Výsledok vyhľadávania obrázkov
Reklama zadarmo, zvýšenie návštěvnosti

KLIK podpor mňa klikni


banner-120x600.jpg
120-x-240-svetly-slevovy-portal-postovne-zdarma-vychytavky-slevy-nejlepsi-ceny-levne-zbozi.jpg
Rolclub Money Making Forum
120-x-90-tmavy-slevovy-portal-postovne-zdarma-vychytavky-slevy-nejlepsi-ceny-levne-zbozi.jpg
Save on your hotel - www.hotelscombined.com
160x600-nocnikosilky9-1429533436.jpg
160x600-4-1474093619.jpg
160x600-5-1474365393.jpg
Luxusní vibrátory Růžový slon
160x600-1-1474365393.jpg
Krasa.cz
Buďte neodolatelná! Nejširší sortiment výrobků pro vaši krásu.
www.krasa.cz
Hodinky.cz
Vybírejte z několika tisíců modelů značkových hodinek se slevou 40 – 60%!
www.hodinky.cz
Parfemy.cz
Největší parfumerie s nabídkou značkových parfémů za bezkonkurenční ceny.
www.parfemy.cz
Prozdravi.cz
Chraňte své zdraví! Široký sortiment přírodních produktů ihned k dodání.
www.prozdravi.cz
Sperky.cz
Vybírejte z tisíců originálních šperků od světoznámých značek!
www.sperky.cz
Modnidoplnky.cz
Kabelky, šály, rukavice, kravaty a další modní doplňky za skvělé ceny. Na detailech záleží!
www.modnidoplnky.cz

primulus-banner-a3-160x600px.jpg


Army shop
hodinky.cz
pr-i-uslus-enstvi-u-pro-apple-200x600px-.gif
Save on your hotel - www.hotelscombined.com


maly-rebel125x125.gif
160x600.gif
megaprsia-120x600jpg-1455710032.jpg

erexan-120x600-1455710153.jpg


120x600.jpg
120x600-1483366391.jpg
120x600-1432132208.gif

Výsledok vyhľadávania obrázkov

Pre naše deti

Súvisiaci obrázok
1. jún - Medzinárodný deň detí, deň našich najmenších - história vzniku tohto sviatku
Pôvod tohto sviatku vznikol zrejme na Svetovej konferencii pre blaho detí, ktorá sa konala vo Švajčiarsku v Ženeve v roku 1925. Nie je jasné prečo bol práve 1. jún zvolený Medzinárodným dňom detí: Jedna teória hovorí, že čínsky generálny konzul v San Franciscu zhromaždil množstvo čínskych sirôt a zobral ich na festival Dračích lodí v roku 1925, čo bolo práve 1. júna toho roku. A zhodou náhod sa tento dátum zhodoval i s dátumom spomínanej konferencie.
Deň detí Deň detí Deň detí
1. jún ako Medzinárodný deň detí, bol pozorovaný v mnohých, hlavne bývalých komunistických krajinách. V západnej Európe a svete sa tento sviatok oslavuje v iné dni a nemá takú popularitu ako napríklad u nás. Je preto niekedy omylom chápaný ako komunistický sviatok, hlavne západnými krajinami. 

Vo svete je za Medzinárodný deň detí od roku 1954 zvolený UNESCOm 20. november. Tento deň je charakterizovaný ako deň svetového bratstva a porozumenia medzi deťmi.
Každá krajina vo svete oslavuje Medzinárodný deň detí v iný deň. Napríklad v Argentíne je to druhá nedeľa v auguste, v Nemecku, je to ako u nás 1. jún, hoci aj tam sa v bývalom NDR oslavoval Medzinárodný deň detí 1. júna a v NSR 20. septembra a tento sviatok sa nazýval Svetový deň detí. Po zjednotení Nemecka sa Medzinárodný deň detí oslavuje už len 1. júna. V Maďarsku sa od roku 1950 oslavuje Deň detí poslednú nedeľu v máji. V Japonsku sa Medzinárodný deň detí oslavuje 5. mája, V Mexiku 30. apríla, v Poľsku 1. júna , vo Venezuele tretiu júlovú nedeľu a v moslimských krajinách 4.júla.
KLIK
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt png gif zlaté ozdoby linky
KLIK

U nás sa Medzinárodný deň detí slávi od roku 1950 . Pri jeho zrode stáli organizácie, ktorých poslaním bolo hájiť práva detí - Medzinárodná federácia žien, Odborové združenie učiteľov a Svetová federácia demokratickej mládeže. Už dávno to nie je sviatok spojený s komunistickou minulosťou Slovenska, pretože v období predošlých rokov po páde komunizmu u nás naberá jeho význam úplne nové rozmery. Je to deň venovaný naším najmenších. Deň, ktorý dospelí venujú detskému svetu, detským hrám, radostiam a detským srdiečkam. Deti sú kvety zeme, treba ich pestovať, starať sa o ne, nedovoliť im zahynúť. Venujte tento deň Vaším deťom, alebo deťom Vašich blízkych. Venujte im deň. Ich deň.
Narodeniny sú pre dieťa dôležitý rituál
Všetky deti si kladú otázku, ako rodičia reagovali na ich príchod na svet - či mali radosť, či nie. Oslavu narodenín vnímajú ako znamenie, že ich narodenie bolo pre rodičov i pre ostatných členov rodiny radostnou udalosťou. Prežívajú ju ako niečo osobné, niečo čo sa týka iba nich a nikoho iného. 
Aj preto by dieťa malo tento deň sláviť čo najviac podľa svojich predstáv. Akonáhle začnete vnímať, že môže nejakým spôsobom ovplyvniť priebeh oslavy svojich narodenín, umožnite mu to! Zvyšuje sa tým dieťaťu pocit sebapotvrdenia, a to je dôležité.
Dajte mu možnosť ovplyvniť oslavu i jej priebeh je najlepšie hneď od začiatku. Spolu s dieťaťom si prejdite jeho predstavu narodenín (pozvánku, aktivity, jedlo, tortu, ozdoby, ktoré by si prial,...) a spoločne ju prispôsobte realite a možnostiam. Vnútorne si určite hranice, kam necháte dieťa zájsť či už s vašou asistenciou alebo bez nej. Nechajte dieťa byť "šéf", ale buďte jeho aktívny asistent, ktorý dohliadne, aby všetko prebehlo, ako má a aby sa neprekročili stanovené hranice.
KLIK
Súvisiaci obrázok
KLIK
Narodeniny sú rituál
Účasť na rituálnych udalostiach, ku ktorým oslava narodením určite patrí, dodáva dieťaťu pocit, že má v rodine svoje miesto a pomáha mu tvoriť identitu, ktorú ostatní uznávajú. Vďaka týmto ,,obradom“ sa dieťa uisťuje, že patrí do rodiny. A to je prvý krok k širšiemu začleneniu do spoločnosti.

