyzerať (jej tvar, farba, ladenie s interiérom miestnosti)?

 • ako často plánujete posteľ využívať (príležitostné spanie, každodenné spanie)?

 • akú kvalitu materiálov a spracovania požadujete?

 • akými funkciami by mala byť vybavená?

 • koľko by mala stáť?

fc69c50d300a1520f8f837cb27c8411f.image.410x307.jpg

Ak už si posteľ vyberáme mali by sme prihliadať na tieto kritériá:
 1. Počet lôžok

Zastavme sa najprv pri dvojlôžkových posteliach čiže manželských. Sú totiž najpredávanejšie už len z toho hľadiska, že majú viac priestoru. Cena sa odvíja najmä od materiálu, z ktorej je vyrobená ale aj jej funkcie úložného priestoru. Sú dominantou každej jednej spálne, preto treba myslieť aj na výber tvaru, farby a hlavne odolnosti a výdrže. Keď už investujete do dlhoročnej manželskej postele je treba myslieť na kvalitu.


Jednolôžkové postele  treba prehodnotiť podľa toho aký účel majú spĺňať. Ak ich bude využívať iba návšteva na príležitostné spanie netreba rozmýšľať nad kvalitou materiálu, z ktorej je vyrobená alebo fantastického dizajnu. Iné je ak posteľ budú denno denne využívať vaše deti. V každom prípade tieto postele sú s cenou výrazne nižšie ale o to nižšia je aj ich výdrž.

2. Typy konštrukcie:

Poznáme klasické, poschodové, rozkladacie a vyklápacie postele. Ak máte už jasno, ešte sa na moment zastavte, pretože každá má svoje pre aj proti.

Klasický typ postele

Úplná klasika, ktorá len stojí pevne na podlahe a úložný priestor je nulový. Naopak tento druh postelí má viac zaujímavý dizajn.


Poschodové postele

Ušetríte tým veľa priestoru, najmä ak máte dve a viac detí. Nie sú až tak populárne a ani toľko nenapredujú ako iné druhy postelí. V súčastnosti doba praje viac rozkladacím posteliam. Hlavným dôvodom je bezpečnosť, keďže z dvojposchodovej postele je väčšie riziko zranenia sa či už pádom počas spánku alebo lezenia po rebríku smerom hore. Pri týchto druhoch postelí treba myslieť hlavne na bezpečnosť hlavne ak sa jedná a vaše deti.. Dajte prednosť pevným a jednoliatym bočniciam, hlavne na hornom lôžku.


Rozkladacie postele

Jednoznačný favorit v šetrení miesta. Dajú sa využiť pri akejkoľvek príležitosti. Na prvý pohľad vyzerajú ako nenápadné postele, ale prakticky sú na nezaplatenie. Preto sú vhodne najmä do študentských izieb, kedy sa po vysunutí jej boku stane komfortná dvojlôžková posteľ. Samozrejme jej sa potom odvíja na veľkosti rozloženého lôžka.

famm rozkladacia.jpg

Vyklápacie postele

Ak skutočne potrebujete umiestniť v izbe plnohodnotnú posteľ a nechcete každodenne spávať na rozkladacej pohovke, existuje aj riešenie vyklápacej postele. Pre vyklápacie postele sa tiež používa označenie sklápacie postele, sklopné postele, alebo výklopné postele. Všetky výrazy popisujú to isté riešenie: posteľ, ktorá sa cez deň nenápadne schová v skrini. Takýmto spôsobom dokáže ušetriť potrebný životný priestor. Keď si celú posteľ ráno zaklopíte do skrine, získate miesto navyše.

 1. Delenie podľa základného výrobného materiálu

Postele z masívu

Kvalita je kvalita a pri posteli to platí dvojnásobne. Masívne drevo zabezpečí, odolnosti voči vŕzganiu (pevnosť) a povrchovému poškodeniu, dobrú nosnosť postele (odolnosť pri dlhodobej záťaži) a nezávislosť čo sa pohodlia a zdravia týka, pretože masívne drevo toľko nezadržiava prach.  Ak nie je v popise produktu uvedené inak, pri kúpe postele kupujeme iba rám jednolôžka alebo manželského dvojlôžka. K posteli si následne dokupujeme rošt a matrac.


Najpredávanejšie a najlacnejšie drevené masívne postele sa vyrábajú zo smrekového a borovicového dreva. Kvalitnejšie drevo je buk a ešte lepšie je zvoliť si posteľ z tvrdého dubového dreva, ktoré je však drahšie. Podľa priania zákazníka sa každé drevo môže namoriť do zvoleného odtieňu. Na povrchovú úpravu masívu sa používa bezfarebný lak (lesklý alebo matný).  

