Výsledok vyhľadávania obrázkov
Reklama zadarmo, zvýšenie návštěvnosti

KLIK podpor mňa klikni


banner-120x600.jpg
120-x-240-svetly-slevovy-portal-postovne-zdarma-vychytavky-slevy-nejlepsi-ceny-levne-zbozi.jpg
Rolclub Money Making Forum
120-x-90-tmavy-slevovy-portal-postovne-zdarma-vychytavky-slevy-nejlepsi-ceny-levne-zbozi.jpg
Save on your hotel - www.hotelscombined.com
160x600-nocnikosilky9-1429533436.jpg
160x600-4-1474093619.jpg
160x600-5-1474365393.jpg
Luxusní vibrátory Růžový slon
160x600-1-1474365393.jpg
Krasa.cz
Buďte neodolatelná! Nejširší sortiment výrobků pro vaši krásu.
www.krasa.cz
Hodinky.cz
Vybírejte z několika tisíců modelů značkových hodinek se slevou 40 – 60%!
www.hodinky.cz
Parfemy.cz
Největší parfumerie s nabídkou značkových parfémů za bezkonkurenční ceny.
www.parfemy.cz
Prozdravi.cz
Chraňte své zdraví! Široký sortiment přírodních produktů ihned k dodání.
www.prozdravi.cz
Sperky.cz
Vybírejte z tisíců originálních šperků od světoznámých značek!
www.sperky.cz
Modnidoplnky.cz
Kabelky, šály, rukavice, kravaty a další modní doplňky za skvělé ceny. Na detailech záleží!
www.modnidoplnky.cz

primulus-banner-a3-160x600px.jpg


Army shop
hodinky.cz
pr-i-uslus-enstvi-u-pro-apple-200x600px-.gif
Save on your hotel - www.hotelscombined.com


maly-rebel125x125.gif
160x600.gif
megaprsia-120x600jpg-1455710032.jpg

erexan-120x600-1455710153.jpg


120x600.jpg
120x600-1483366391.jpg
120x600-1432132208.gif

Výsledok vyhľadávania obrázkov

Pre teba-nové nápady-História parfumov-zdravo žiť a zdravo sa stravovať.A mnoho dobrých ponuk.

Vážený priatelia.Pozdravujem Vás.Je to novinka, že mám vela Banerov a odkazov na .mojej Web - stránke.Som Váš Affiliate partner (publisher)
Súvisiaci obrázok
Vážený priatelia.
Milý priatelia,som Vaša Affiliate partner (publisher) . PONUKY SU AKTUALNE..Dakujem,že  si navštívil moju stránku ponukám kvalitné webové stránky velmi dobrou ponukou,nie len kupíť sa dá ale aj zarobať ,keď sa zaregistruješ do pár takých strán /vidíš tu nižšie/budeš mať aj niaké zarobené peniaze!
Ďalej tu nájdeš i vela ponuk,Ako napríklad,všetko do Vášho domu-pre deti-cesty do širokých krásných krajín-kozmetiku pre Tvoju krásu-pre naše telo-zoznamky-ponuky  nad 18 rokou-oblečenie-obuv-šperky-školenie ako viac zarobyť a vela iných ponuk ta čaká-neváhaj ale stup a prezeraj-prajem vynikajucu zábavu aj dobrý výber
Vítajte
 Vážený priatelia.Pozdravujem Vás.Je to novinka, že mám vela Banerov a odkazov na  mojej Web - stránke.Som Váš Affiliate partner (publisher) . PONUKY SU AKTUALNE -aj od nudy pozrite-prelistujte- nájdete tu naozaj všetko čo potrebujete -urobte si radosť pozrite - vyberte-užite. Prajem Vám štastný nový rok,aby sa Vám všetko splnila a darilo.
Prečítajte užitočné rady na Zdravo žiť a zdravo sa stravovať./nižšie /nájdete tu aj baneri na schudnutie-kulturistiku-aj zdravo žiť.Vyskušajte Budete nadšené...Na tej stránke ponukám aj parfémi-šperky-hodinky-pre Vašu krásu-líčenie-Pro zdravie-kabelky.Prajem Vám pekné zážitky,dobrý výber.
Výsledok vyhľadávania obrázkov
Krasa.cz
Buďte neodolatelná! Nejširší sortiment výrobků pro vaši krásu.
www.krasa.cz
Hodinky.cz
Vybírejte z několika tisíců modelů značkových hodinek se slevou 40 – 60%!
www.hodinky.cz
Parfemy.cz
Největší parfumerie s nabídkou značkových parfémů za bezkonkurenční ceny.
www.parfemy.cz
Prozdravi.cz
Chraňte své zdraví! Široký sortiment přírodních produktů ihned k dodání.
www.prozdravi.cz
História parfumov
Slovo parfum má pôvod v latinčine a to v slove per – fume, čo znamená „naprieč dymom“. Parfumy sa spájali s posvätnými rituálmi a umením. Dôležitosť vôní sa časom zvyšovala a parfumy sa stali šperkmi šperkov. Každé historické obdobie so sebou nesie aj špecifický spôsob voňavkovania.
ANTIKA
História parfumov sa začala už v antike – už 3500 ročná freska v chráme Hatšepsovet v Tébach zobrazuje plavbu lode do Púnskych krajín (Arábia, Somálsko) kvôli hľadaniu exotických vonných zložiek ako napr. myrha. Parfumy sa spočiatku využívali v náboženstve ako dary bohom ale i na balzamovanie tiel.
A Neskôr sa parfumy začali používať i v bežnom živote, známou nositeľkou parfumov bola i Kleopatra, ktorá rôzne vône využívala i na zvádzanie mužov. Ďalšou známou Egypťankou bola i Nefertiti, ktorá používala vonné oleje zo santalového dreva, ambry a vzácnych kvetov. Na získavanie vonných látok využívali maceráciu aromatických bylín v oleji, takto získané vône uchovávali vo flakónoch z alabastru a ónyxu.
Parfemy.cz - Web aj po Slovensky
Největší parfumerie s nabídkou značkových parfémů za bezkonkurenční ceny.
parfemy.cz

Gréci takisto ako Egypťania používali parfumy najprv k náboženským účelom a neskôr začali vône využívať i v bežnom živote, hlavne v kúpeľoch, na masáže a k starostlivosti o pokožku. Parfumy vylepšili pridávaním korenia a balzamov. Takisto vylepšili i flakóny. Podobná situácia bola i v Rímskej ríši, dokonca Rím dostal prívlastok hlavné mesto parfumov.
STREDOVEK
Arabi v začiatkoch stredoveku objavili techniku destilácie a tým spravili veľký skok v parfumérii - bolo možné získať nové vône ako napríklad i pižmo. No v Európe vďaka rozmáhajúcemu sa kresťanstvu došlo k úpadku používania parfumov. No vďaka križiackym výpravám došlo v Európe neskôr k opätovnému rozmachu voňavkárskeho priemyslu.
Parfumy sa používali v rôznych formách – púdre, mlieka, aromatické vody na oplachovanie rúk. V 14. storočí začali vznikať i prvé miešané parfumy – napr. Maďarská voda (kvet pomarančovníka, duša ruže, extrakt z mäty, citrón a rozmarín). V 15. storočí sa rozbehla výroba v slávnych výrobniach mydla v Marseille, ktoré boli svetovo úspešné v 17. storočí. Parfumy sa v tomto období skladovali väčšinou vo flakónoch z emailovaného kovu.
KLIK velmi dobrá ponuka-cestuj-vyber
Save on your hotel - www.hotelscombined.com
18. storočie
V tomto storočí bolo parfumovou veľmocou Francúzsko, hlavne mesto Grasse a Paríž. Takisto bol v tomto období vynájdený porcelán a tak vznikali veľmi kvalitné porcelánové flakóny zo Sévres a Chelsey. Ale využívali sa i sklené flakóny.
V tomto období sa parfumy a flakóny nepredávali spolu ale oddelene – parfumer napĺňal parfumami jednoduché fľaštičky a ženy si museli samé tieto vône prelievať do zdobených flakónov. Na konci 18. storočia došlo k zbrzdeniu parfumérstva kvôli francúzskej revolúcii.
19. storočie
V 19. storočí došlo k ďalšiemu rozmachu voňavkárskeho priemyslu, vznikali mnohé známe značky: Piver (1813), Guerlain (1828), Molinard (1849), Roger a Gallet (1862), Bourjois (1868) a Coty (1898).
Došlo k rozvoji hygieny a preto mydlo zastávalo veľmi dôležité miesto, no parfumy boli stále luxusom, ktorý si nemohol dovoliť ktokoľvek. S priemyselnou revolúciou prišli aj nové spôsoby získavania vôní a takisto k výrobe syntetických náhrad. Preto došlo k priemyselnej výrobe parfumov a to znamenalo i zlacnenie a dostupnosť i pre nižšie vrstvy obyvateľstva
NA Valentýna deň zamilovaných
Dejiny parfumu
Prapôvodné metódy výroby vône objavil človek náhodou, keď si všimol, že sa pri pálení určitých druhov dreva uvoľňuje príjemná aróma. A na svete bol prvý parfum. Jeho pomenovanie vzniklo z latinského „per fummum“, čo znamená „cez dym“ alebo „dymom“. Dym môžeme považovať za predchodcu neskorších parfumov. Spaľovanie vonných látok využívali už v dobe antiky ako náboženský rituál. Taktiež v nich pokračovali Egypťania, Gréci a Rimania.
Postupne sa Egypťanom podarilo vytvoriť vonné maste, spojením aromatických látok z vonných rastlín, oleja a tuku. V Egypte voňal každý, kto si to mohol dovoliť. Obľúbený spôsob parfumovania spočíval v tom, že sa dotyčnému nasadila na hlavu vonná lojová guľa. Teplom sa pomaly rozpúšťala a vonné látky postupne nasiakli do parochne. 
Parfumovanie bolo odjakživa  výsadou bohatých. Prisťahovalcom a prostitútkam sa zlomyseľne prisudzoval neznesiteľný zápach. Prostitútkam sa v Taliansku dodnes hovorí „la puttana“, čo je slovo odvodené od výrazu pre zápach „la puzza“.
So zánikom rímskeho impéria samozrejme parfumy z Európy vymizli. Po celé storočia sa zdalo, ako keby umenie súvisiace s ich výrobou a použitím už nikdy neexistovalo.
parfemy.cz
Za skutočných vynálezcom parfumov v dnešnom slova zmysle považujeme Arabov. Práve oni rozvinuli techniku destilácie až k výrobe čistého éterického oleja. Lekárovi a alchymistovi Ibn Sínovi, tiež známemu pod menom Avicenna, ktorý žil okolo roku 1000 n.l., sa pripisuje výroba ružovej vody
 Znalosť vonnej vody priviezli späť do Európy v 11. a 12. storočí križiaci. Prvý moderný parfum vznikol v roku 1370. Eau de Hongrie, zmes éterických olejov z rozmarínu a levandule, vstúpil do dejín parfumérstva
V 16. storočí sa pod pojmom parfumovanie chápalo prekrývanie nežiaducich telesných zápachov silnými vôňami. Medzi vznešenými dámami v 16. storočí slávil úspech extravagantne tvarovaný parfém s názvom Pomander Furor. Dóza bola zhotovená zo striebra, zlata či slonoviny a obsahovala náplň z pižma, škorice, aloe a ambry. Výrobku sa tiež hovorilo vonné jablko.
V 18. storočí sa zmenilo vnímanie vôní. Začali sa uprednostňovať osviežujúce ľahké vône fialiek a konvaliniek. Nastala revolučná zmena. Počas Francúzskej revolúcie bolo parfumovanie dokonca nebezpečné. Občan, ktorý šíril okolo seba drahú vôňu, bol podozrivý, že má niečo spoločné s kráľom a tým riskoval, že sa dostane pod gilotínu.
INVIA