Na významné sviatky (narodeniny i meniny, významné výročia,...) musíte pamätať, pokojne si nastave pripomienku v mobile alebo dajte poznámku do kalendára hneď na začiatku roka.
Ak deťom vychádzajú narodeniny či meniny na niektoré z tradičných sviatkov, nezabúdajte na nich! Myslite na ne o to viac  a využite to na vyzdvihnutie ich sviatku.
Prípravy na veľký deň
Deti sú v deň oslavy a mnohé z nich aj niekoľko dní pred tým vo vytržení. Každá časť ich tela dáva najavo, ako sa tešia. Aj preto je na mieste rozdelenie úloh a spoločná príprava, zvlášť ak ste veľkou rodinou a chystáte veľkú oslavu. Niekedy sa to nezdá, ale je toho veľa, čo treba urobiť. A často si  oslava vyžaduje zapojenie celej rodiny a spoluprácu viacerých členov.
Pri prípravách rozprávajme s  dieťaťom o všetkom podstatnom, aby postupne vnímalo, na čo všetko pri organizovaní oslavy narodenín treba myslieť
Primerane veku a schopnostiam  ho samozrejme aj zapájame. Nechávajme ho robiť tie činnosti, ktoré ono považuje za najpodstatnejšie a pri ktorých chce byť. Väčšinou sú to: pomoc pri vyzdobovaní miestnosti, aktívna pomoc pri robení torty či jej výbere v obchode, podieľanie sa na tvorbe zoznamu a pozývaní hostí, pomoc pri robení chlebíčkov. Tieto činnosti poskytujú dieťaťu príležitosť, snáď okrem tradičných sviatkov jedinú v priebehu celého roka, kedy môže a chce pomáhať rodičom, byť užitočné.
KLIK
Súvisiaci obrázok