Postele drevené: drevotrieska s povrchovou úpravou (lamino a laminát)

Ako náhrada masívneho dreva môže slúžiť drevotrieska. Je výhodná najmä svojou cenou a vyrába sa prevažne s povrchovou lamino úpravou (do tejto kategórie patrí aj úprava fóliovaním) a povrchovou úpravou odolným laminátom (CPL, HPL). Postele z drevotriesky ponúkajú množstvo povrchových motívov a farieb v podobe nalepených fólií. Laminovaná drevotrieska sa hodí na menej namáhané typy nábytku. Nevýhodou je slabá odolnosť voči vlhkosti. Treba mysliež aj na to, že posteľ z drevotriesky taktiež začína vŕzgať oveľa skôr, ako posteľ z dreveného masívu a problém nemusí vyriešiť ani dodatočné doťahovanie.

Čalúnené postele

Tieto druhy postelí sú v našich končinách pomerne obľúbené. Hlavným dôvodom kúpy takéhoto typu postele, je široká paleta výberu čalúnenia, na ktorú  sa používa látka, ekokoža a pravá teľacia koža. Konštrukcia čalúnenej postele môže byt z masívneho dreva alebo z drevotriesky. Vyžaduje si však starostlivosť, musí sa z nej odstraňovať prach vysávaním (ak nie je poťahová látka povrchovo upravená Teflónom, ktorý prach odpudzuje).

Pri výbere čalúnených postelí odporúčame zvážiť postele, do ktorých si môžete vložiť samostatný rošt a nečalúnený matrac podľa Vašich preferencií. Majte na pamäti, aby mala posteľ premyslené odvetrávanie, matrac totiž pohlcuje vlhkosť, vydanú z tela počas spánku a následne potrebuje počas dňa vyschnúť. Ak máte v posteli čalúnený matrac, vedzte že nie je stavaný na náročné každodenné spanie a čalúnenie bráni rýchlemu odvetrávaniu matraca.

Postele kovové

Dizajn kovových posteli je pre niekoho príťažlivý, pre iných zase chladný a toto často rozhoduje o kúpe tejto postele. Najviac zaujme detailná práca umeleckého kováča, ktorý dokáže z postele vytvoriť umelecké dielo. Je vhodná najmä pre ľudí, ktorí majú romantickú dušu. Medzi ďalšie prednosti patrí vysoká pevnosť a nosnosť a výborná vzdušnosť. Odolnosť kovových trubiek je veľmi veľká, kovová posteľ teda nevyžaduje žiadnu starostlivosť a veľmi rýchlo ju vyčistíte vlhkou handričkou.

kovova postel.jpg


Aké ďalšie otázky kladú zákazníci pri kúpe novej postele?

 • Akú veľkosť postele zvoliť?

Najčastejšia kladená otázka každého zákazníka. Tu treba prehodnotiť koľko priestoru na spánok nám treba ( výška u vyšších ľudí hrá hlavnú rolu) teda rozmery matracu, na ktorom budeme dlhé roky spávať.  Každý ma svoje vlastné preferencie na rozmer ložnej plochy na spanie.

Rozmer matraca je definovaný primárne dĺžkou a šírkou.

Dĺžka matraca

Každý z nás spí inak a má teda aj vlastné kritériá. Dĺžku treba vyberať podľa našej výšky prípadne výšky partnera. Matrac potom vyberať o niečo dlhší ako je výška postavy cca +20cm. Ľudia, ktorý majú viac ako 1,85 majú s výberom matrace už problémy, preto je potrebné popozerať sa aj po matracoch, ktoré sa dajú vyrobiť na mieru. Štardantná výška matraca a teda aj najpredávanejšia je s dĺžkou 200cm. Ak ale potrebujete matrac na mieru treba myslieť aj na posteľ, do ktorej má byt nový matrac umiestnený.

Šírka matraca

Šírka matraca je individuálna a závisí od preferencií zákazníka a typu vybranej postele. Najpredávanejšie jednolôžkové matrace majú šírku 90 cm. Jednolôžkové matrace šírky 100 cm sú zriedkavejšie, ale spánok na nich býva pohodlnejší.

Manželské matrace

Do manželských postelí je najtypickejší matrac s dĺžkou 200 cm a šírkou 180 cm.

 • Ako vplýva výška postele od podlahy na dobrý spánok?

Výška postele od podlahy je vzdialenosť vrchnej hrany matraca od dlážky v miestnosti. Ideálne je, keď sa na posteľ môžete pohodlne posadiť a z posedu sa následne bezproblémovo postaviť, či už máte 35 alebo 65 rokov. V súčasnosti sa najčastejšie stretávame s posteľami s výškou 45 – 55 cm, aby bolo vstávanie z nej pre dospelú osobu najpohodlnejšie. Starším a menej pohyblivým ľuďom odporúčame postele s výškou ložnej plochy od podlahy približne 50 - 60 cm, ktorá im zabezpečí ešte ľahšie vstávanie. Pohybový aparát staršieho človeka už nie je v takej dobrej kondícií a ráno pri vstávaní z postele je človek dolámaný a kĺby stuhnuté. Vyššia výška postele preto príde vhod.  