Pre parfumérstvo znamenalo 19. storočie zlatý vek. Na parížskej Rue di Rivoli otvoril svoj obchod mladík menom Pierre-Francois Pascal Guerlain. Predával v ňom pomády, zubné pasty, mydlá, parfumy a ďalšie skrášľovacie prostriedky. Tiež tvoril individuálne vône na zákazku. Guerlain sa za krátku dobu stal v Paríži slávny. Na konci 19. storočia sa nálada v bohatej šľachte zmenila. Parížanky sa emancipovali, kúpali a parfumovali. Parfum dostal opätovného uznania a bol znakom bohatstva.
V 20. storočí sa začali drahé suroviny nahrádzať syntetickými vonnými látkami. Syntetické látky predstavovali kľúč, ktorý tvorcom parfumov otvoril obrovský priestor pre experimentovanie. Predovšetkým bolo možné vyrábať a samozrejme aj predávať parfumy lacnejšie. Ak predtým bolo treba k výrobe jedného kilogramu jazmínového extraktu osem miliónov ručne zberaných kvetov, tak pri syntetickej esencii stačilo množstvo desaťkrát menšie. Cesta parfumu od luxusného tovaru k masovému produktu bola tak otvorená.
Na začiatku 20. storočia vstupuje na scénu Francois Coty (1874-1934) a prináša svetu legendárnu vôňu Chypre. Parfum je kompozícia dubového machu, pačuli a citrusov (prevažne bergamontu). Meno dostal podľa ostrova Cyprus. Coty je považovaný za priekopníka moderného voňavkárskeho priemyslu a jeho parfum Chypre predstavuje prototyp celého druhu voňaviek. 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt parfémy png gif Súvisiaci obrázok Súvisiaci obrázok
Coty Inc., od roku 1922 sídli v New Yorku a dnes patrí medzi vodcovské firmy parfumérstva, a to v celosvetovom meradle. Žiakom Francoise Cotyho bol napríklad Armand Petitjean. Ako tvorca piatich jedinečných vôní založil roku 1935 firmu Lancôme, pomenovanú podľa zámku Lancosme.
Obchodné domy vznikajúce v 20. storočí ponúkali kozmetické lahôdky širším vrstvám obyvateľstva. V Paríži sa začala éra slávnych módnych domov. Jednou z profesionálnych módnych tvorkýň bola Gabrielle „Coco“ Chanel. Vývojom parfumu poverila návrhárka Ernesta Beauxa. Ten vytvoril rôzne kompozície vôní a ponúkol Coco hneď desať návrhov.
Coco Chanel sa rozhodla pre vôňu v piatej fľaštičke. Do tej doby sa používali prevažne prírodné kvetinové vône. Chanel N° 5 s novými vonnými komponentmi bol niečím úplne iným. Ako jeden z prvých parfumov na svete obsahoval umelé prísady.
Chanel N° 5 bol parfum, ktorý vďaka svojej jednoduchosti spôsobil vo svete revolúciu. Bol uvedený na trh v roku 1923 a najväčšiu slávu získal v päťdesiatych rokoch minulého storočia vďaka Marilyn Monroe. Tá na otázku, čo si oblieka, keď ide spať, odpovedala, že dve kvapky Chanel N° 5. Od dôb Coco Chanel udávajú trendy vo vývoji parfumov tvorcovia ako Christian Lacroixe, Christian Dior, Yvese Saint Laurente a ďal
krasa.cz - Web aj po Slovensky
Krása žien
Od najstarších čias je inšpiráciou a múzou. Krása ženy je v jej nežnosti, ženskosti, čistote, láske, kráse, a pravdou je, že asi najviac v telesnej kráse, zmyselnej kráse, tá najviac okúzľuje mužov. Aby bola žena ale pre mužov trvalo príťažlivá, je nevyhnutne aby sa kompletne to všetko v nej spájalo, zlučovalo, aby mala krásne nežné ženské telo i krásnu nežnú ženskú povahu. 
Mnohí muži sú od počiatku ľudstva doslova omamovaní ženskou krásou, je pre nich fascinujúca, je pre nich okúzľujúca. Mnohí pre získanie krásnej ženy riskovali aj život a mnohí o život aj prišli. Ženskú krásu ospevujú básnici a spisovatelia. Na oslavu ženskej krásy sa napísali tisíce a tisíce veršov a ďalšie tisíce a tisíce sa určite ešte napíšu.
 Ženská krása je dokonca ospevovaná aj v svätej knihe kníh - biblii. Muži majú sklon si krásne ženy idealizovať, tiež mnohí radi dávajú krásnym ženám veľkolepo znejúce pomenovania - princezné, kráľovné, víly, nymfy, bohyne... Mužov vždy fascinovala ženskosť - tá krása, neha, jemnosť, poddajnosť... Ó áno, krása ženy výrazne spočíva i v jej pôvabnej submisivite. 
Výsledok vyhľadávania obrázkov
krasa.cz

Tak nás Boh vytvoril, že skoro každý muž túži po kráse, po krásnej žene a skoro každá žena túži byť krásna. 
Skoro každá žena túži po mužovi a chce byť pre neho krásna, aby sa mu páčila. Je to celkom prirodzené a samozrejmé... 
Svet potrebuje mužnosť a potrebuje aj ženskosť - krásu, jemnosť, nehu... Ak ste žena, zamilujte si svoju ženskosť a spravte si z toho svoj koníček. Pestujte krásu, aby ste mali krásne ženské telo a tiež aj dušu. Vychutnávajte si ženskosť, je to nádherné... 
Buďte ženou - dávajte svetu len jemnosť a nehu, šírte ju okolo seba. Bola ste povolaná ku kráse. Byť krásnou nežnou ženou a správať sa ako krásna nežná žena je vašim posvätným poslaním. 
Na tejto stránke k tomu nájdete pár veľmi dobrých ponuk.
krasa.cz
prozdravi.cz
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt prozdravi.cz obrázky png gif
Chraňte své zdraví! Široký sortiment přírodních produktů ihned k dodání.
prozdravi.cz
prozdravi.cz
Šperk
Šperk JE spravidla Drobný ozdobný predmet, which sa Nosi na Tele Alebo nA odevov, zvyčajne vyrobený z drahých kovov drahých kameňov, v tom prípade o sebe Moze nazývať Klenot, Alebo Je zhotovený zo základných kovov (kovová bižutéria) CI syntetických materiálov (plasty, Syntetické drahokamy) Alebo skla (sklenená bižutérie). V case Posledné vznikajú šperky tiež spojením drahého Kovu so syntetickým kameňom (napr. Firmy Zirkónia)
Opis
Šperky sa vyrábajú z drahých kovov, najmä zo zlata, striebra sa platiny, pivo tiež zo základných kovov, napríkad z chirurgickej ocele, volfrámu, Palladia Alebo Titanov. Na Zlaté šperky sa užívajú Rôzne Farebné zliatiny (žlté, biele, červené, zelené zriedkavejšie ružové zlato),
 Ktoré sa Lisi rôznym pomerom prísad, najčastejšie striebra medi, pivo tiež paládia ďalších kovov. Na povrchovú úpravu strieborných šperkov sa užíva ródium, Ktoré zabraňuje černanie znižuje reakciu s ľudskou pokožkou.