Pri prípravách skúsme spolu s dieťaťom myslieť aj na vzácnych hostí, ktorých čakáme - aby sa im na návšteve páčilo, aby im chutilo, aby  sa cítili  dobre (napr. uvarme babičkin obľúbený čaj...). Dieťa sa tak učí zvyklostiam, ktoré sa patria a súčasne byť i pozorným a citlivým voči potrebám a prianiam iných. 
Dary, ktoré si nemusia zaslúžiť
Počas dňa narodenín sa dieťa stáva kráľom, je stredobodom pozornosti, predmetom úcty a príjemcom darov. Darov, ktoré im patria, pretože rastú, sú starší, silnejší, rýchlejší a nám rodičom robia radosť. Darov, ktoré si nemusia zaslúžiť a dávame im ich, lebo ich máme a ľúbime ich!
Samotný obrad rozbaľovania darčekov ponúka príležitosť vychovávať dieťa k pozornosti voči ostatným, deti sa pri ňom učia deliť sa o radosť aj sa zúčastňovať radosti pri rozbaľovaní darčekov niekoho iného. Je to príležitosť potláčať drobné pocity žiarlivosti, napr. v rámci oslavy narodenín súrodenca. Veď aj oni dostanú darčeky, keď budú mať narodeniny ;).
Upratovanie nie je za trest
Nehnevajte sa na dieťa, že spolu s ostanými deťmi robia či urobili neporiadok. Je to normálne a k zábave to určitým spôsobom patrí. A ak by po skončení oslavy vaše dieťa nezačalo upratovať - neváhajte a vyzvite ho. Treba ho naučiť, že spoločné upratovanie, nielen k oslavám, ale aj k životu proste patrí.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt png gif rozprávkové postavičky   Súvisiaci obrázok
Spojte spoločné upratovanie s rozprávaním sa o oslave. Spýtajte sa dieťaťa, ako si oslavu užilo, čo bolo úžasné, čo by urobilo nabudúce inak... Nechajte ho vyrozprávať príbehy, pri ktorých ste neboli a ste na ne zvedaví alebo sa s vami pozdieľať o programe, keď bola zábava najveselšia. Upratovanie tak vám i vašim deťom rýchlejšie ubehne ;).
Doprajte im oslavu s priateľmi
Oslavou narodenín s priateľmi sa dieťaťu otvára brána k širšej komunite. Sláviť narodeniny s rovesníkmi začína byť pre deti zaujímavé v školskom veku, kedy potreba patriť do nejakej skupiny, byť v niečom dobrý, je významný vývinový prvok. Odzrkadľuje sa v potrebe stretávania, spoločného trávenia času, v potrebe byť spolu – byť spolu v škole, na krúžku, tréningu, spolu sa smiať, spolu sa zabávať, spolu sa hrať či blázniť. 
Byť spolu na oslave narodenín má preložiť v sebe rozmery, ktoré bežné stretnutia postrádajú, a to rozmer slávnostnosti so všetkými oficialitami, ktoré k oslave patria a rozmer osobný. Deti pri nich zažívajú samých seba, spoznávajú sa v iných polohách (slávnostnejšie šaty, darčeky, hostina, pripravený program, decentnejšie správanie,...) a vo vyššom veku postupne samy viac aj rozhodujú (napr. o tom ako bude ich oslava vyzerať a či splní ich predstavy, výber hostí, občerstvenia, miesta konania, ...).
 A tak je to dobre – je to ich oslava! Ďalšie inšpirácie a informácie, čo sa vďaka projektu Aby RODINA bola DOMOV pre DETI podarilo, nájdete na www.spolusvami.sk. Projekt realizuje Návrat, o.z. v rámci partnerstva s IKEA Bratislava. Súvisiace články Puberta - Ako o nej hovoriť s deťmi Zlá výchova? Nie je všetko vina rodičov 9 jednoduchých tipov, ako sa stať dobrou matkou
Súvisiaci obrázok Výsledok vyhľadávania obrázkov
Trochu menej lásky
a opečovávania by sa niekedy hodilo. Vravím si, keď občas vidím mamičky, ktoré by za svoje deti nielen dýchali, ale ich aj ochraňovali pred „nástrahami“ každého dňa.
Hyperprotektívny – nadmieru ochraňujúci
Sme na plavárni, po prvý raz v novom kurze. Ešte nás ako rodičov nechali pri bazéne, trochu pokukať, ako sa deti začlenia, ako to bude fungovať. My s mužom kukneme 10 minút a potom ideme na kávu. Vrátime sa 5 minút pred koncom. Tých 15 minút stačí na to, že si kladiem otázku, čo z tých opečovávaných detí má šancu vyrásť.
Pozor, zodvihni nožičku, na zemi je šnúra ...“ – hovorí maminka asi 7 – 8 ročnému dieťaťu. Namiesto toho, aby sa dieťa učilo, že priestor, v ktorom sa hýbem, si musím kontrolovať sám, aby som neublížil sebe a ostatným.
„No poď miláčik za ujom trénerom.“ – ťahá mama za ruku asi 4 – 5 ročného 
chlapca. Keď prídu k trénerovi, namiesto toho, aby sa s dieťaťom rozlúčila a odišla, nech už si tréneri robia svoju robotu, stále drží dieťa za ruku a neodchádza. Ani dieťa potom nie je ochotné pustiť sa jej a ísť robiť to, čo treba a zdržiava celú skupinu.
Veľa rodičov (deti nemajú 1 či 2 roky, ale 6 – 12) po vylezení z bazéna balí deti do uterákov, županov, šúcha im vlasy. Nestačilo by podať im ten uterák, aby sa deti zabalili a osušili sami?
V šatni, kde je po plávaní frmol a každý sa snaží rýchlo vyjsť von, stojí mamička, dievča zabalené v uteráku a mamička mu pchá do úst tavený syrček. Dieťa mokré, cícerkom z neho voda crčí, povedalo, že je hladné. Takže nenaučíme dieťa odložiť svoju potrebu, kým sa urobia ostatné úkony, umyjeme, usušíme, oblečieme, ale rovno uspokojíme hlad. Opäť – nie je to dieťa 2 ročné a nevyzerá zrovna tak, že by nejak strádalo a trpelo hladom ...
Vo vstupnej miestnosti, kde sa prezúvame, sedí asi 9 ročná slečna a mama ju obúva. Mladá robí cirkus, lebo sa jej topánka nechce nastrčiť na nohu, tak ju mama radšej obuje. Asi aby to bolo rýchlejšie.
A nie, neboli sme na plaveckom kurze pre deti s nejakým handicapom. Iba ak nesmiernej, priam opičej rodičovskej (zväčša materskej) lásky.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt gif png detské postavičky rozprávky
Je to ideálne rodičovstvo,
ak sa snažíme takto ochraňovať deti? Zabrániť akémukoľvek nepríjemnu, nepohode, nepohodliu, čo by tie deti mohli zažiť? Aby náhodou nespadol, nebol 10 minút hladný či smädný. Prípadne sa snažíme uspokojiť potreby svojich detí ešte predtým, než by si ich oni vôbec mohli uvedomiť?
Čo sa tak naše deti naučia? Ako budú schopné nejakého samostatného fungovania v mladej dospelosti?
Mama, ktorá by sa išla pre deti rozkrájať, vyzerá na prvý pohľad ideálne. To, čo je však dôležité je miera jej starostlivosti. Ak je jej veľa, nie je to zdravé, je to hyperprotektívne.
Hyperprotektívny rodič
Väčšinou sleduje svoje egoistické ciele. Väčšinou nevedome. Vypĺňa svoj život, robí všetko preto, aby ho dieťa milovalo, aby bol preň nepostrádateľný. Pritom nedbá na zdravé hranice, ktoré dieťa potrebuje, aby z neho vyrástol zdravý a kompetentný dospelák.
Zdroj: istockphoto.com
Hyperprotektívny rodič udržuje dieťa v závislosti, smeruje ho tam, kde chce on, kontroluje ho.
Ešte aj s komentármi: „to by on nezvládol“ (10 ročný sa ráno sám vypraviť do školy), „musím sa s ním učiť, musíme dorobiť projekt, aby dostal dobrú známku“ (a čo keby ju aj 12 ročný nedostal???).
Dieťa je skvele podporené v závislosti. A keď sa v ňom aj ozve kúsok zdravého rozumu a chce sa samé presadiť, chce si veci robiť po svojom, rodič je vnútorne zranený – „veď ja ti chcem len dobre, chcem ti pomôcť“. Čím zase v predpubertálnom dieťati vyvoláva pocity viny.
Výsledok vyhľadávania obrázkov
Kde je vlastne problém?
Rozmýšľam, konfrontujem, či som ja taká „orazená“ matka, ktorá zväčša nechá deti vymáchať sa aj v náročnejších situáciách. Či som taká prudko hodnotiaca, keď vidím iné matky, ktoré ofukujú tie deti ďaleko za moju hranicu ...
Teoretické a odborníkmi pripomínané riziko je v tom, že v dospelosti takéto dieťa jednak považuje za svoju povinnosť robiť druhých šťastnými. Opakuje, to čo zažilo samo, pôjde do vyplutia duše a tela a zabudne na seba.
Alebo naopak to dieťa bude tak egoistický dospelý, ktorý bude mať vždy v centre záujmu len seba a svoje potreby.
V preklade, tie riziká sú v rovine závislosti v partnerských vzťahoch, prípadne iné druhy závislostí. Nesamostatnosť, nedôvera v seba a svoje schopnosti, neistota, ochota nechať sa využívať vo vzťahoch, nedôvera vo vlastné schopnosti ...
Ak chcete, aby vaše deti boli naozaj šťastné, podporujte ich samostatnosť a ich schopnosti. Naučte ich, že aj vaša láska má svoje hranice a sami ich dodržujte.
Súvisiaci obrázok
9 bezpečnostných rád, ako nechať dieťa doma samé
Naučte dieťa správne jeho celé meno a priezvisko, adresu a telefónne číslo. Na papier napíšte a položte na viditeľné miesto čísla na tiesňové linky. Pridajte k tomu čísla známych či susedov, na ktorých sa deti v prípade potreby môžu obrátiť. Deti niekoľkokrát počas vašej neprítomnosti telefonicky skontrolujte.
Ovláda dieťa dostatočne mobil alebo pevnú linku? Bude vám vedieť – alebo komukoľvek inému – zavolať v prípade potreby?
Overte si, či dieťa vie otvoriť a zavrieť okno, dvere, ako sa narába so zámkami – najmä ak máte nejaké špeciálne. Poučte dieťa, že nemá otvárať dvere nikomu cudziemu, ani reagovať na zvonenie a ohlasovať sa domácim telefónom. Poštár hodí poštu do schránky a iní ľudia ich zaujímať nemusia.
Overte, či si bude vedieť dieťa pripraviť jedlo? Chceli by ste, aby zapínalo sporák? Mikrovlnku? Čo bude jesť počas vašej neprítomnosti? Vie, kde to jedlo má – v chladničke, špajzi?
Zistite, či si dieťa bude vedieť poradiť v prípade nehody, úrazu – spadne na schodoch, pošmykne sa na mokrej dlážke, udrie si hlavu o nábytok 
Stanovte nejaké základné pravidlá ohľadom toho, čo by dieťa mohlo, resp. vyslovene nemalo robiť? Napr. môže sa hrať na počítači? Môže sledovať TV? Môže si priviesť kamaráta? Môže ísť vyvenčiť domáce zvieratko?
Zistite, ako sa dieťa asi bude cítiť, keď bude samé? Nebude mať stres, obavy, nebude sa cítiť nepríjemne? Pomôže dieťaťu ostať samé vedomosť, že kamaráti susedia sú doma?
Ohláste dieťaťu čas vášho návratu a veľmi sa ho pokúste dodržať. Ak nestíhate, dajte dieťaťu vedieť, aby sa o vás nebálo (na to ale musí mať pri sebe telefón, s nevypnutým zvonením a nemať ešte k tomu slúchadlá s nejakou hudbou na ušiach ....)
Odstráňte nebezpečné veci, čokoľvek, čím by si mohlo dieťa ublížiť -  s ohľadom na vek, či ochotu experimentovať, ktorú vaše dieťa má. Jedná sa napr. o lieky, zbrane (ak sa v domácnosti vyskytujú, mali by byť pod zámkom), ostré nástroje ...
Súvisiaci obrázok Súvisiaci obrázok
Krásná. stále mladá Barbie
Súvisiaci obrázok Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt gif png postavičky barby Súvisiaci obrázok
HISTÓRIA BARBIE
Barbie, je to veľké meno, a to sa tiež stal najslávnejší bábika na svete, a to od samého začiatku.