 • Mám si kúpiť posteľ s čelom alebo je čelo zbytočnosť?

Čelo na posteli vie dodať „pocit bezpečia“, hlavne ak posteľ nie je umiestnená hlavou ku stene, ale stojí voľne v priestore. Čelo postele dokáže zastúpiť funkciu operadla, keď si otvoríte rozčítanú knihu ale zapnete TV a sedíte na matraci. Z postele sa tak stáva pohodlné kreslo.

poostel hneda.jpg

Každá posteľ je v princípe vybavená dvoma čelami. Jedná sa o predné a zadné alebo čelo pri nohách a čelo pri hlave. Predné čelo alebo čelo pri nohách sa vyrába prevažne v rovnakej výške ako posteľné bočnice, ale na trhu sú aj postele s vysokých čelom pri nohách. Dôležitejšia je výška zadného čela alebo čela pri hlave, ktoré slúži na to, aby Vám nevypadával vankúš a aby ste si mohli komfortne oprieť chrbát. Čo sa týka bočníc postele, ich výška by mala byť približne 7 cm a viac pod úrovňou matraca, aby  bočnice netlačili do nôh pri vstávaní z postele, po zatlačení matraca. Aby ste si neublížili, bočnice by mali mať zaoblené hrany. Bariéry, bočnice alebo inak povedané malé zábrany (zábradlia) bývajú žiaduce pri detských posteliach.

 • Mám kúpiť do manželskej postele jeden matrac alebo dva?

V prípade manželskej postele je možné kúpiť aj 2 kusy rôznych roštov a matracov, ale posteľ musí byť vybavená nosnou priečkou na konštrukcii v strede a nosnými doskami alebo kovaniami po celom obvode lôžka. Na tieto nosné dosky alebo kovania sa potom pokladajú 2 oddelené rošty. Toto technické riešenie však nemá každá manželská posteľ a v tomto prípade je následne vybavená úchytmi alebo kovaniami iba po vonkajšej strane. Toto riešenie dovoľuje umiestniť iba jeden spoločný rošt spojený v pevnom ráme, nakoľko sa v strede nenachádza nosná priečka na 2 oddelené rošty.

Ideálne je mať takú posteľ, kde sa partneri počas spánku nebudú vyrušovať a preto odporúčame overiť si tento technický detail vyhotovenia postele a kúpiť si taký model, kde sa dajú vložiť 2 oddelené rošty a matrace. Každý si vyberie svoju ideálnu tvrdosť a typ matracu, pri ich výbere však zachovajte približne jednotnú spoločnú výšku, aby ste po ich položení do postele nemali v strede postele medzi matracmi 5 cm vysoký schodík.

postel 5.jpg

 • Ako sa dá využiť priestor pod posteľou?

Využiteľný úložný priestor pod posteľou je obmedzený hlavne výškou postele. Na uskladnenie veci môžete pod posteľ umiestniť napríklad špeciálnu zásuvku pod posteľ. Posteľ má byť ideálne navrhnutá tak, aby poskytla odvetrávanie matraca. Odvetrávanie je zabezpečené tak, že suchší vzduch v miestnosti vstupuje pod posteľ pomedzi lamely roštu, prechádza do vyšších častí a následne matrac vysušuje. Ak voľný úložný priestor pod roštom zaplníte po okraj napríklad sezónnym oblečením, matrac sa neodvetrá, nakoľko nebude zabezpečené prúdenie dostatočného množstva suchého vzduchu, potrebného odstránenie nežiaducej vlhkosti z matraca. Voľný priestor po roštom teda zapĺňajte s rozumom.

 • Aké osvetlenie by sme si mali zvoliť k posteli?

Najlepšie by bolo LED svetlo, o ktoré sa nepopálite. LED technológia sa dnes používa aj do integrovaného osvetlenia v posteliach. Jeho najväčšou výhodou je, že šetrí vyše oči, či už večer pri čítaní alebo v noci, keď ste rozospatý a potrebujete si posvietiť. Na čítanie sa najčastejšie používajú nočné lampy na nočnom stolíku, umiestené po stranách postele, s cieľom obmedziť vyrušovanie partnera. Pokiaľ je svetlo integrované do čela postele, umiestňuje sa vyššie nad hlavu, býva dobre rozptýlené a vyznačuje sa jemnou svetelnosťou.

Veríme, že sme Vám spomenutými radami pomohli a želáme Vám, aby ste si z pestrého množstva postelí vybrali tú pravú pre Vás. Máte nejaké otázky? Kontaktujte nás alebo sa opýtajte v komentári!


Oddychujte na luxusnej sedačky! NovyNabytok.sk
728x90.jpg




Name
Email
Comment
Or visit this link or this one