Šperky Nosi muži, ženy, deti i domáce zvieratá. V mnohých kultúrach JE šperk častejšie ozdobou zenu.
Sperky.cz - Web aj po Slovensky
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt šperky.cz png gif
Vybírejte z tisíců originálních šperků od světoznámých značek!
sperky.cz
V mužskom šperkov prevažovali ozdoby zbrani, klobúku, opasku v obuvi; niektoré pretrvali urobiť súčasnosti Ako Súčasť spoločenského obleku (ozdoba Do klopy, Manžetové gombíky, frakové gombíky, sponka na kravatu, ihlice robiť goliera). Niektoré šperky, napríklad prstene, môžu Byť odznakom Moci, spoločenského Postavenie, osobného záväzku, osobného zasľúbenia, identifikácia (u vojakov),, úrad alebo diplomatického poverenia 
Zhotovovaním šperkov sa zaoberajú Zlatnici, Stříbrnice, klenotníci, šperkári, sériovou výrobou sa zaoberajú šperkárske preteky, veľkovýrobou šperkársky priemysel.
História
Najstaršie nálezy prevŕtaných müsli, Ktoré slúžili Ako šperky, SÚ asi 100 tisíc rokov stare.  Rôzne ozdoby, najmä Náhrdelníky, spony záušnice, sa objavujú už v pohreboch z Doby bronzovej boli zrejme odznakom Vyššieho Postavenie svojich nositeľov. 
 Náhrdelníky SE vyrábali Z prevŕtaných zvieracích zubov, ozdobných müsli, hlinených neskôr aj sklenených farebných korálikov. Čoskoro sa začali zhotovovať Ručné spracovaním drahých kovov, najprv tvárnením tepaním, neskôr aj odlievaním ďalšími zlatníckymi technikami. Už z 1. tisícročia pr. n. l. pochádzajú "Zlaté Poklady" s množstvom zlatých šperkov slávnostných zlatých nádob, Jake sa našli napríklad som starovekom Egypte,
sperky.cz
Asýrii, Mezopotámii, Perzii, Grécku, Taliansku, v Španielsku aj V dnešnom Turecku Tadžikistane. Svedčí o nesmiernom bohatstve vtedajších vládcov, vojvodcov ČI obchodníkov.

Niektoré šperky slúžili aj Ako amulety, Ako ochrana proti urieknutiu Alebo zlým silám, ine boli výrazom Postavenie na autority. Na Blízkom Východe sa hojne užívali pečatný prstene s glyptika. Vysokú Úroveň dosiahlo šperkárstvo v Starom Egypte, KDE boli prstene, prívesky aj Väčší náprsnom pektorály tiež odznaky Moci úradu. 
V neskorom egyptskom období sa neobyčajne rozšírili drobné strieborné amulety, Ktoré sa vyrábali hromadným odlievaním robiť Kamenných Foriem.

V antickom staroveku sa šperky zdobili deti, ženy aj muži rad vtedajších autorov si na to výslovne sťažuje. Na rímskych freskách mozaikách možno Vidieť Bohaté ženy s Náhrdelníky náušnicami s drahými kameňmi,
Moze s drahocennými sponami prstene. Rané kresťanstvo šperkom neprialo, napriek tomu sa už od raného stredoveku vyskytujú Biskupské prstene Ako odznaky úradu, nekdy zlaté, niekedy i bronzovej. Bohaté nálezy strieborných vzácne aj zlatých šperkov pochádzajú z veľkomoravskej Doby, Hlavne typické spony záušnice, pivo tiež náprsné kríža.
INVIA
Veľký rozmach európskeho šperkárstvo nastal v bohatých mestách neskorého stredoveku renesancie, Ako JE Vidieť aj na dobových portrétoch zámožných Lidi. Veľkej obľube sa tešili prstene u mužov aj ŽIEN výrazne sa zdokonalilo brúsenie drahých kameňov. V meštianskych rodinách sa šperky dedili po Radu generácií tvorili rodinné bohatstvo. 
V 19. storočí dosiahlo remeselné šperkárstvo technického vrchole zároveň mu začala konkurovať strojová výroba, lacná lisovaná hromadne odlievaná bižutéria zo základných kovov sa sklíčkami miesto drahokamov. Dôležitým strediskom výroby bižutérie boli severné Čechy, najmä Jablonec nad Nisou.

V 20. storočí o sebe šperkárstvo Stava Nielen umeleckým remeslom, pivo vziať priemyselným dizajnom, v ktorom JE navrh oddelený od sériovej priemyselnej výroby
Zároveň šperk rýchlejšie podlieha premenám módy využíva nové technológie presného liatia, Lisovanie ČI uplne strojné výroby. Drahé kamene sa vyrábajú synteticky od 10. rokov 20. storočia sa objavujú lacnejšie dokonalé kultivované perly. V poslednej dobe sa oživil záujem o strieborné šperky aj o šperky z ušľachtilých ocelí, prípadne z karbidu volfrámu ďalších Nových materiálov.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt šperky prstene retiazky png gif
Hodinky
História 

Vreckové hodinky Dvojplášťové s retiazkou, Okolo 1900
Prvé vreckové hodinky vznikli z potrieb presnejšie časovej orientácie Okolo roku 1500. Mely vajcovitý tvar vonkajšieho bronzového plášťa, rytý ciferník jedinú hodinovú ručičku. Zostrojil JE Peter Henlein) v Norimbergu, preto sa nazývali Norimberské vajce, Alebo Norimberské vajíčko. Ich chod was Veľmi nerovnomerný, pretože hnacia Sila pružiny postupne klesá pretože Frekvencia ich oscilátora, lihýře, na tom závisí Silné. Pocas 16. 17.storočí sa rozšíril
Rýchlo vreckové hodinky, opatrené retiazkou. Ciferník Uz bývalý Krytý brúseným krištáľom, Beryl Alebo sklom. Veľký Pokrok znamenal vynález zotrvačníka (Christiaan Huygens, pred 1675) s Lepe definovanou Vlastné frekvencií. Hodinári pivo dlho preferovali pracnejšie reseni - vyrovnávanie Sily pružiny šnekom retiazkou. Pre zníženie trenia v čapoch sa od 18. storočia robia ložiská z rubínov ( "kamene").
Ďalší vývoj sa Tykal predovšetkým kroku. Pri vývoji presných HODÍN lodných chronometrov (John Harrison, 1760) vznikli Tzv. pokojovej Kroky (Grahamov Krok), Ktoré podstatne Mene ovplyvňujú oscilátor. Okolo roku 1800 bolo zavedené tiež lepšiu tvarovanie vlásku (Abraham Louis Breguet), takže Frekvencia Mene závisela na hnacej Sile aj na polohe hodiniek.
 Za rovnakým účelom vznikol už v 18. storočí tourbillon, zložité dômyselné Usporiadanie zotrvačníka v akejsi klietke, ktorá s o sebe neustále pomaly otáča Tak vyrovnáva nerovnomernosť chod v rôznych polohách. Kvalitné hodinky s tenkými Veľmi čapmi zotrvačníka (typicky 0,12 mm) boli Však Veľmi chúlostivé voči nárazom. Preto sa Okolo roku 1900 Zavádza pružné uloženie ložísk zotrvačníka (anti-choc, Incabloc).
hodinky.cz - Web aj po Slovensky
Hodinky.cz Vybírejte z několika tisíců modelů značkových hodinek se slevou 40 – 60%! www.hodinky.cz
hodinky.cz
Od polovice 19. storočia sa rozbehla Továrenské výroba hodiniek, najmä vo Švajčiarsku, Ktoré boli spoľahlivé zastaranú lacnejšie. Potrebovali JE Vsetci železničiari, poštári a ďalšie. Významné zlacnenie priniesol Roskopfův v Klincový Krok, pre dámske Hodinky, nosené na šnúrke, sa užíval Cylindrový Krok. Lepšie hodinky Mely este Druhý plášť, Casto zlatý, which chránil sklo na ciferníku.
Roku 1904 vyrobila firma Cartier pre francúzskeho letca Santos-Dumonta Prvý Náramkové hodinky, Ktoré od Prvý Svetovej vojny Rýchlo nahradili hodinky vreckové. Vyrábali sa v najrôznejších tvaroch na dizajne, od lacných kolíčkových Až po Veľmi Drahé technicky dokonalé stroje. V 50. rokoch sa začali vyrábať hodinky s automatickým naťahovaním, najčastejšie excentrickým segmentom (rotor), which sa pri pohybe ruky otáča naťahuje pero.
Ďalšou významnou novinkou boli kremenné hodinky (kremeň), prvýkrát vyvinuté vo Švajčiarsku, pivo vyrábané od roku 1969 japonskou firmou Seiko. Indikácie była sprvu tiež číslicové, displejom so svietiacimi diódami (LED) Alebo tekutými kryštálmi (LCD), neskôr sa Však viac presadili Elektronické hodinky s mechanickou indikáciou rúčkami. Zatiaľ Poslednou novinkou [zdroj?] SÚ Elektronické hodinky s automatickou synchronizáciou rádiovou 
hodinky.cz
DCF77) Alebo automaticky synchronizovaný POMOČI signálu GPS (Seiko Astron), ktorej Chyby chod SÚ V Radu nanosekúnd za deň. Niektoré Japonské modely hodiniek Maji napájania POMOČI solárnej energie, ktorá s dobíja vstavaný akumulátor, ktorého životnosť býva Okolo 10 rokov (Seiko Solar, Citizen Eco-drive, Casio Tough-solárnej energie). Firma Seiko taktiež vyrába variantu quartzových hodiniek s mechanickým dobíjaním (Seiko Kinetic).
Hodinky dnes
Elektronické (quartzové) Náramkové hodinky s ručkový indikáciou predstavujem dnes najbežnejšie podobu hodiniek pre bežné pouziti. [3] Lepšie hodinky Maji vodotesné puzdro, zafírové sklo, Ktoré sa nepoškriabe, prípadne certifikát presnosti chod. Okrem Toho sa Však vyrába Množstvo luxusných hodiniek, Casto v Zlatom puzdre s diamantmi, Ktoré dávajú najavo Prestíž svojho nositeľa.
Kvalitné mechanické hodinky sa Tesi Veľkej obľube zberateľov milovníkov, Ktoré Tesi technická dokonalosť krása strojčekov, dômyselnosť konštrukcie podobne. Významná JE aj výroba replík za "nostalgiou", napodobenín starších hodiniek s vynikajúcimi Parametre. V case Posledný SÚ sa aj Tzv. komplikácie, hodinky, ukazujúci aj Fázy Mesiaca, s hodinovým Alebo aj minútovým bitím podobne.
Segment luxusných hodiniek v dnešnej dobe patrí prevažne Švajčiarskym značkám. Ak sa bavíme o vyššiu Rade luxusných hodiniek, nečakajte zadne digitálne displaya Alebo kremeň strojčeky, pivo poctivé mechanické hodinky.