Bábika Barbie bola prvýkrát predaná 09.3.1959 Mattel.
Mattel je americká hra, ktorú vytvoril Eliott Halder a Harold Mattson a Mattel okrem iného, ​​kontrakcie "Matta" a "El", aby ich mená.
Súvisiaci obrázok Súvisiaci obrázok 
maly-rebel600x125.gif
-Narodenia Barbie.

História Barbie nie je triviálne, je to pôvodne nápad, ktorý pochádza z Ruth Halder, manželka Eliott Halder. V skutočnosti, vynález Barbie inšpirovaný jeho predstavivosti, ale bábika si kúpila svoju dcéru počas výletu, nemecký bábika nazýva Bild Lilli. Bábika má rád svoju dcéru, tak sa rozhodla priniesť Spojené štáty, nápad, ktorý bude budúci úspech bábiku, ona sa volá Barbie, pre maličký dcére Barbare.
Od jeho návrate do Spojených štátov, Ruth, aktívne pracuje na svojom projekte vytvoriť novú bábiku dolls révolutionnerai svetu, že doteraz nemal formulára Bild Lilly. Pre prvých Barbie dospelých bábiky meranie, tak ďaleko, bábiky boli deti. Prvá Barbie má meranie bližšie k tomu posadnutý nemeckou bábiku. Nová bábika, blond alebo hnedé s farbou kože slonovej kosti a funkcií silno v Európe.
Nosia plavky bez ramienok zebra čiernej a bielej, čiernej podpätky, slnečné okuliare, a zlaté prstene prostredníctvom náušníc. Jeho obočie sa háčik prízvuk, pery a nechty sú červené. Jeho pohľad je odmietaný.

Toto je Barbie Millicent sa narodil Robert, 29 cm, 205 g, vo veku dvadsiatich rokov.
Má pekný hrudník, dlhé nohy, štíhly pás, pevná tela, a je členená na krku. Model musí byť pre dievčatá.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt gif png postavičky barby Súvisiaci obrázok Súvisiaci obrázok
Evolution Barbie.

Barbie sa vyvinul v priebehu rokov a americkej kultúry, štýl oblečenia sa mení v závislosti na spoločnosti. Barbie vlasy zmeny farbou objavia, platinová blondína, červená, hnedá už v roku 1961.
Okrem toho, plastová Barbie tiež vyvíja, merania sú preskúmané, jeho tvár mení, a preto prijíma viac určené, ktorý tvrdí jeho osobnosť. A ženy 70. v Spojených štátoch už nie je rovnaká ako 60.. Je to vytváranie Malibu Barbie, ktorý bol jedným z najúspešnejších sérií Barbie.
Naozaj Barbie diverzifikuje, predpokladá niekoľko profesií, rozsah Barbie rozšírené.
Teraz môže byť veterinárny lekár, lekár, učiteľ ....

Noví priatelia pre Barbie, ona skutočne má priateľa, tiež vytvoril Handler Ruth, to je s menom Ken, maličký Kenneth, syn Ruth.
Ken je blond ako Barbie, je ideálny muž, on potom príde narodenia Skipper, Barbie sestry. Je tu tiež mení etnické Barbie, s výskytom Christie, čierna bábiky.
To príde v bábik Barbie rokoch ázijských, indickej, brazílskej.
Odvodené Barbie.

Tam bolo niekoľko spolupráce s veľkými Barbie domy a haute couture topánky. Barbie je bábika pre dievčatá je veľmi pekná a má úžasnú skrine, a množstvo párov obuvi.
Došlo teda na 30 rokov Barbie, v roku 1989, spolupráca s Christian Dior a Channel, exkluzívne kreácie modelov.
V roku 2009 oslávila 50 Barbie a pre túto príležitosť, všetky modely prvého Barbie, ktoré boli prezentované dnes počas Fashion Week, s šaty krajšie ako ostatné vždy na najvyššej tvorcovia.
Spolupráca s Christian Louboutin, tiež došlo, a viac ako sto nových párov topánok pre Barbie.

Barbie je nielen bábiky, bol celý vesmír stvorený okolo tohto.
Tam teda mal Barbie sa objaví už v roku 2001 vo verzii animovaného filmu v "Barbie Luskáčikovi", bude to sledovať viac než tucet filmov Barbie, to trvá rok . Barbie hry vyzerať, ako sa obliekať Barbie? Ako make-up? Ako vlasy?
Ak chcete odpovedať viac ako sto hier boli vytvorené "Barbie zdobiť vaše" "Headdress Barbie "..
logo-moj-webinar-1.jpg
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt gif png postavičky barby Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt gif png postavičky barby Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt gif png postavičky barby 
Záver.

"Barbie je vytvorenie bábiky-ako ženu, ďaleko od detí v móde v tej dobe."Ruth Halder.

Úspech Barbie bol okamžite vymenovanie je bábika, ktorá spĺňa potreby dievčat, s vytvorením niekoľkých Barbie. Ikony dievčatá stala medzinárodná idol. Tento úspech ešte viac ako jednej miliardy dolárov. Ona tiež bol zvolený produktom roka 2006.
Roky žije snamy krásná BARBIE
Takmer 28 cm vysoká, s nádhernými dlhými blond vlasmi. Takto vyzbrojená sa bábika Barbie, prvá hračka s črtami dospelej ženy, vydala 9. marca 1959 na svoju prvú výstavu hračiek v New York City.