Automaty Ako sa slangovo hodinkám s automatickým naťahovaním Rika, SÚ najrozšírenejšie variantom. Naozaj LUXUSNÉ hodinky SÚ Potom vybavené mechanizmom Tourbillon prípadne inovovanú version lietajúcimi Tourbillon.
Výsledok vyhľadávania obrázkov
vivantis.cz - Web aj po Slovensky
Chcete zažít svůj sNový den?
Je krásné být sám sebou a proto je tu pro Vás sNový den.

Den, který vlastně bude jen o Vás s týmem profíků, během kterého se Vás budeme ptát, jací jste, když jste sami sebou? Den, kdy si nemusíte na nic hrát, stačí se jen nechat opečovávat. Nejedná se o proměnu v někoho, kým nejste. Chceme Vám umožnit být doslova sami sebou, bez falešné stylizace a přetvářky.

vivantis.sk
Odnesete si nevšední zážitek a spoustu skvělých fotografií na památku. Mimo toho se stanete hvězdou naší Fashion story plné inspirace, budete celé 2 týdny tváří Vivantis.cz a objevíte se na facebookovém profilu i na instagramu. Zní to skvěle, že ano :-) Teď už zbývá se jen přihlásit. Vyplňte nám následující dotazník a pak už jen počkejte, až se Vám ozve naše milá produkční Monika s podrobnějšími informacemi.

prezdravie.sk
Pharma Activ AloeLive 1 + 1 ZADARMO (1000 ml + 1000 ml) + Cranvita šťava 500 ml ZADARMO 

INVIA
Súvisiaci obrázok
Zdravo žiť a zdravo sa stravovať
Ako sa stravovať, zdravo žiť a mať dostatok energie
Zdravá výživa
„V budúcnosti lekár nebude musieť svojim pacientom predpisovať žiadne lieky, ale prebudí v nich záujem o starostlivosť o ľudské telo, stravu a príčiny a prevenciu chorôb.“
                         - Thomas Edison
 Ako sa správne stravovať?
Ako zdravo a vitálne žiť?
Ako mat celý deň energiu a byť šťastný, zdravý a veselý?
Existuje sloboda výberu – ochrana zdravia/ochrana choroby. Výber je na vás!
Byť chorý a závislý od liekov, žiť v bolestiach a bez sebakontroly je ako nočná mora!
Veľmi nerád vidím ako sa ľudia trápia zbytočne a preto som urobil túto pomôcku.
Mne to zmenilo život v oslavu..
NORMÁLNE JE BYŤ ZDRAVÝ – NIE CHORÝ. Mnohí z nás už na to zabudli – však?
 
Zmeňte stravu z umelej a spracovanej na zdravú a živú potravu na akú sme prispôsobení
od prírody.
Všetky druhy v prírode vedia čo majú jesť ako potravu, len ľudia na to už zabudli a nechávajú sa ovládať reklamou a zažitými zvykmi.
Ešte niečo. Žiadny tvor v prírode potravu nevarí! Ak by ste dali divo žijúcej zveri jesť len varenú stravu, za krátky čas umrie.
Deň je rozdelený do  cyklov a je potrebné ich dodržiavať, aby sme sa cítili sviežo a nezaťažení trávením potravy. Ďalej sa pozrieme aj na správnu kombináciu jedla.
 
cyklus je od 4,00 do 12,00 – vylučovanie
cyklus je od 12,00 do 20,00 – prijímanie
cyklus je od 20,00 do 4,00 – trávenie
 
Nasledovný jedálny lístok je zostavený podľa týchto cyklov a sú tu uvedené aj približné časy prijímania potravy.
 
Človek by mal vstávať okolo 5,00 až 6,00 hodiny rannej,
urobiť krátku rozcvičku (dobre sa ponaťahovať, tak ako to robí náš pes na dvore alebo mačka), napr. postaviť sa rovno a rukami sa snažiť dotknúť stropu a zároveň sa postaviť na špičky a takto sa naťahovať cca 1 min. Potom urobiť pár naťahovacích cvikov a dýchacie cvičenie.
Výsledok vyhľadávania obrázkov
KLIk
Na začiatok je dobre osviežiť sa 2-3 dcl čistej vody (najlepšie štrukturovanú, osmotickú, destilovanú vodu). Piť by sa malo podľa potreby a nie sa vo vode utopiť.
Dodržiavajte odstup medzi pitím a jedením. Je to pre správne trávenie dôležité.
Piť 15 min pred jedlom a najskôr 2 hodiny po jedle.
Keď prejdete na živú a zdravú potravu, ktorá obsahuje okolo 80 % vody (štruktúrovanej) nebudete musieť piť toľko vody ako nás to zatiaľ učili, keď sme jedli zahustenú, upravenú a mŕtvu potravu.
Raňajky je najlepšie konzumovať medzi 7,00 až 9,00 (vtedy začína pracovať žalúdok podľa orgánových hodín)
Čo na raňajky?
ovocná šťava
ovocie
sušené ovocie
To je to najlepšie čo môžeme urobiť pre náš organizmus. Dať mu dostatok energie a nezaťažiť ho ťažkým a nestráviteľným jedlom ako sme boli doteraz zvyknutý. Potrebujeme palivo a nie únavu. Ovocie je pre nás najlepším palivom. Ani do auta, ktoré jazdí na benzín nelejete olej alebo naftu!
Ovocie kombinujte: - sladké so sladkým
               - kyslé s kyslým
Ako správne jesť ovocie a piť ovocné šťavy: POZOR, vždy na lačný žalúdok!
Ak zjete ovocie alebo pijete ovocnú šťavu po jedle okamžite sa vám už prijatá potrava v žalúdku pokazí a otrávi celý organizmus. Preto treba najskôr zjesť ovocie a približne po ½ až 1 hodine môžete prijať inú potravu.
Chudnutie
Ja raňajkujem napr. :
- 1 ks pomaranč, 1 grep, 1 kiwi
- strapec hrozna
- strapec hrozna a jablko
- 2 ks jabĺk
- banán a jablko
- alebo ovocie podľa sezóny
- šťava z 2 jabĺk
- šťava z 2 grepov
- šťava z 3 pomarančov
- sušené hrozienka, marhule, banány a iné podľa chuti (pozor! jedzte len nesírené sušené
   ovocie, najlepšie sušené na slnku)
- alebo pijem len bylinkový čaj z medom
Výsledok vyhľadávania obrázkov
Chudnutie - KLIK
Ak vás bude po ovocí nadúvať, je dobré ho zajesť šalátom alebo jednou stonkou vňaťového zeleru. Nadúva nás preto, lebo ešte nemáme vyčistený tráviaci trakt.
 
Ďalšie jedlo podľa pocitu hladu. Ja si doprajem desiatu cca o 2 hodiny a to opäť nejaké ovocie alebo ovocnú šťavu, alebo čaj.
Správna kombinácia ovocia:
Melóny:
Vodný melón
Žltý melón
Jedzte ich len samotné, nekombinovať s iným ovocím!
 
Príklad:
Ovocie kyslé:              Ovocie polokyslé:                  Ovocie sladké:
Citrusy                                   jablká                                      banány
Ananas                                   čerešne                                   ďatle
Jahody                                    hrozno                                    figy
Trpké plody                            mango                                    hrozienka
Jedzte čo najviac ovocných jedál, ktoré obsahujú veľa energie, antioxidantov, horčín a živín. Sú skvelé na mozog a nervy.
Nekombinujte ich s inými druhmi potravín!
Jedzte len dozreté a zdravé ovocie. Najlepšie neošetrované chemicky a neožarované.
Pred obedom sa dobre prejdite na čerstvom vzduchu. Ak nemáte veľa času stačí aj 5 min niekde na čerstvom vzduchu alebo v parku, lese. Dýchajte čo najčistejší vzduch.
Obed je najlepšie konzumovať medzi 13,00 až  15,00 (vtedy začína pracovať tenké črevo podľa orgánových hodín).
Čo obedovať?
 
zeleninu
zeleninu a pšeničné, ražné, špaldové klíčky
zeleninu a zeleninu
zeleninu a celozrnnú ryžu
zeleninu a zemiaky
zeleninu a pohánku
zeleninu a cestoviny celozrnné
zeleninu a naklíčené mungo fazule, naklíčená šošovica, naklíčený cícer
pohánková kaša s cesnakom
pohánková kaša s medom
pohánková kaša s ovsenými vločkami s medom a mletou škoricou
ovsená kaša, med a škorica
kaša s pomletých naklíčených zŕn pšenice, raže, špaldy, jačmeňa a iné
pre veľkých jedákov, ktorý sa nevedia vzdať mäsa – kombinujte zeleninu a mäso
Chudnutie - KLIK
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt gif png ovocie zelenina
Chudnutie - KLIK
Výborná sladkosť na obed:
Pre 1-2 osoby - 1 šálka cca 3 dcl naklíčenej pšenice, pomlieť na mäsovom mlynčeku, urobiť z  pomletej hmoty v dlani malé placky a prudko opiesť na suchej adhéznej panvici  z jednej aj z druhej strany cca 2 min  a natrieť zmesou pomletého maku a medu. Je to veľmi chutné!
Mäso a iné bielkoviny nikdy nekombinujte so škrobmi (ryža, zemiaky, cestoviny) organizmus to nevie stráviť. Z toho vznikajú obrovské poruchy trávenia!
Mäso stačí, ak zaradíte do jedálneho lístka raz za týždeň. Ryby, kuracinu, hovädzie chudé. Snažte sa jesť čo najzdravšie vychované zvieratá.
Mäso vôbec nie je potrebné konzumovať. Všetky bylinožravce nepotrebujú mäso na to aby vyrástli a my už vôbec nie! Z mäsa a živočíšnych bielkovín (výrobkov) sú všetky civilizačné ochorenia ako cukrovka, rakovina, nadváha, vysoký krvný tlak , choroby srdca, ciev a iné...
Zelenina obsahuje veľa živín, vlákniny, aminokyselín a minerálov. Je skvelá pri regenerácii oslabeného tela. Posilňuje svalstvo a kosti oveľa viac ako ovocie.
 
Do jedálneho lístka môžete zaradiť aj orechy alebo semená. Stačí ich jesť 2x do týždňa.
Ja osobne ich zaraďujem medzi obedom a večerou. Jem ich samostatne. Ak potom večeru vynecháte nič sa nestane. Doprajme telu, aby ich mohlo dobre stráviť.
Dávam si mix orechov a semien na čo mám chuť.
Chudnutie - KLIK
Orechy:
Vlašské, lieskové, mandle, para, kokos.
Pozor! Burské oriešky(arašídy) nie sú vhodné. Obsahujú veľa škodlivín.
Semená:
Ľan, sezam, mak, slnečnica, tekvicové semienka.
Porcia obeda by mala byť primeraná, tak aby nás zasýtila. Neprejedajte sa a ani nehladujte.
Ak kombinujete zeleninu s ryžou, zemiakmi, cestovinami stačí uvariť cca ½ hrnčeka na osobu týchto uvedených škrobových surovín
V zime sme nútený zeleninu podusiť. Ja to robím tak, že zeleninu nakrájam na malé kúsky a dusím 3 až 5 min, zemiaky dusím v pare cca 12-15 min.
Dobre je chvíľu zapariť aj naklíčené strukoviny sú potom lepšie stráviteľné.
Vždy si doprajte k jedlu šalát s čerstvej zeleniny. V obchode je dnes možnosť kúpiť čerstvú zeleninu počas celého roka.
Olovrant:
1.      zeleninová šťava
2.      ovocná šťava
3.      malá porcia zeleninového šalátu
4.      čaj
Výsledok vyhľadávania obrázkov
Chudnutie - KLIK
Šťavy môžete piť cca ½ hodiny pred posledným jedlom. Šťava sa pije po malých dúškoch a dobre ju  premiešajte so slinami. To iste platí aj pre iné jedlo, dobre rozkúsať a premiešať so slinami. Zlepší sa nám trávenie.
 
Večeru je najlepšie konzumovať do 18,00.
Potom už nejedzte nič. Môžete si dopriať bylinkový alebo zelený čaj sladený medom. Ja pijem čaj po 20,00, keď už mám strávenú večeru.
Čo večerať?
 
zeleninu
zeleninový šalát
alebo to čo som mal na obed no ½ porciu
 
Večer sa nikdy neprejedajte a nejedzte ťažko stráviteľné potraviny(orechy, mäso). Výrazne si tým predĺžite život.
Ak nestihnete večeru, nič sa nestane a dokonca sa ráno zobudíte svieži a viac oddýchnutý, čo bolo pre mňa veľkého vyžierača sladkostí a konzumenta vína, piva veľkým prekvapením!
 
Je to preto lebo od 19,00 do 21,00 pracujú obličky podľa orgánových hodín a to je orgán, ktorý keď poškodíme a zaťažíme večerným jedením a ťažko stráviteľnými potravinami, začneme rýchlo starnúť a strácať život a vitalitu. To už ideme z kopca. Zaraďte pomalší prevodový stupeň. A oddiaľte svoju starobu.
Chudnutie - KLIK
Chutné šaláty:
Na obed stačí cca 300 g šalátu (zeleniny) a na večeru cca 150 - 200 g
Šaláty môžete ochutiť citrónom, pár kvapkami olivového/ľanového/slnečnicového oleja lisovaného za studena(žiadny rafinovaný!!!), čerstvé bylinky podľa možnosti a výberu(dajú sa pestovať aj v kvetináči).
kapusta 150 g, cibuľka 1 ks, mrkva 1 -2 ks
zvlášť chutný šalát: kyslá kapusta 150 g, mrkva 1-2 ks, 1 cibuľa, ¼ červenej papriky
šalát 120 g, uhorka 130 g, redkvička 2-3 ks
šalát, kapusta, mrkva, uhorka, stopkový zeler
2 lyžice naklíčenej mungo fazule, šalát, kapusta, mrkva, stopkový zeler
2 lyžice naklíčenej šošovice, 1 lyžica naklíčenej Vojtešky (lucerka), mrkva, paprika, šalát, stopkový zeler
lyžica naklíčenej pšenice, špaldy, raže, šalát, redkvička, kapusta, červená paprika
hrášok, kukurica, mrkva, paprika, uhorka, cibuľka
½  avokáda, cesnak, podusená brokolica, kapusta, mrkva, klíčky podľa chuti
čínska kapusta, paradajky, paprika, cibuľa
kaleráb, šalát, mrkva, podusená cvikľa, podusený zeler
moje obľúbené:
- na masle 10g a troske olivového oleja opražím cibuľku a podusím 3-5 min mix kapusta, zeler, mrkva, petržlen, karfiol, brokolica a iné podľa chuti + šalát z čerstvej zeleniny: napr. číslo 10 + naklíčená špalda (pšenica)
Chudnutie - KLIK
Súvisiaci obrázok
Chudnutie - KLIK
Potraviny zvlášť škodlivé:
Rafinovaný cukor
Biela múka
Soľ
Pekárenské výrobky
Pivo, víno
Alkohol
Mlieko a mliečne výrobky
Všetky priemyselne spracované potraviny – toto je najväčšia hrozba pre naše zdravie a hlavne naše deti!
Naše telo je živé a možno ho budovať výhradne pomocou živých látok. Ak chceme žiť, jedzme len živé potraviny!
Za život zjeme cca 50-90 ton potravy preto je dôležité čo zjeme.
 
Čo nám zdravie dodáva?
-          vzduch, voda, potrava, slnečný svit, cvičenie
 
Odpočinok, spánok, láska nás posilňuje a nabíja energiou. Žite v rovnováhe a v súlade
 s prírodou.
Chudnutie - KLIK
Toto všetko je a môžeme mať všetci zadarmo. - „Ten kto chodí skoro spať a skoro vstáva, býva zdravý, bohatý a múdry.“
Spať treba toľko, koľko potrebujete a nehanbite sa za to.
 
Všetko, čo som tu napísal, nie je pravda a neverte mi.
NECHCEM ABY MI NIEKTO VERIL.
OVERTE SI TO SAMI!
 
Je to viac ako pravda je to moje presvedčenie.
 