Ruth a Elliot Handlerovci založili Mattel Creations v roku 1945 a o 14 rokov neskôr dala Ruth svetu Barbie. Keď sa Ruth neskôr opýtali, aký je jej vzťah k tejto bábike, odpovedala: „Som jej mama.“
Ale ako „Barbiina mama“ prišla na to, že by mohla bábika s proporciami dospelej ženy zaujať dievčatá po celom svete? Veľmi jednoducho, pozorovaním svojej dcéry Barbary. Ruth si všimla, že Barbara ignoruje svoje bábiky. Spolu s kamarátmi sa hrávali na rôzne povolania, a tak si predstavovali, že sú dospelí.
Ruth si okamžite uvedomila, že tieto hry sú dôležitou súčasťou dospievania a zároveň takpovediac vyňuchala dieru na trhu s hračkami. Vyplnila ju hračkou, ktorá malým dievčatám umožnila preniesť sa do sveta dospelých a predstavovať si svoju budúcnosť.
Výzor Barbie bol vytvorený na základe bábiky Lilli, ktorá bola pôvodne predávaná ako vtipný a celkom pikantný darček pre mužov v tabakových obchodoch. Lilli sa neskôr stala veľmi populárnou medzi deťmi, a tak Mattel na ňu kúpil práva a vytvoril svoju vlastnú verziu, ktorú Handlerovci pomenovali podľa svojej dcéry Barbary. 
neverbalna-komunikacia-red-banner3.jpg
Súvisiaci obrázok Súvisiaci obrázok Súvisiaci obrázok
banner-468x60-1477929983.jpg
Mattel začal reklamovať svoje hračky v televíznom programe pre deti, a tak sa stal prvou spoločnosťou na výrobu hračiek, ktorá využila médiá na spropagovanie svojho produktu. Enormný záujem zákazníkov o Barbie a jej „život“ spôsobil, že sa v roku 1961 objavil na scéne jej priateľ Ken (Handlerovci ho pomenovali po svojom synovi). Barbiina najlepšia priateľka, Midge, sa objavila v roku 1963 a mladšia sestra, Skipper, debutovala o rok neskôr.
Počas rokov generovala Barbie obrovské zisky, ale aj množstvo kontroverzie. Za jej najväčšie pozitívum označovali mnohé ženy to, že Barbie tvorila akúsi alternatívu k tradičným rodovým stereotypom a deľbe práce, ktoré v 50. rokoch stále prevažovali. Mala množstvo zamestnaní, od letušky, lekárky, pilotky až po astronautku, ba dokonca bola aj kandidátkou na amerického prezidenta.
Odporcovia Barbie však argumentovali tým, že jej neobmedzene veľký šatník, dokonalý dom a autá môžu deti viesť k materializmu. Najväčšie debaty však vyvolával Barbiin vzhľad, konkrétne jej proporcie, ktoré reálna žena mať nemôže. Keby bola Barbie skutočná žena, jej proporcie by boli 91-46-96. Toto mohlo podľa kritikov vytvoriť u malých dievčatiek nereálne predstavy o tele, ktoré sa neskôr môžu preniesť do negatívneho videnia samej seba.
Napriek všetkým za aj proti je bábika Barbie stále populárna.
megaprsia-468x60-1455710032.jpg
Súvisiaci obrázok
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt png gif lego
Súvisiaci obrázok
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt png gif lego Súvisiaci obrázok Súvisiaci obrázok
História LEGA
Ole Kirk Christiansen (7. April 1891 – 11. Marec 1958) bol zakladateľom Dánskej firmy hračiek LEGO (the LEGO Group). Narodil sa ako 10. syn v chudobnej rodine v Jutsku vo Filskov, na zapáde Dánska.
Bol vyučeným tesárom a v roku 1916 kúpil malú firmu na opracovanie dreva v Billunde, ktorá fungovala od roku 1895. Živil sa stavbou domov, vyrobou nábytku s pomocou niekoľkých učnov.
1924
Ole-ho dielňa vyhorela, keď ju zapálili jeho dvaja synovia pri hre. Oheň zničil veľkú časť dielne aj domu. Ole vzal požiar ako príležitosť a prestaval dom a svoju dielňu zväčšil. 

1925
Dielňu zasiahol blesk a znova vyhorela. Opäť bola dielňa vystavaná.
1930-1932
Začínajú sa výrabať prvé drevenné hračky. Počiatočný neúspech prinútil Ole-ho vyrabáť popri hračkách aj  žehliace dosky, rebríky stoličky aby dokázal firmu udržať na nohách.
Ole prišiel o svoju ženu a musel sa starať o svojich 4 synov. Mnoho Dánskych rodín žilo skromne a nemohli si dovoliť Oleho kvalitné hračky pre svoje deti. Zo začiatku Ole občas vymieňal svoje produkty s poľnohospodármi za jedlo, aby tak dokazál uživiť svoju rodinu.
Prvá drevenná hračka, Jo-Jo, priniesla firme na chviľu velký úspech. Po náhlej kríze sa komponenty  z Jo-Jo použili ako kolieska pre daľsie drevenné hračky.
Ole-ho syn, Godtfred, začal vo svojich 12-tich rokoch pomáhať vo firme.
 
1934
Vzniká názov spoločnosti "LEGO", spojením Dánských slov "LEG GODT", čo v preklade znamená
"Hrať sa dobre/pekne". Neskôr sa zistilo, že v latinčine slovo LEGO znamená "zostavovať/spájať". Spoločnosť vyrába už len drevenné hračky.
Firma má 7 zamestnancov.
erexan-728x90-1455710153.jpg
Výsledok vyhľadávania obrázkov 
728na90-1464251373.jpg
1935
Prvá hračka nesúca na sebe logo LEGO bola drevenná kačička na kolieskach. Kačička sa vyrábala už v 1930 a jej vyroba trvala do 1959. Za 29 rokov výroby bola vyhotovená v mnohých farebných variantách, no všetky fungovali rovnako. Ťahaním za sebou, kačička otvárala zobák za pomoci hriadeľa umiestneného v oske predných kolies.
Cena kačičky bola 6,85  DKK (r.1955).

1936
Godtfred zobral otcove slová "Det Bedste Er Ikke For Godt" (Len to najlepšie je dost dobré) a vytesal ich na tabuľu ktorú zavesil v dielni.
Ole totiž veril, že deti si zaslúžia mať hračky v najvyššej kvalite aby vydržali roky hrania.
1937
Godtfred ako 17- ročný začína vyrábať vlastné modeli drevenných hračiek.

1939
Továreň LEGO ma 10 zamestnancov.

1940
Dánsko je okupované nacistickým Nemeckom. Godtfred ruší svoju plánovanú cestu za štúdiom do Nemecka. Namiesto toho sa stáva manažérom firmy.

1942
Továreň LEGO vyhorela takmer do základov. Produkcia hračiek bola veľmi rýchlo obnovená.
 
1943
Spoločnosť LEGO má už 40 zamestnancov.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt png gif lego
728x90-1483366391.jpg

1946-47
Firma zakúpila stroj na spracovanie plastov od firmy Kiddicraft, ktorá vyrábala plastové tehličky.
Tieto tehličky " Kiddicraft Self-Locking Building Bricks " navrhol a patentoval v Anglicku pán
Hilary Harry Fisher Page.
LEGO, ako prvá spoločnosť na svete začína výrábať aj hračky z umelej hmoty.
Vznikla vzdelávacia hra "MONYPOLI". Hra nesúvisí s názvom Monopoli.
1948
Firma LEGO má 50 zamestnancov.

1949
Firma výraba cez 200 druhov rôznych hračiek a kocka LEGO nadobúda tvar, ktorý poznáme dodnes.
V obchodoch sa začínajú okrem stovky iných druhov hračiek z Billundu objavovať aj stavebné kamene "Automatic Binding Bricks", ale ich význam ešte zďaleka nebol docenený. 
1950
Godtfred Kirk Christiansen (8 Júl 1919 – 13 Júl 1995) je menovaný ako Junior Vice President.
Vznijaku 3 sety s plastovými kockami zameráné na materské školky.
1951
Stavebná podložka s rozmermi 10x20 studov.
Plastový traktor Ferguson, vyhotovený v dvoch variantách. Ako finalny model a ako set.
Traktor získal obrovskú popularitu vďaka svojej vysokej prepracovanosti a detailami.
Len v prvom roku sa predalo viac 75 000 modelov. Traktor sa objavil v čase ked mnoho poľnohospodárov prechádzalo z koňa na traktor, čo taktiež pomohlo k zvýšenému predaju.
Zisk z Fergusona pomohol LEGU rozvijať plastové tehličky.

Výsledok vyhľadávania obrázkov
Výsledok vyhľadávania obrázkov Výsledok vyhľadávania obrázkov
work-life-balance-small-obalka-400px-sirka.jpg
 
1952
Ole rozširuje svoju firmu. Investicia firmy bola 350 000 DKK.
Spoločnosť má svoju vlastnú kantínu.
Vznikaju veľké plastové a drevenné autá.