Vyskúšajte prechod na zdravú stravu. Uvediem môj príklad prechodu na takýto životný štýl.
Rozhodol som sa – dal som si cieľ- byť zdravý!
Začal som veľa študovať a čítať aby som vedel ako na to.
Začal som robiť každý deň malé kroky za zdravím.
Ak som zhrešil nevadí, na druhý deň som začal znova.
Zdravie a krása - KLIK
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt zdravá výživa png gif
Zdravie a krása - KLIK
Môj jedálny lístok som „obral“ o cukor, soľ, pekárenské výrobky, mlieko a mliečne výrobky a priemyselne sprac. potraviny, alkohol - hneď od začiatku. Div sa svete, nič sa nestalo, žijem!
Po 4 dňoch som mal o 7 kg menej. Môj lekár povedal, že to je dehydratácia. Aspoň je vidieť koľko usadením (toxínov) vylúčilo moje telo za tak krátky čas. Už ma to neotravuje! Pri moje výške 170 cm a počiatočnej hmotnosti 86 Kg to bol riadny šok. Keď som sa snažil schudnúť cvičením, obmedzovaním, diétami atď...max 2 kg, aj to sa hneď vrátili späť.
Po úprave kombinácie jedla a vylúčení neživej stravy...za 4 dni 7 kg!!!
Potom sa dostavila prvá a pre mňa aj posledná detoxikačná kríza. Silné závrate a búšenie srdca, zvýšený krvný tlak. Musel som navštíviť pohotovosť, kde nič nezistili a preto som po absolvovanej injekcii magnézia a nejakého prostriedku proti závratu odišiel.
Dnes viem, že šlo o detoxikáciu - netreba sa toho obávať je to normálny ozdravný proces nech prebieha akokoľvek hrozivo – vydržte!!! Odmena je obrovská – vaše ZDRAVIE. Možno predísť a zmierniť príznaky očisty? Áno.
Prechádzkou na čerstvom vzduchu, striedavo sa sprchovať studenou a teplou vodou. Robiť si teplé kúpele.
Stravu upravovať postupne. Jesť na ráno ovocie. Potom zmeniť kombináciu potravín. Vylúčiť cukor, potom soľ....atď. Každý podľa seba, ako sa cíti a čo mu robí dobre, nebojte sa experimentovať, rozumne.
Po 4 mesiacoch som už presne vedel čo mi robí dobre a čo mám ešte zmeniť, to som už bol o 15 kg štíhlejší a v páse 10 cm. Najhoršie na celom ozdravnom procese je, že vám je všetko veľké a široké. Kúpil som si prvé nové nohavice - pozor o 2 čísla menšie a aj tak sú mi veľké v páse! Po 6 mesiacoch som sa cítil ako pierko a už vôbec nie som unavený ako pred tým, keď som si musel po obede zdriemnuť , čo sa mi tak zatvárali oči od únavy. To bola únava z trávenia potravy....ani nechcite vedieť ako som sa stravoval „normálne“.
V tomto čase si už aj ľudia všimli náramnú zmenu. Čo si chorý? Niečo sa stalo? To sú otázky! Ako na vás pôsobia? Nie veľmi povzbudivo. Byť normálny nie je normálne!
Zdravie a krása - KLIK
Súvisiaci obrázok Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt gif png ovocie zelenina
Zdravie a krása - KLIK
Ani moji najbližší nie sú nadšení touto zmenou, no každý zodpovedáme za svoje zdravie úplne sami. Naše telo je vozidlo duše. Ako sa cítime tak sa cíti aj naša duša. Doprajme si radosť, šťastie, zdravie...verte toto je normálne.
 
Dnes už viem, že cieľ je splnený a môžem s úsmevom reagovať na takéto otázky. „Zmenil som si život a stravu.“ To je všetko.
Po týchto skúsenostiach sa radšej budem pýtať: „Fantastická zmena! Ako si to urobil?“
Potom samozrejme aj môj lekár nariadil vyšetrenie krvi. Pred tým cholesterol s liekmi 6,5 a tlak krvi 130/95, hmotnosť 86 kg
Teraz cholesterol bez liekov 5,02 a tlak 115/80, hmotnosť 63 kg toľko som mal v 25 rokoch.
Inak všetko ostatné v norme.
Už to vidíte 23 kg toxínov a škodlivín, ktoré som nosil na sebe úplne zbytočne. Príroda je veľmi múdra a robí zázraky, ak jej to dovolíme.
ZDRAVÝ !HURÁ!
 
Energie mám toľko koľko potrebujem a za obedom som svieži, ako keď ráno vstanem.
 
Ďakujem.
 
Prajem veľa odvahy na vašej ceste, ktorá nikdy nekončí...život je večný
Intrenet – stránky o zdraví, 
Rôzne časopisy a zdraví, zdravotnom štýle, iné inšpirujúce zdroje
Zdravie a krása - KLIK
Súvisiaci obrázok
Zdravie a krása - KLIK
Zdravá výživa, alebo prečo sa stravovať zdravo?
Čo znamená zdravá strava? Zdravá strava znamená dostatočný príjem látok potrebných pre organizmus na plnenie dôležitých životných funkcií. Sem patria bielkoviny, sacharidy, vápnik, horčík, vitamíny, škrob atď. Osoby chudšieho zrastu by mali jesť aj potraviny, v ktorých sa nachádza dostatok tuku, pre prípad, že by náhodou ochoreli, aby ich organizmus mal odkiaľ čerpať zásobné látky.
Problém je v tom, že nie každý sa o príjem menovaných látok dokáže postarať. Záleží na povolaní a životnej správy jednotlivcov. Ľudia, ktorý žijú hektický život, v ktorom nemajú čas na zaobstaranie si zdravých raňajok a teplého obeda. Nahrádzajú si to prežieraním sa na večeru, čo je hotový zabijak pre žalúdok.

Na raňajky si dávajú akurát tak jednu kávu. Neuvedomujú si však, že raňajky majú byť bohaté, plné celozrnných potravín, ovocia, vápnika a teplý nápoj sa tiež neodporúča vynechať. K vitamínom sa dá dostať aj cez tabletky, ale najlepším spôsobom sú predsa len prirodzené zdroje.

Na obed si dajú potravu pripravenú v jedálňach s rýchlym občerstvením, kde jedlá pripravujú polohotové z mrazničky a pečúce sa v litroch oleja alebo tuku. Je to síce energetická strava, ale vôbec nie je zdravá.

Na večeru sa snažia dohnať naraz to, čo cez deň vynechali. Ťažké, varené, prípadne sladké či slané jedlá, ktoré si pekne spapkajú pri televízii a krásne si s tým napĺňajú zásoby tukov a zaťažujú si na noc žalúdok, keď má „oddychovať“.
Zdravie a krása - KLIK
Súvisiaci obrázok
Zdravie a krása - KLIK
Naopak, ľudia, ktorý majú času dosť by však jedli stále bez prestania všelijaké typy jedál, či zdravé a či nie, väčšine je to jedno. Začne im to zavadzať, až keď to bude vidieť na ich postave. Vtedy prichádzajú nezdravé diéty, preťažovanie svojho organizmu atď. Tu nastúpia na scénu všelijaké choroby, počnúc od bulímie cez anorexiu až po psychické zrútenie. Kto by si to bol myslel?
Našťastie existujú aj ľudia, ktorý vedia čo ich organizmus potrebuje a vedia si s tým dať rady. Sú to zdraví, vyrovnaní ľudia, spokojní so svojou životosprávou i sami so sebou.
Do zdravej stravy môžeme zaradiť celozrnné chleby, mäsité jedlá, ryby, zeleniny, ovocie, mliečne výrobky, veľmi dôležité sú aj polievky. K mliečnym výrobkom by som dodala, že nie sú vždy zdravé, pretože obsahujú obrovské množstvo laktózy, ktorá je pre senzibilných ľudí mimoriadne nezdravá. Vápnik musia čerpať z iných zdrojov.
a osobne sa stravujem pomerne zdravo, až na tú kopu sladkostí a chipsov, ktoré si dožičím ako odmenu za dobre zvládnutý deň. Našťastie ja tie tuky spálim športovaním a neprestajným pohybom.
Tu nastáva ďalší problém, stačí ak nazrieme akú desiatu si kupujú naši školáci a študenti. Keby to záležalo len na nich jedli by iba samé sladkosti a mastné jedlá. Samozrejme výnimky existujú všade.
Ďalším problémom je tu európsky ženský ideál, vysoká štíhla postava s veľkými prsiami vážiaca približne päťdesiat kíl. Podľa tohto ideálu sa snažia vyzerať aj mladé ženy aj keď na to nemajú gény. Zasa prichádzajú diéty, užívanie tabletiek na chudnutie, nemôžem však vynechať ani plastických chirurgov, ktorí prácu s radosťou spravia za pekný balík peňazí.
Zdravie a krása - KLIK
Súvisiaci obrázok
Zdravie a krása - KLIK
Trošku som odišla od témy, ale chcela som vám len priblížiť, čo všetko dokáže spôsobiť nesprávne stravovanie nehovoriac o zdravotných problémoch, ako napríklad cukrovka, obezita alebo senzitívnosť na určité potraviny. Obezita je podľa mňa tá najhoršia choroba, ktorá môže byť spôsobená aj nesprávnou výživou
Takýto človek má zúžené cievy, čo môže viesť k srdcovým infarktom, ťažko sa mu dýcha, pohybuje. Obézni ľudia sa často stávajú aj stredobodom posmechu, preto strácajú svoje sebavedomie. 
Odporúčam preto, päťkrát si rozmyslieť či naozaj chcete zjesť to, na čo máte práve chuť. Samozrejme musím dodať že všetko je zdravé, kým to jete s mierou. Ako hovorí príslovie: „Z každého rožku trošku.“.
Ako začať zdravo žiť
Aj vy si pri malých zdravotných ťažkostiach kladiete otázku, ako začať zdravo žiť?
Začnite už dnes. Ide predsa o vaše zdravie.
Dnešný človek sa ponáhľa, nemá čas, nestíha. V snahe ušetriť čo najviac času pre povinnosti, hneď prvé čo škrtá zo zoznamu je pár hodín venovaných sebe a svojmu zdraviu. Možno začiatkom nového roka si dáme pár predsavzatí, že konečne spomalíme tempo, a začneme sa trochu viac starať o svoje zdravie.