1953
Automatic Binding Bricks dostáva nazov "LEGO Mursten" (LEGO kocka).
Logo Lego sa objavuje vo vnútri všetkých kociek.
Prvá registracia ochrannej známky. 
1954
Ochranná známka v Dánsku bola prijáta 1. Mája 1954.
Godtfred cestuje do Anglicka, na trajekte spoznáva agenta. Reč je o hráčkach a agent si mysli, že hračkám chýba nápad a systém.
Vzniká myšlienka LEGO System.
Na trh prichádza LEGO okná a dvere.

1955
Myšlienka LEGO System sa stala skutočnou.
Na trh prichádza revolučný " LEGO System of Play": 28 setov a 8 áut spolu s doplnkami.
Začina prvý skutočný export hračiek, prvá krajina je Švédsko.
Godtfred demonštruje svoj nový produkt na veľtrhu hračiek v Nemeckom Norimbergu. Reakcie sú veľmi pozitivne.
1956
Založenie prvej zahraničnej pobočky LEGA v Nemeckom Hohenwestadtu pod názvom "LEGO Spielwaren GmbH“.
Spoločnosť zakúpila svoj prvý kamión.
Do hracieho systému prichádzaju plastové figúrky v podobe cyklistov a motorkárov.
728x90-1458063585.jpg
Výsledok vyhľadávania obrázkov Výsledok vyhľadávania obrázkov
1957
Godtfred Kirk Christiansen je menovaný generálnym riaditeľom. 
Kocka LEGO dostáva svoju finálnu podobu. V kockách sa objavujú trubičky, ktoré pomáhaju aby kocky spolu lepsie držali.
LEGO oslavuje svoje 25. vyročie.

1958
Najdôležitejší míľnik firmy: 28. januára o 13:58 zápis patentu na tvar tehličky, ktorý je známy až dodnes. Hľadanie vhodného materiálu, ale trvalo ešte ďalších päť rokov, no odvtedy sa tehličky vôbec nemenili. Použity materiál bol Acetát celulózy.
Zomiera Ole Kirk Christiansen a jeho syn Godtfred sa stáva šéfom firmy.
LEGO má 140 zamestnancov.
1959
Založená divízia "Futura". Jej 5 členný personál vyvíjal hračky pre daľšie roky.
Bola stanovená analýza trhu.
Vznik pobočiek LEGO France, British LEGO Ltd, LEGO Belgium a LEGO Sweden.
Stroje na vrobu plastov su automatizované a obsluha sa stáva jednoduchšou, jedna osoba na dva stroje.
Spoločnosť LEGO dáva mestu Billung 20 akrov pôdy a 50 000 DKK na detské a športové ihriská.
Vznika názov LEGO BILOfix (kombinácia dreva a plastu). Manažér BILOfixu je Gerhardt Kirk Christiansen, Godtfredov brat.
1960
Dňa 4. Februára vyhorelo oddelenie výroby drevenných hračiek, po tretí krát. Firma zastavila výrobu z dreva a zamerala sa len na plastové hračky.
Gerhardt a jeho další brat Karl Georg opúštajú firmu a zakladajú samostatnu firmu BILO fix v meste Kolding. Ich firma mala 3250 m2 a 90% ich produktov boli vyvezené do Škandinávie, Talianska, Veľkej Británie a Nemecka. 
Vznik pobočiek LEGA vo Fínsku a Holandsku
Aktuálny stav zamestnancov je 4
1961
Vývoz do USA a Kanady so spoluprácou Samsonite Corp.
Talianska pobočka LEGA.
Godtfred kúpil malé lietadlo, Piper Apache" s priestorom pre dvoch pilotov a 3 cestujúcich.
Začina stavba letiska v Billunde.
Hrací System LEGO ponúka 50 setov, 15 druhov áut a doplnky.

Výsledok vyhľadávania obrázkov

1962
LEGO svoje produkty predáva v Singapure, Hong Kongu, Maroku, Japonsku a Australii.
Prijatý prvý personálny manažér.

1963
Godtfred prestavuje spoločnosti svoju predstavu o Legu:
  -Neobmedzený herný potenciál.
  -Pre dievčatá aj pre chlapcov.
  -Celoročná hra.
  -Zdravá a kľudná hra.
  -Dlhé hodiny hrania.
  -Vývoj, predstavivosť, tvorivosť.
  -Kvalita v každom detaile.
Kocky sa vyrabáju z ABS plastu.
Založenie pobočky v Rakusku. 
Založenie pobočky vo Švajčiarsku pod názvom INTERLEGO AG .
Otvára sa letisko Billund.
1964
V LEGO stavebnici sa prvý raz objavuje návod na stavbu. 
Na trh prichadzajú prvé zakladné a doplnkové sady.
Začina sa predaj na blízkom východe (Libanon)
Založeny závod LEGO Werkzeugbau GmbH v Nemeckom Hohenwehenstedte.

1965
Export do Španielska.
V Billunde pracuje viac ako 600 zamestnancov.
 
1966
LEGO System sa skladá z 57 stavebníc, 25 vozidiel.
Za rok bolo vyprodukovaných 702 milionov LEGO dielov.
Stavebnice LEGO sa predávajú v 42 krajínách.
Objavujú sa prvé LEGO vlaky. Ich súčasťou je 4,5-voltový motorček. Neskôr ich nahradil 12V systém a ten neskôr zas 9V systém. 

Výsledok vyhľadávania obrázkov
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt gif png hračky lego

1967
Zakladá sa LEGOLAND v Billunde.
V sučastnej dobre existuje viac ako 218 prvkov LEGO (nepočítajúc farebné varianty).
Predaných viac 18 milionov stavebníc v priebehu roka.

1968
Dňa 7 Júna je otvorený LEGOLAND. Prvý deň prislo cez 3000 návštevníkov. Za rok 625 000 návštevníkov.
Prvý počítač v LEGO Group – NCR 390 na vedenie mzdovej agendy. Cena stroja bola 85 000 DKK.
Začína sa predaj do Južnej Ameriky: Peru a Curacao.
1969
Bola zahájená výroba série DUPLO pre deti do 5rokov.
V Billunde pracuje 843 zamestnancov.
Natočený prvy film o LEGOLANDe.
Pneumatiky LEGO sa vyrábajú z PVC materiálu.
Bol zavedený 12 V Sýstem k vlakom.

1970
V Billunde pracuje skoro 1000 pracovníkov.
Prvé farebné ozubené kolesá.
1971
Predaj začína aj na ďalekom východe.
Vznikajú stavebnice MINITALIA, predavané iba na Talianskom trhu.
Otvorenie továrne v Højmarksvej.
Inšpiratívne kniha "We play with LEGO®" - "Hrame sa s Legom".

1972
Končí licenčná zmluva so Samsonite v USA.
Zavedené Informačné a verejné oddelenie.
Vyprodukovaných je viac ako 18 bilionov LEGO kociek a  pribúdajú nové prvky.
Začina sa predaj v Československej republike.
Zavedený 4,4 V systém pre vlaky.

Výsledok vyhľadávania obrázkov Výsledok vyhľadávania obrázkov
1973
Logo Lego dostáva takmer finálnu podobu.
Prvý predaj do východnej Európy (Maďarsko).
LEGO USA so sidlom Brookfield, Connecticut. 
LEGO Portugalska pobočka.
Nemecký psychológ Karin Grossmann napísal knihu "Mach mehr aus LEGO". Je to štúdia 200 detí o ich hre s LEGOm.
Otvára sa LEGOLAND Sierkersdorf neďaleko Lübecku v Nemecku. 
1974
LEGO Španielska pobočka zavedená.
Prvé LEGO figúrky s pohyblivými rukami. V tomto roku vychádza prvý LEGO set, založený na spolupráci dvoch najväčších Dánskych firiem LEGO a MAERSK.
V Legolande je postavena replica hory Mount Rushmore. Návstevnost LEGOLANDU presiahla 5 milion od otvorenia.
Bol kupený Esso Motor Hotel (postavený v r. 1968) a premenovaný na Hotel Vis-a-Vis.

1975
LEGO USA sa presúva do Enfieldu, Connecticut.
LEGO Group ma 2500 zamestnancov.
Angliština sa stáva oficialne firemným jazykom.

1976
LEGOLAND v Sierkersdorfe je zatvorený.
Stavebnice MINITALIA sa prestali vyrabať.
1977
Kjeld Kirk Christiansen, Godtfredov syn sa prípaja k manažmentu LEGO Group.
Pobočka LEGO v Austrálii.
Tovareň DUPLO sa stavá samostatnou jednotkou v Billunde.
Vznikajú technicky zamerané stavebnice "Expert Builder" obsahujúce ozubené kolieská, diferenciály, osky a podobne. 
zarabaj-na-internete-banner-1.jpg
Výsledok vyhľadávania obrázkov Výsledok vyhľadávania obrázkov
1978
Vznikajú LEGO minifigúrky, ktoré poznáme dodnes. Obohacujú radu LEGOLAND, súčasťou ktorej sú podsérie "Mesto" a "Vesmír". 
Kjeld Kirk Christiansen rozvíja “System within a System” a rozdeluje tak vyrobné linky.
Vznika DUPLO logo so zajačikom.
LEGO Japanska pobočka (Nihon LEGO K.K.) je založená.
Prichádzajú základné dosky „baseplate“ s dopravným značením.
Vzniká séria „Castle“,  „Hrady“
Stavebnica USS Constellation.
1979
Kjeld Kirk je menovaný prezidentom a generálnym riaditeľom spoločnosti INTERLEGO A/S.
Duplo logo so zajačikom je registrované ako ochranná známka.
Pobočka LEGO Singapur.
Godtfred Kirk Christiansen je menovaný rytierom Rádu Dannebrog. 
Séria: LEGOLAND SPACE, FABULAND a SCALA.

1980
Založené oddelenie vzdelávacích produktov.
Prieskumy ukazujú, že 70% domácností s deťmi do 14 rokov v zapádnej Európe majú doma stavebnice LEGO.
V DUPLO sú použité zvukové prvky.
1981
Prvá svetová výstava LEGO v Dánsku.
Nový závod na výrobu, montáž a balenie je otvorený vo Švajčiarskom Baare. Závod je zatvorený v 2001.
Ruši sa séria SCALA ktorá bola predstavéná v 1979.
Vzdelávací program obsahuje 22 stavebníc.

1982
Založenie LEGO Južná Afrika.
LEGO Group oslavuje 50 výročie so svojimi zamestnancami v Billunde.
Zo série "Expert Builder" sa stáva dodnes známa rada "Technic".
Stavebnice LEGO sa prostredníctvom obchodných domov PRIOR záčínajú predávať v bývalom Československu. 
Výchadza kniha „50 years of Play“.
Vzdelávacie produkty DUPLO Mosaic a Technic I.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt gif png hračky lego Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt gif png hračky lego

Súvisiaci obrázok
1983
Vo svete má LEGO 3700 zamestnancov.
DUPLO Baby séria (obsahujúca hrkálky)
DUPLO figúrky s pohyblivými rukami a nohami.
DUPLO Vlak.
Knihy FABULAND.

1984
Založenie LEGO Brazília a Kórea.
Spolupráca s McDonald v USA a Kanade

1985
Záložená LEGO Prize v Apríli. Medzinarodná cena 750 000 DKK (v 1989 vzýšena na 1 000 000 DKK) za mimoriadne úsilie v prospech detí.
LEGO ma približne 5000 zamestnancov, z toho 3000 v Billunde.
Začína sa spolupráca s profesorom Seymourom Papertom a Boston M.I.T.
DUPLO Farma.
LEGO Technic Control,
Nová rada LEGO vlaky.
1986
LEGO Group dostáva titul „Dodáveteľ jej Veličenstva Kráľovnej“ dňa 16. Aprila, počas narodenín Kráľovnej Margrethe Dánskej.
Godtfred Kirk Christiansen odstupuje ako predseda.
Predstavitelom spoločnosti LEGO System A/S a LEGO Overseas (zámorie) sa stáva Kjeld Kirk Christiansen.
Prichádza rada "Model Team". Veľké modely skutočných automobilov, plné detailov. 
Technic figúrky.
Technic Control Computer.
Rozširuju sa svetelné a zvukové prvky.

1987
Skoro 6000 zamestnancov.
LEGO výrobky sa predávaju v 115 krajínaách.
Pobočka v Južnej Afrike je zatvorená.
Kórejský horolezec Young-Hu zahrabe malý LEGO model na vrchole Mount Everest.
LEGOLAND Monorail.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt gif png hračky lego

Súvisiaci obrázok

1988
Kjeld Kirk predstavujú víziu LEGO Group.
Otvorenie továrne v Kornmarkene.
V Auguste v meste Billlund sa koná prvy oficíalny šampionát LEGO World Cup v stavaní.
Založenie LEGO Kanada.
Výstava „The Art of LEGO“ vo Veľkej Británii.
DUPLO Cirkus,
DUPLO lietadlo,
LEGOLAND Forestman,
Black Star,
Oblečenie LEGO.
 
1989
Vzdelávacie oddelenie meni názov na LEGO Dacta.
LEGO Dacta Centrum sa otvára v LEGOLANDe.
Kjeld Kirk Christiansen sa dostáva do Siene Slávy v hračkárskom priemysle.
Vzniká séria The Pirate,
World People (LEGO Dacta).
1990
LEGO Group je jedným z 10tich najväčšim výrobcov hračiek na svete. Ako prvý v Európe, ostatné značky su Japonskeé a Americké.
Dňa 4. Septembra je prekonaná magická bariéra – jeden milión navštevnikov za rok v LEGOLAND Billunde.
Godtfred Kirk, syn zakladateľa oslavuje 6. Júla 70-te narodeniny.
Založenie LEGO Malajzia.
LEGO Publishing je premenované na LEGO Licensing.
Profesor Xavier Gilbet, IMD, Švajčiarsko, je menovaný ako LEGO profesor, Business Dynamics.
DUPLO Zoo,
LEGO Technic Control Center,
LEGO Dacta composing kit.
1994
LEGO Mexiko.
Prvá TV kampaň v Číne.
UNHCR použiva LEGO minifigúrky na svojich plagátoch po celom svete.
„Travel in Space“ v LEGO USA otvara vo vesmírnom stredisku v Houstone.
LEGO Center v Billunde.
8880 zamestnancov v celom svete.
Kjeld Kirk Christiansen je pasovaný na rytiera rádu Dannebrog.
LEGO Belville,
Islanders (v séri PIRATE),
Super-Car (Technic),
Spyrius (Vesmir).