Skúsme v tomto predsavzatí vydržať čo najdlhšie, alebo ešte lepšie, nečakajme do nového roka, a začnime žiť zdravo už dnes.
Ráno nás z postele ťahá pocit utekať do práce alebo vykonať celý zoznam iných povinností. Rýchlo šupneme do seba kávu, v lepšom prípade si pri obliekaní doprajeme namaslovenú hrianku, a svoj odchod zaklincujeme stresujúcim pátraním po kľúčoch od auta. Obraz začiatku dňa v mnohých rodinách. Našli ste tu?

Pravidlá pevného zdravia však vyzerajú dosť opačne. Poďme si ich rozmeniť na drobné.
Zdravie a krása - KLIK
Súvisiaci obrázok
Zdravie a krása - KLIK
Stravovanie
Zdravší život by mal začať stravou, v ktorej sú v správnom pomere obsiahnuté bielkoviny, sacharidy, vitamíny a tuky. Pestrá strava by mala obsahovať veľa čerstvej (resp. minimálne spracovanej) zeleniny, veľa ovocie, chudé mäso, celozrnné potraviny. Určite sa dokážeme vzdať fast foodoom.
Vyváženosť však musí byť dodržaná aj medzi príjmom a výdajom. Veľké mnostvo prijímanej energie a nedostatok výdaja spôsobuje nadváhu a obezitu. Obidve tieto rovnice rovnováhy musia byť splnené, aby mali pozitívny účinok pre človeka.

Začnime teda ráno s kvalitnými raňajkami, a celý deň sa snažme o nutrične bohatý a dostatočný (nie nadmerný!!) príjem potravy. Samozrejme nezabúdajme na dostatočný pitný režim. Najvhodnejšou tekutinou je čistá voda, avšak možno ju obmieňať čajom, či rozličnými minerálnymi vodami (pri minerálnych vodách treba sledovať zloženie).
Pohyb
Denné šoférovanie, sedavé zamestnanie a nedostatok času na pohyb sú hlavné príčiny vznikajúcej obezity. Nie je to len estetický problém, tučnota so sebou nesie celý rad zdravotných problémov, ako sú napríklad ochorenie srdca, osteoporóza, a hypertenzia a iné.
Rovnica zdravého života hovorí: lepšie jesť + viac sa hýbať = zdravo žiť. Nie je potreba sa hneď pustiť do športu na vrcholovej úrovni, stačí len zvýšiť telesnú aktivitu v priebehu dňa. Nájsť si čas na prechádzky, bicykel či jogging by nemuselo byť veľmi časovo náročné. Pohyb nám posilní svaly, činnosť srdca i pľúc, prinesie lepšiu kondíciu, a v nekonečenom rade i radosť a zábavu.
Zdravie a krása - KLIK
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt gif png ovocie zelenina
Zdravie a krása - KLIK
Na naše zdravie pozitívne vplýva aj dostatočný spánok, psychická pohoda, radosť zo života, vyhýbanie sa resp. odolávanie stresom.

Naopak, fajčenie (ale aj pobyt v zafajčenom prostredí), nadmerné pitie alkoholu (pohárik vína po jedle je prospešný), či užívanie nadbytočných liekov alebo iných drog by ste mali určite vynechať.

Venovať sa svojmu zdraviu nie je náročné, stačí len pevnú vôľu. Táto investícia je návratná a určite sa nám raz vráti.
Recepty na detox smoothies pre každý deň
časopis FIT štýl
„Nakopnite sa“ s chutnými jarnými nápojmi plnými vitamínov. Ale pozor, žiadna klasika. Trochu sme zaexperimentovali s chuťami a novými super zdravými ingredienciami. Takže pripraviť mixér, ide sa na to!
3 x DETOX SMOOTHIE pre ploché bruško, krásnu pokožku a rýchlejší metabolizmus
1. Stonkový zeler/uhorka
(pre 1 osobu)

Suroviny:

1 stonka zeleru nakrájaná na kúsky
½ uhorky nakrájanej na kocky
2 dcl acidofilného mlieka
niekoľko kvapiek olivového oleja
1 ČL citrónovej šťavy
Petržlenová vňať – niekoľko lístkov
Postup:

Do mixéra vložte všetky suroviny a rozmixujte na hladký krémový nápoj.
2. MRKVA/UHORKA
(pre 1 osobu)

Suroviny:

2 dcl odšťavenej šťavy z mrkvy
1 dcl odšťavenej uhorkovej šťavy
1 ČL medu
1 ČL citrónovej šťavy
 

Postup:

Do mixéra vložte všetky suroviny a rozmixujte na hladký krémový nápoj.
Súvisiaci obrázok
Zdravý sexuálný život - KLIK +18
3. ČERVENÁ REPA/MLADÝ KEL
(pre 1 osobu)

Suroviny:

1,5 dcl odšťavenej šťavy z červenej repy
3 mladé kelové listy
1,5 dcl acidofilného mlieka
2 – 3 kvapky olivového oleja
1 ČL medu
 

Postup:

Do mixéra vložte všetky suroviny a rozmixujte na hladký krémový nápoj.
3 x SMOOTHIES PLNÉ ENERGIE 
(pre 1 osobu)

1. Životabudič
(pre 1 osobu)

Suroviny:

1 dcl odšťavenej jablkovej šťavy aj s dužinou
7 guličiek hrozna
1 dcl odšťavenej mrkvovej šťavy
2-3 lístky čerstvej medovky
1 ČL medu
1 dcl pomarančovej šťavy
štipka škorice
 

Postup:

Jablkovú a mrkvovú šťavu, pomarančovú (pridajte aj malé množstvo dužiny) nalejte do mixéra, pridajte vykôstkované hrozno, med, škoricu, medovku a rozmixujte.
Zdravý sexuálný život - KLIK +18
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt zoldség gyumolcsok png gif
Zdravý sexuálný život - KLIK +18
2. Vitamínová bomba
(pre 1 osobu)

½ šálky ríbezlí čerstvých alebo mrazených
½ šálky malín
½ šálky jahôd
šťava z polovice limetky
niekoľko lístkov čerstvej medovky
1 ČL medu
2 dcl jablkovej šťavy
 

Postup:

Do mixéra vložte všetky suroviny a rozmixujte na hladký krémový nápoj.
3. RANNÉ VTÁČA
(pre 1 osobu)

1 biely jogurt
1/2 šálky jahôd
2 PL jemného tvarohu
½ šálky malín alebo ríbezlí
2 sušené ďatle
1 dcl pomarančovej šťavy
 

Postup:

Ďatle nakrájajte nadrobno a spolu so všetkými ostatnými surovinami rozmixujte na hladký, hustý krém. Je vynikajúci na raňajky.
Zdravý sexuálný život - KLIK +18
Súvisiaci obrázok
Zdravý sexuálný život - KLIK +18
3 x Ovocno – mliečne Smoothies
(pre 1 osobu)

1. Čučoriedky/jahody/ chia semienka
Suroviny:

½ šálky čerstvých alebo mrazených čučoriedok
2 šálky jahôd
2 ČL medu
1 šálka jogurtového mlieka (bez príchute)
2 ČL chia semienok
 

Postup:

Do mixéra vložte všetky suroviny a rozmixujte na hladký krémový nápoj.
2. Maliny/tvaroh
(pre 1 osobu)

Suroviny:

1 šálka malín
2 dcl acidofilného mlieka
1 PL jemného tvarohu
2 ČL medu
niekoľko lístkov mäty
 

Postup:

Do mixéra vložte všetky suroviny a rozmixujte na hladký, hustý krémový nápoj.
 
Zdravý sexuálný život - KLIK +18
Súvisiaci obrázok
Zdravý sexuálný život - KLIK +18
3. Banán/jablko/lesné plody
(pre 1 osobu)

1 banán
½ jablka
½ šálky lesných plodov (maliny, brusnice, čučoriedky – podľa vlastného výberu)
3 PL bieleho jogurtu
2 dcl jogurtového nápoja bez príchute
1 sušená ďatla
 

Postup:

Banán nakrájajte na kolieska, ďatlu na malé kúsky, jablko na malé kocky. Spolu s lesnými plodmi, jogurtom a jogurtovým nápojom vložte do mixéra a rozmixujte na krémový nápoj.      
MANDĽOVÉ MLIEKO/ČOKOLÁDA/BANÁN
(pre 1 osobu)

2 dcl mandľového mlieka (postup prípravy mandľového mlieka nájdete v Tipy a nápady)
polovica banánu
1 PL najemno nastrúhanej horkej čokolády
 

Postup:

Mandľové mlieko zahrejte a za stáleho miešania v ňom rozpustite nastrúhanú čokoládu. Pozor, zohrievajte len na miernom ohni,aby sa čokoláda rozpustila, ale nevarte. Čokoládové mlieko nalejte do mixéra, pridajte banán a rozmixujte na krémový nápoj.
Zdravý sexuálný život - KLIK +18
Súvisiaci obrázok
Zdravý sexuálný život - KLIK +18
Tipy a nápady:

Nahraďte ovocným či zeleninovým nápojom jedno z hlavných denných jedál – ovocné namiesto obeda, zeleninové namiesto večere
Ponúknite ich deťom ako desiatu či olovrant
Podávajte ich vždy pekne ozdobené: s kúskom čerstvého ovocia, lístkami mäty, peknou slamkou – veď aj oči jedia...
Nielen chuť, ale aj vôňa je dôležitá – tým ovocným ju krásne dotvorí napr. čerstvá vanilka, mäta, medovka, škorica  a zeleninovým zase bazalka či petržlenová vňať
Nahraďte kravské mlieko napr. mandľovým, tu je postup prípravy:
Mandľové mlieko
Suroviny:

2 šálky olúpaných mandlí (namočených cez noc), 5 šálok vody, 2-3 sušené ďatle (dodajú sladkosť)

Postup:

Namočené mandle sceďte, potom spolu s vodou rozmixujte do hladka a preceďte cez husté sitko, alebo gázu. Mandľové mlieko rozmixujte spolu nadrobno nakrájanými sušenými ďatlami.
INVIA
6 dôvodov, prečo jesť pravidelne sladké zemiaky
Zaujímavú farbu dodávajú batátom zdraviu prospešné karotenoidy. Navyše sú zdrojom vlákniny, proteínov, vitamínov i minerálov. 
Sladké zemiaky sú čoraz populárnejšie aj u nás a to nielen kvôli jedinečnej chuti, ale aj obsahu živín. Azda ich jedinou nevýhodou je o niečo vyššia kalorická hodnota v porovnaní s bežnými zemiakmi. Lenže to nič nemení na tom, že sú plné živín. Jeden stredne veľký sladký zemiak (cca 114 g) pokryje dennú potrebu vitamínu A na viac ako 100 %, vitamínu C na 37 % či vitamínu B6 na 16 %. Okrem toho obsahuje slušné množstvo vitamínu B5 a mangánu. Skromnejšie sú zastúpené železo, horčík, vápnik, zinok, fosfor, ale aj ďalšie vitamíny zo skupiny B, vitamín E a C. Batáty je najlepšie konzumovať aj so šupkou, pretože aj v nej je veľa výživných látok.
Prečo jesť batáty?
Znižujú vysoký krvný tlak
Vysoký krvný tlak spôsobuje kardiovaskulárne ochorenia. Na jeho zníženie je potrebná hlavne správna strava bohatá aj na draslík. Ten je zastúpený v sladkých zemiakoch.
Zdravý sexuálný život - KLIK +18
Sú prevenciou zápchy a žalúdočných vredov
Zápcha je sprevádzaná nepríjemným pocitom plnosti a nafúknutým bruchom. V prípade týchto problémov je potrebné zaradiť do jedálnička viac vlákniny. Odporúčané denné množstvo sa pohybuje okolo 25-30 gramov a čiastočne ho možno pokryť aj konzumovaním sladkých zemiakov. Obsahujú nerozpustnú vlákninu, ktorá prospieva črevám, ale aj pektín, teda rozpustnú vlákninu znižujúcu hladinu cholesterolu. Navyše sa batáty odporúčajú jesť aj pri žalúdočných vredoch, pretože žalúdok upokojujú.
Predstavujú zdroj energie
Batáty sú vďaka obsahu vlákniny a sacharidov zdrojom energie. Navyše obsahujú vitamíny zo skupiny B, ktoré sa priamo podieľajú na jej tvorbe. Ak ich je v tele nedostatok, človek pociťuje únavu, malátnosť, svalovú slabosť či kŕče. Vitamín B6 bojuje proti nespavosti a depresii, vitamín B5 pôsobí proti stresu a B8 podporuje koncentráciu.
Pozitívne ovplyvňujú zrak
Betakarotén sa v ľudskom tele premieňa na vitamín A. Nedostatok áčka je spojený so vznikom šeroslepoty, žalúdočných vredov, ale aj nachladnutím či chrípkou. Betakarotén spolu s luteínom a zeaxantínom sú  zároveň bojovníkmi proti niektorým druhom rakoviny. 
Posilňujú imunitu
Škodlivé voľné radikály na nás číhajú na každom kroku. Či im odoláme, závisí od obranyschopnosti organizmu. Imunitu možno posilniť aj konzumáciou batátov, ktoré sú zdrojom viacerých významných antioxidantov: vitamínu C, E, betakaroténu a ďalších.
Sú vhodné aj pre diabetikov
Batáty sú potravinou, ktorú môžu jesť aj diabetici. Majú nižší glykemický index, čiže nespôsobujú prudké výkyvy cukru v krvi.

Tipy na konzumáciu batátov
Možno ich pripraviť rovnako ako zemiaky, ale pri troche fantázie, sa z nich dajú vyčarovať chutné a zdravé pokrmy. Čo poviete na muffiny, musaku či polievku s batátmi? Inšpirujte sa našimi receptami:
KLIK - Partnerský program Cash In Pills ponúka jedny z najvyšších provízií na trhu a významné súbory nástrojov pre každého Webmastera. To je dôvod pre nepretržitý záujem o partnerstvo.
Súvisiaci obrázok
Polenta: kedysi jedlo chudobných, dnes zdravá pochúťka
Polentu možno nazvať aj kukuričnou kašou v talianskom štýle. Výborná je nielen so syrom gorgonzola, ale aj ako príloha k mäsu či k zelenine.
V minulosti bola jedlom chudobných talianskych rodín, dnes sa podáva v každej dobrej talianskej reštaurácii. Kukuričnú kašu však poznajú aj v iných krajinách, ako napríklad Srbsko či Čierna Hora. Kvôli vyššej kalorickej hodnote a nie až tak výraznému nutričnému profilu nie je síce stvorená na dennodennú konzumáciu, ale je výborným spestrením jedálnička a s troškou fantázie z nej možno vykúzliť fantastické pokrmy. Je dobrou obmenou napríklad ovsených vločiek na raňajky, pretože zasýti.  Okrem toho je bez lepku, čiže vhodná pre celiatikov.

Výživové hodnoty polenty
Podľa Amerického ministerstva poľnohospodárstva (US Department of Agriculture) sa v 100 gramoch varenej polenty nachádza približne 85 kalórií, malé množstvo tukov, asi 38 mg draslíka, 96 mg sodíka, 1,98 g bielkovín a  veľa sacharidov. Dennú odporúčanú dávku železa pokryje približne na 66 percent, vápnika na 3 percentá a vitamínu A na 12 percent. Nachádzajú sa v nej aj vitamíny skupiny B.
Ako si vybrať polentu?
Polenta, teda kukuričná kaša sa pripravuje z kukuričnej múky alebo krupice. Zoženiete ich už aj v bežných obchodoch. Vždy si však prečítajte etiketu, pretože môžu byť pripravené buď pomletím celých zŕn, alebo takých, z ktorých boli odstránené klíčky a otruby. Tie sú, samozrejme, neporovnateľne menej výživné. Ideálne je, ak je kukurica pestovaná v ekologickom poľnohospodárstve a šetrne sa spracováva, pretože aj spôsob pestovania a úpravy ovplyvňuje kvalitu výsledného produktu. Otvorenú múku (krupicu) dajte do sklenej nádoby na tmavé miesto a skonzumujte ho čo najskôr, pretože rýchlo zhorkne.
Ako sa pripravuje polenta v Taliansku?
Keďže bola kedysi polenta jedlom chudobných, na jej prípravu vám stačia tri ingrediencie: kukuričná múka (krupica), voda a soľ. Múka býva zvyčajne horká, a preto je potrebné ju vopred spariť. Následne sa nasype 250 g kukuričnej múky do litra vriacej vody, ktorú sme predtým osolili. Polentu treba variť na miernom ohni a poriadne miešať. Pozor, prská a veľmi ľahko sa pripáli. Hotová je vtedy, keď sa voda vyparí.
S instantnou polentou je to ľahšie
Na trhu nájdete aj instantné kukuričné kaše, ktoré sú jednoduché na prípravu. Zvyčajne ich stačí rozmiešať vo vode, živočíšnom alebo rastlinnom mlieku a dochutiť škoricou, ovocím či orechmi.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt zoldség gyumolcsok png gif
Ďalšie tipy na použitie polenty
Polentu možno pripraviť ako hlavné jedlo. V sladkej verzii výborne chutí na raňajky. Pripravujú sa z nej aj chlieb, pečivo, cestoviny, placky či lahodné koláče. Pridáva sa do omáčok a dokonca ju možno aj grilovať. Lahôdkou je v kombinácii s pikantnými syrmi.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one