1995
13-teho Júla zomiera Godtfred Kirk Christiansen.
LEGO Belgicko a LEGO Holandsko sa stáva LEGO Benelux.
LEGO výstavy v Lotyšsku, Peru, Maďarsku, Švajčiarsku, Dánsku, Grónsku, USA, Kanade, Taliansku a Ekvádore.
LEGO DUPLO PRIMO,
LEGO FreeStyle.
LEGO System Aquazone,
LEGO Technic Control II,

Výsledok vyhľadávania obrázkov

1996
Firma LEGO vstupuje na internet a registruje si doménu www.lego.com a zakladatelia spoločnosti Google Larry Page a Sergey Brin z LEGA postavili kryt pre svojich desať 4-gigabajtových harddiskov.
Otvára sa nový Legoland Windsor.
LEGOLAND Billund má 25 mil. navštevníkov od svojho otvorenia v roku 1968.
LEGO System – Time Cruiser, Western, Exploriens,
Detský časopis LEGO Clicks – vo Francúzku a Švajčiarsku.

1997
Otvára sa LEGO Kids Wear v Londýne.
13. Októbra v Disney Village, Florida je otvorené LEGO Imagination Center s rozlohou 700m2.
1998
LEGO Group čelí deficitu prvý hrát v histórii.
V apríli je prezentované nové logo LEGO.  Ide o graficky vylepšenú verziu predošleho loga, ktoré sa použivalo 25 rokov.
LEGO spája svoje sily s Michiganskou Technologickou Univerzitou a začína vyrábať programovateľné a robotické stavebnice LEGO Mindstorms, ktoré sa stávajú výukovým prostriedkom na mnohých svetových univerzitách a školách. 
LEGOLAND v Billunde navštívil Japonský cisár Akihito a cisárovna Michiko.

1999
Do obchodov prichádza najpredávanejšia LEGO sada všetkých čias - séria STAR WARS.
Otvára sa už tretí Legoland v meste Carlsbad v Kalifornii.
2000
LEGO získava titul "Hračka storočia". 
Otvára sa LEGO továreň v Kladne, Česká Republika.
LEGO Group podpisuje partnerskú zmluvu s Warner Bros. 

2001
LEGO Mindstorms Robot “Jitter” je vystrelený na obežnú drahu okolo zeme s ISS.
"Bionicle" - druhá najpopulárnejšia LEGO rada prichádza na trh. 

2002
Otvára sa legoland v Günzburgu v Nemecku. 
Otvorene sú maloobchodne predajne LEGO v Kolíne nad Rínom, Milton Keynes a Moskve.
LEGO DUPLO sa mení na LEGO EXPLORE.
parfemy.cz
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt gif png hračky lego
KLIK len nad +18
prozdravi.cz
2003
LEGO minifigúrky sa menia, vo vybraných stavebniciach sa nahrádza žltá farba pleťovou.
Prvý film „ BIONICLE – Maska svetla“ priniesol veľký úspech.

2004
V januári LEGO Group oznamuje obrovský deficit za rok 2003. Majiteľ a generálný riaditeľ Kjeld Kirk Christiansen odstupuje a novým šéfom sa stáva Jørgen Vig Knudstorp.
Firma LEGO získavá licenciu od firmy Ferrari a začína s produkciou stavebníc série "Ferrari".
Je obnovena značka DUPLO.
2005
LEGO je opät v zisku. 
Jorgen Vig Knudstorp predstavuje svoj 5 ročný strategický plán.
LEGO Group založí LEGO Ambassador program so snahou vytvorenia užšich väzieb s LEGO fanúšikmi.
LEGO Factory na www.lego.com ponúka možnosť on-line navrhnúť svoj vlastný model a zakúpenie potrebných dielov na jeho stavbu.

2006
Sučastný stav zamestnancov je 4922.
2007
Na trh prichádza prvý z rady Modulárnych domov - Cafe Corner. Pôvodne sólo projekt, vďaka priaznivým ohlasom zákazníkov, dostáva každý rok nasledovníka v podobe nového Modulárneho domu. 
LEGO oslavuje svoje 75 výročie.
LEGO Group získava licenčnú zmluvu s Lucasfilm Inc. na produkciu LEGO Indiana Jones.
Najväčší model zo série LEGO STAR WARS™  Millennium Falcon s váhou 6kg a 5195 dielmi.

2008
28. januára LEGO oslavuje 50. výročie udelenia patentu na jej spájanie kociek. Na počesť výročia spoločnosť Google mení svoje logo, na logo z kociek LEGO.
Prichádza niekoľko rokov očakávaná a žiadaná séria "Indiana Jones".
Najväčším modelom sa stáva Taj Mahal – 5922 dielov.
 
prozdravi.cz
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt png gif lego képek
Výsledok vyhľadávania obrázkov Výsledok vyhľadávania obrázkov
krasa.cz
2009
LEGO Group je 5 najväčším svetovým výrobcov hračiek.
LEGO Group uzatvára dlhoročnú partnerskú zmluvu s Disney Consumer Products a získava výhradné práva na stavebnice z celého portfólia Disney a Disney Pixar.
Na trh su uvédené LEGO Games – stolove hry pre celu rodinu.

2010
Na trh prichádza nová séria - Zberateľské Minifigúrky. Každá figúrka je balená v samostatnom obale a vďaka identickým obalom, nie je možné zistiť aká figúrka je vnútri. V tomto roku končí populárna rada Bionicle a je nahradená radou Hero Factory. 
V Londýne je postavaná najväčšia LEGO mozaika s rozmermi 15,3 x 6,4 m z 384 000 kociek. Na mozaike su vyobrazené niektoré postavy zo STAR WARS.
2011
LEGO Group je 3 najväčším výrobcom hračiek.
Otvára sa ďalší LEGOLAND, tentokrát na Floride. Prichádza séria Ninjago, ktorú o 2 roky neskôr dopĺňa podobná séria CHIMA. 
2012
LEGO po rokoch vypočulo hlasy fanúšikov a uvádza série Pán Prsteňov a Hobbit.
Po dlhej dobe prichádza skutočná séria pre dievčatá - Friends. Táto rada sa okamžite stáva úspešnou a je najžiadanejšou radou na Vianoce.
V tomto roku LEGO berie pod svoje krídla súkromný Japonský projekt CUUSOO. Projekt, v ktorom majú bežní ľudia možnosť zverejniť svoje dielo, a v prípade že získa 10000 hlasov, má šancu že ho LEGO zaradí do svojej produkcie. Prvý zrealizovaný CUUSOO produkt bola Japonská ponorka Shnikai.
2013
Na trh prichádza robotické LEGO tretej generácie - Mindstorms EV3. LEGO zavádza podsériu CREATOR EXPERT, zameranú na detailnejšie modely pre skúsenejších staviteľov. 


ZDROJ:
BRICKPARK, wikipedia, miniland 
hodinky.cz
Výsledok vyhľadávania obrázkov Výsledok vyhľadávania obrázkov
Výsledok vyhľadávania obrázkov

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt lego png gif
hodinky.cz

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one